Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстраціюПартнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Чим ризикує бізнес, який не знає будівельних норм України: коли буде пізно робити зміни
17.01.2022р.

Власник як малого, так і великого бізнесу будує свою...

турецька компанія має намір збудувати бітумний завод на Львівщині
17.01.2022р.

Як повідомили у прес-службі ЛОДА, компанія «Бета...

ВЛАСНИКІВ САМОБУДІВ ЗОБОВ'ЯЖУТЬ ЗАПЛАТИТИ ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК
17.01.2022р.

Власників будинків і споруд, які зведені на землях...

Енергоефективність будівель — потужний рушій національної економіки
17.01.2022р.

Урядом затверджено грантові Угоди з міжнародними...

893
30.07.2020р. |
Швидкотверднучі клінкер-ефективні бетони

Відповідно до стратегії низьковуглецевого розвитку Європейської цементної асоціації (CEMBUREAU), необхідно суттєво скоротити викиди CO2 до 2050 р. на кожному етапі виробничо-технологічного ланцюжка – від виробництва клінкеру, цементу і бетону до будівництва.

Вже до 2030 р. заплановано скоротити викиди CO2 при виробництві цементу на 30%, а на етапі виробництва бетону та будівництва – на 40%. При цьому заміна кожного кілограму клінкеру в бетоні на цементозаміщуючі матеріали дає змогу зменшити емісію СО2 на 0,6–1,0 кг. Для всіх виробників цементу на території ЄС діють квоти на викиди CO2 (у березні 2020 р. вартість складала 21 EUR/т СО2). Тому важливими є дослідження потенціалу підвищення показників бетону, починаючи від початкового перемішування бетонної суміші до властивостей бетону. Eфективність в'яжучого в бетоні визначається таким параметром, як клінкер-інтенсивність [кг клінкеру/ (м3·МПа)]. Для традиційних бетонів з міцністю на стиск 30 МПа мінімальне значення клінкер-інтенсивності становить близько 8 кг/(м3·МПа), проте середнє значення становить, як правило, 12 кг/(м3·МПа). Отримання клінкер-ефективних бетонів забезпечують технологічнооптимізовані високомарочні портландцементи CEM І 42,5R, CEM ІІ/А-LL 42,5R, CEM ІІ/А-S 42,5R виробництва ПрАТ “Івано-Франківськцемент”, які повністю відповідають європейським стандартам та виготовляються на основі портландцементного клінкеру нормованого мінералогічного складу. Водночас результати випробувань бетонів на основі даних портландцементів свідчать про суттєвий вплив на міцність водоцементного відношення  (В/Ц).

При виготовленні бетонних сумішей часто використовуються дуже дрібні піски (Мк =1,0…1,5), а зерновий склад крупного заповнювача починається від 5 мм. Як правило, у бетонній суміші відсутні фракції від 2 до 5 мм, що призводить до збільшення міжзернової пустотності в бетоні та перевитрати цементу. Типовий склад бетонної суміші на основі портландцементу марки 500 характеризувався кількісним співвідношенням компонентів Ц:П:Щ=1:1,81:3,46 (Ц=350 кг, В/Ц=0,61). Заповнювачі: пісок Миколаївський (Мк=1,3), гранітний щебінь фракції 5–20 мм. Добавки суперпластифікаторів полікарбоксилатного типу різних виробників РСЕ-1 та РСЕ-2 в кількості 0,7 мас.% (2,45 кг/м3) забезпечували зниження В/Ц бетонної суміші на 25…30%, тоді як лігносульфонати (ЛСТ) тільки до 10%. Для бетону з добавками РСЕ встановлено суттєвий приріст міцності порівняно з бетоном з добавкою ЛСТ; за кінетикою наростання міцності бетони з добавками РСЕ можна віднести до швидкотверднучих (fcm2/fcm28≥0,5). Клінкер-інтенсивність для бетону без добавок складає 8,25 кг клінкеру/(м3·МПа), а для бетону з добавками РСЕ зменшується до 6,38…6,11 кг клінкеру/(м3·МПа). Отже, суперпластифікатори РСЕ є значно ефективніші порівняно з пластифікатором ЛСТ. При концентрації 36% (ρ=1,18 г/см3) вміст сухого ЛСТ складає всього 0,26% від маси цементу або 0,65 кг/м3 бетону. Така кількість ЛСТ не може в достатній мірі забезпечити необхідний водоредукуючий ефект, тому бетон характеризується розвинутою капілярно-пористою структурою. Невідповідність кривої зернового складу бетону також негативно впливає на його властивості, зокрема викликає пониження легковкладальності бетонної суміші, проблеми з її перекачуванням та ущільненням, сегрегацію складників, а також підвищення витрати цементу, погіршення експлуатаційних властивостей та довговічності бетону.

Негативний вплив підвищеного водо-цементного відношення та невідповідності фракційного складу компонентів вищенаведеного складу бетону наглядно виявляється при дослідженні мікроструктури цементуючої матриці традиційного бетону з добавкою ЛСТ методом растрової електронної мікроскопії. Як видно з мікрофотографій, на рівні мезоструктури (х200) спостерігається нібито монолітна цементуюча матриця, проте на рівні мікроструктури (х10000) видно, що цементні зерна контактують між собою недостатньо щільно, при цьому відбувається зростання капілярної пористості.

Це свідчить про необхідність підвищення щільності цементуючої матриці для забезпечення морозостійкості та довговічності бетону.

Технологічно-оптимізовані високомарочні портландцементи ПрАТ «Івано-Франківськцемент» в комплексі з добавками полікарбоксилатних суперпластифікаторів нової генерації при умові правильно запроектованого гранулометричного складу полікомпонентної суміші заповнювачів забезпечують формування щільної монолітної мікроструктури цементуючої матриці, що дозволяє отримати швидкотверднучі клінкер-ефективні бетони, які характеризуються підвищеною міцністю, морозостійкістю, тріщиностійкістю та довговічністю і відносяться до бетонів з високими експлуатаційними властивостями.

Саницький М.А., д-р техн. наук, проф., керівник випробувальної лабораторії 

 будівельних матеріалів і виробів (ВЛБМВ)  при НУ «Львівська політехніка»

м. Львів, пл. Св.Юра, корпус 8, к. 103.

 Тел. (032) 258 24 01

https://lpnu.ua/vlbmv

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.