Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

9962
10.05.2011р. |
Укладання паркетної дошки
Необхідні інструменти і матеріали: молоток, монтажний брусок, сталева стяжка, дистанційні клини.

Паркетна дошка – це двошарова дерев'яна конструкція. Нижній шар – основа зі струганих рейок або дощок малоцінних порід деревини, верхній – паркет з прямокутних планок цінних порід деревини (дуба, бука, берези, сосни, модрини, ясеня, клена, в'яза, граба, каштана, білої акації тощо). Верхня площина паркетної дошки називається лицьовою площиною, довгі бічні сторони – крайками, а короткі – торцями. Паркетна дошка в рейковому нижньому шарі на одній кромці і одному торці має паз, а з протилежних сторін – гребінь. Пази і гребені необхідні для з'єднання паркетних дощок між собою при настиланні. Розміри пазів і гребенів на всій довжині мають бути однакові й оброблені так, щоб з'єднання паркетних дощок були максимально щільними, а суцільний настил не мав навіть найменших перекосів на стиках суміжних паркетних дощок.
Укладання паркетної дошки













Дошки, що застосовують для основи, через 20–30 мм повинні мати некрізні поздовжні пропили, шириною 2–3 мм, щоб запобігти викривленню основи при зміні її вологості. Паркетні планки верхнього шару розміщують упоперек рейкової основи. Планки лицьового покриття склеюють з основою паркетної дошки водостійкими синтетичними клеями. Паркетні планки при наборі підбирають за текстурою і кольором деревини. Паркетна дошка має стандартні розміри – довжина 1200, 1800 і 3000 мм, ширина 150 мм, іноді використовують вкорочену паркетну дошку довжиною 600–1200 мм, отриману в результаті переробки бракованих стандартних паркетних дощок.
Укладання паркетної дошки














Паркетна дошка є достатньо міцною, не прогинається при навантаженнях від меблів та інших важких предметів, не викликає відчуття хиткості при ходьбі. Крім того, вона є гігієнічною, тому що відсутні зазори між планками, а між дошками мінімальні (не більше 0,5 мм). Підлоги з паркетних дощок не потребують стяжки або чорнової підлоги, а витрата деревини та витрата часу на їх облаштування у три рази менші. Термін експлуатації паркетної дошки в домашніх умовах становить 30–35 років.
Укладання паркетної дошки














http://www.endgel.atk.net.ua/img/inter8.jpeg

Недоліком підлоги з паркетних дощок є те, що зовнішній вигляд у них дуже монотонний, немає гри світлотіні, тому що напрямок планок односторонній. Паркетні дошки стелять, як правило, паралельно до напрямку світла, що падає у приміщення з вікна.

Підготовка до укладання та вимоги до основи
Перед укладанням паркетні дошки слід перевірити шляхом вибіркового огляду. Якщо виникає сумнів щодо відповідності стандартам, то проводять перевірку всієї партії паркетних дощок. При перевезенні і складуванні паркетні дошки слід захищати від зволоження, дії прямого сонячного світла, забруднень і механічних пошкоджень.
Основа, на яку укладають паркетну дошку, повинна бути сухою, рівною, міцною та чистою. При відносній вологості більше 80% необхідно укладати поліетиленову плівку товщиною 0,2 мм для гідроізоляції.
Укладання паркетної дошки














Поверхня основи повинна бути горизонтальною, перепад висот не повинен перевищувати 2 мм на кожні 2 м довжини основи. При укладанні «плаваючим» способом міцність основи повинна становити не менше 10 Н/мм2.
Перед укладанням основу потрібно прибрати за допомогою порохотяга.

Рекомендації щодо вибору підкладки
Підкладка слугує додатковою звукоізоляцією, усуває ефект «ляскоту» і, найважливіше, забезпечує вологоізоляцію. Вона повинна бути гладкою, щоб забезпечувати згладжування можливого перепаду висоти основи.
Найдешевший і найпоширеніший матеріал – це спінений поліетилен, але при його застосуванні необхідна додаткова вологоізоляція. Також через низьку механічну стійкість у нього згодом погіршуються звукоізоляційні властивості.
Дуже добру звукоізоляцію забезпечують підкладки на основі полотна з натурального корка.
Укладання паркетної дошки










Найкращою підкладкою під паркетну дошку є підкладка типу «Туплекс». Це два шари поліетиленової плівки, між якими є спінені кульки полістиролу. При її укладанні скотчем проклеюють верхню плівку й залишають відкритим шов нижньої плівки. У такої підкладки гарна механічна стійкість. Вона повністю синтетична й при потраплянні вологи не гниє, повітряний простір між кульками й відкриті нижні шви дають можливість надлишковій волозі піти в розширювальні шви по периметру приміщення. Товщина підкладки в 3 мм і висока еластичність добре згладжують нерівності основи, вона також забезпечує стабільну звукоізоляцію у 18 децибел.

Укладання паркетних дощок
Настилають паркетні дошки на дерев'яні й бетонні основи по влаштованих лагах. Лаги кріплять до балок у дерев'яній основі на такій відстані одна від одної, щоб вони були жорстко укладені йне прогиналися.
Паркетну дошку укладають по ґрунту на лаги шириною 100 мм, товщиною від 40 до 60 мм залежно від прогину, тобто відстані між осями стовпчиків, які влаштовують на підстильні шари. Стовпчики роблять зі звичайної глиняної цегли марки 75 і вище на цементному розчині або з бетону марки 75 і вище.
Укладання паркетної дошки














Підлоги з паркетних дощок по залізобетонному перекриттю можна облаштувати в кількох варіантах: по лагах на звукоізоляційних прокладках; по лагах, втоплених у піщаний шар; по звукоізоляційній прокладці без лагів; на піщаному шарі без лагів.
Лаги вирівнюють на звукоізоляційній прокладці у вигляді стрічки по всій довжині, підбиваючи під прокладку (але не під лагу) вирівнювальний шар піску.
Укладання паркетної дошки














Укладання паркетної дошки на перекриттях потребує систематичної перевірки жорсткості підлоги; виявлену хиткість усувають додатковим підбиттям піску під звукоізоляційні прокладки. Не можна вирівнювати лаги, підбиваючи під них дерев'яні клини. Щоб уникнути зсуву вивірених лагів рекомендують тимчасово розшивати їх дошками.
Дошки з'єднують одну з одною, закріплюючи по торцях. Щоб витримати зазор шириною 10 мм, між дошками й стіною вставляють клини. Дошки наступних рядів з'єднують також спочатку по торцях. При стикуванні дощок важливо не защемити поліетиленову плівку, укладену внизу.
Якщо паркетну дошку настилають на цементну стяжку або будь-яку іншу мінеральну основу, слід під неї обов'язково підкладати ізолювальну плівку, інакше вона під дією вологи швидко набухне. Біля стін варто залишати температурні шви шириною 10 – 15 мм, але не більше, інакше стандартний плінтус не закриє краю паркету.
Дошки першого і другого рядів з'єднують по поздовжніх крайках, ретельно підганяючи їх одну до одної. Щоб щільніше підігнати з'єднані по торцях дошки, по тильному торці покладеної дошки обережно, через монтажний брусок, наносять легкі удари молотком. Припасовуючи паркетні дошки, важливо розрахувати силу удару молотком, аби не ушкодити шпунта попередньої дошки та гребеня дошки, що укладається.
Укладання паркетної дошки









Останню дошку кожного ряду розкроюють по довжині електролобзиком, поклавши дошку нижнім боком догори. Її укладають впритул до стіни й спочатку по поздовжній крайці підганяють до дошки попереднього ряду. Потім її стикують торцем з раніше покладеною дошкою цього ж ряду, користуючись при цьому сталевою стяжкою й молотком.
Біля стояків дошки слід з'єднати по поздовжніх крайках. При цьому зсув між швами повинен бути мінімальним. Виріз під трубу не обов'язково повинен бути ідеально заокругленим – його потім накривають манжетою під колір дерева, яку надягають на трубу. Головне, щоб між краями вирізу і трубою був зазор шириною приблизно 3 мм.
У зоні дверного полотна укладають поріжок, прикріплюючи його шурупами. Залишають зазор шириною 10 мм між дошками й поріжком, прокладаючи між ними дерев'яні пластини. За потреби одвірок дверної коробки знизу підпилюють пилкою з дрібнозубим полотном на товщину паркетних дощок.
Після монтажу паркетних дощок уздовж стін укладають плінтус. Спочатку до стіни кріплять на дюбелях несучий елемент плінтуса, потім на нього надягають верхній елемент. При нерівних стінах можна укласти дерев’яний плінтус, який кріплять до стін цвяхами.
Укладання паркетної дошки










Паркетні дошки прибивають до кожної лаги цвяхами довжиною 50–60 мм. Цвяхи забивають під кутом в основу нижньої щоки паза на кромках паркетних дощок. Забивати цвяхи в лицьову поверхню паркетних дощок заборонено.
Торцеві стики паркетних дощок потрібно розташовувати тільки на лагах, і одна з дощок повинна бути прибита до цієї лаги в паз. При з’єднанні паркетних дощок з обпиляними крайками слід виконувати паз або гребінь на цих крайках для з'єднання із суміжними паркетними дошками.

У зазори між стіною і підлогою обов'язково укладають прокладки з м'якої деревно-волокнистої плити або іншого звукоізоляційного матеріалу. Такі прокладки добре ізолюють підлогу від стіни і перешкоджають поширенню ударного шуму.
Оскільки паркетні дошки випускають обробленими, тобто вже покритими лаком, після укладання всю площу підлоги необхідно накрити тонким рулонним картоном або щільним папером.

Способи укладання паркетної дошки
Укладання паркетної дошки «плаваючим» способом
Це спосіб, при якому дошки склеюють по з'єднанню шип-паз без кріплення до основи. Така конструкція «плаваючої підлоги» паркетної дошки має систему безклеєвого з'єднання. У паркетних дошках вирізають спеціальні пази і гребені (замки), склеювання їх між собою не допускають, оскільки потрапляння клею в пази і ребра паркету може згодом спричинити зигзагоподібні тріщини.
Безклеєве з'єднання спрощує і прискорює роботу, помилки при укладанні паркетної дошки практично виключені.

Додатковою перевагою такого з'єднання є те, що воно дає змогу надалі робити демонтаж і нове укладання підлоги при заміні зіпсованих дощок, при переїзді й зміні інтер'єру. Демонтаж і нове укладання проводять з будь-якого боку, незалежно від початкового напрямку укладання. Переваги міцності з'єднання у тому, що воно не слабшає з часом, не залежить від температурно-вологісного режиму в приміщенні і від збільшення навантажень на підлогу.
Між паркетом і стіною обов'язково залишають проміжок 1 см, який потім заповнюють еластичним герметиком.
Укладання паркетної дошки


















Настилання паркетної дошки з використанням клею
Після настилання фанерного листа наносять клей, призначений для кріплення паркету до неї. При роботі з проблемними породами деревини (бук, граб, деякі екзотичні породи) важливо дуже обережно користуватися водомісткими клеями. Клей наносять за допомогою спеціальних шпателів, від правильного вибору яких залежить витрата матеріалу й якість кріплення.
Укладання паркетної дошкиУкладання паркетних дощок на клей недостатньо. Необхідно притиснути кожну планку до фанери із зусиллям, достатнім для видавлювання зайвого клею і забезпечення рівномірного і тривалого прилягання паркету протягом усього часу схоплювання клею.
Пристрілювання, як правило, роблять пневматичним або механічним інструментом. Після укладання паркетної дошки роблять технологічну перерву на 5–7 днів до затвердіння клею та стабілізації поверхні підлоги.










Укладання паркетної дошки












Кріплення цвяхами до чорнової дерев'яної підлоги

У цьому випадку створюють композицію загальною товщиною від 28 мм до дерев'яної основи. При цьому вологостійку фанеру кріплять до «чорнової» підлоги самонарізами. Для будь-якого варіанту укладання між паркетною підлогою та стінами на всю товщину «пирога» залишають компенсаційний проміжок 1–1,2 см, який заповнюють еластичним герметиком або монтажною піною.

Андрій Андрушко
Теги та ключові фрази
http, чи можна стелити паркетну дошку на чорнові дошки, в якому напрямку стелити підлогу з паркетн.дошки, інструмент для роботи з порізки паркетноі дошки, паркетна дошка встановити, , процес настиланя паркетної дошки на тверду і на деревяну основу, паркетна дошка на клей під підкладку, мінімальні ціни укладаня паркетной дошки, ,ставыти паркетну доску
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
19.11.2020р.

Актуальный ламинат: как оформить квартиру по последней интерьерной...

Ламинат уверенно держится в лидерах ТОП по популярности покрытий для пола. Такой спрос побуждает производителей постоянно соревноваться в инновациях, создании актуальных расцветок, текстур, совершенствовании существующих технологий. Какой цвет и фактура ламината наиболее популярны в 2020-21 годах? Читайте в нашем обзоре.

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

05.03.2018р.

Ремонт ламината своими руками

В настоящее время одним из самых популярных напольных материалов является ламинат. Кроме привлекательного внешнего вида, этот материал имеет отличные прочностные характеристики, долговечен и прост в монтаже. Однако, как и любое напольное покрытие, нуждается в тщательном уходе и бережной эксплуатации.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.