Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

21735
13.05.2011р. |
Керамічна плитка:яку вибрати?
Правильний вибір – гарантія успіху

Довговічний унікальний обробний матеріал, з якого виготовляється керамічна плитка, володіє всіма необхідними властивостями, такими як морозо-. водостійкість, водопоглинання, вогнетривкість, зносостійкість, гігієнічність і, звичайно ж, неповторний дизайн. Керамічна плитка безпечна для навколишнього середовища, оскільки високотемпературна обробка зменшує ризик виділення шкідливих речовин; вона не горить і захищає фанеровану поверхню, а при нагріванні не виділяє отруйних речовин. Їй не страшні пил і бактерії, оскільки миття плитки не складає великих труднощів. До того ж керамічна плитка не проводить електричний струм, не руйнується при зіткненні з хімічними речовинами (виключення - фтористоводнева кислота), не змінює кольору під впливом сонячних променів. На нашому ринку сьогодні представлена плитка з Італії, Іспанії, Німеччини, Чехії, Португалії, Індонезії, Польщі, Єгипту, Китаю, а також продукція вітчизняних виробників.

Як визначити якість плитки самостійно?
Перш за все, радимо Вам не купувати керамічну плитку з нерівними краями, які можна легко побачити, приклавши одну до іншої. Звичайно ж, не повинно бути ніяких видимих пошкоджень, таких як мікротріщини і сколи на глазурованій поверхні. Потьоки і зернистість малюнка говорять про погану якість керамічної плитки. Якість також визначається сортом плитки, яких всього налічується три. Сорт не завжди вказується виробником на плитці, але його легко дізнатися за кольором. Всі позначення на партії плитки першого сорту наносяться червоним кольором, другого - синім, а третього - зеленим маркуванням.

Значки та маркування.
Щоб зробити правильний вибір, потрібно навчитися читати символи на упаковці. Наприклад, підлогова плитка наголошується значком у вигляді ступні на чорному фоні. Якщо ж ступня чорна, а фон світлий і заштрихований, значить, плитка відрізняється підвищеною зносостійкістю. Зображення руки указує на плитку для стін, але у жодному випадку не для підлоги. Значок «сніжинка» говорить про морозостійкість зразків. Значок у вигляді стилізованого полум'я з цифрами "1" або "2" позначає кількість випалень покриття. Неодноразове повторення значка свідчить про високий рівень того або іншого показника.

Буквені символи "АА" вказують на те, що плитці не страшна дія хімічних речовин. З однією буквою "А" - плитка менш стійка. Найнижча опірність у плитки з маркуванням "О", проміжна, - у "В" і "С". Як правило, така інформації цілком достатньо для покупця, який чітко уявляє, які саме властивості і характеристики виробу насамперед важливі в приміщенні, що оформляється ним.

Конкретне місце облицювання: підлога, стіни або їх окремі ділянки. Якщо ви хочете використовувати плитку у ванній кімнаті, варто враховувати, що підлога і стіни цього приміщення контактують з хімічними реагентами, що залишають плями. У такому разі підійде кахельна плитка з високою кислотостійкістю і з низькою пористістю. В принципі, і у ванні, і на кухні не так вже важливий ступінь зносостійкості плитки, особливо при облицюванні стін. Вироби для цих приміщень повинні мати підвищені хімічні характеристики. На кухні підлогу слід укладати не тільки хімічно стійкою керамічною плиткою, а також і з низькою пористістю (зносостійкість - III класу) і високою міцністю. Плитка IV і V класу, стійкіша до стирання, знадобиться в коридорі, вестибюлі і передпокої. Варто розрізняти поняття "Технічна характеристика" і "якість", інакше Ви ризикуєте витратити гроші даремно. Адже абсолютно необов'язково викладати підлогу у ванні кахлем з підвищеною морозостійкістю або високою зносостійкістю. Місце такого виробу - в приміщеннях громадського призначення, торгових і виставкових залах.

Якщо Ви шукайте плитку для внутрішнього облицювання приміщення. Ніколи не поспішаєте з покупкою, навіть якщо вам дуже сподобалася фактура виробу або малюнок на ньому. У цій справі потрібно врахувати і множину інших його характеристик. Необхідно знати, наскільки кахель, що придивився, відповідає умовам місцевості, де ви укладатимете його. Різноманіття пропонованої продукції на ринку практично безмежно, але універсального типу керамічної плитки немає. Щоб зробити правильний вибір, корисні будуть короткі відомості про види і технологію виробництва плитки, які і визначають її технічні характеристики. По-перше, потрібно знати, що плитка може бути глазурована або без глазурі на лицьовій поверхні, на низькопористій або високопористій основі, одноразового або двократного випалення.

Плитка для ванни, передпокою і кухні


Якщо у вас малогабаритна квартира, то краще вибирати світлі і холодні тони - вони зорово збільшують простір. Теплі - навпаки, візуально зменшать просторе приміщення, зроблять його затишнішим. Для зорового зменшення простору можна також вибрати темну плитку. Що ж до орнаменту, то у великих приміщеннях добре виглядають плитки з крупним малюнком - в менших кімнатах вони матимуть пригнічуючу дію. Для них підійдуть непомітні і яскраві орнаменти. У низьких приміщеннях вертикальний узор або прямокутна плитка, встановлена вертикально, створять враження більшої висоти. Тому важливо врахувати все: площа приміщення, розміри плитки, її колір, аналіз середовища, освітленість, меблі.

До речі, сьогодні можна не обмежуватися традиційною прямокутною плиткою. Якщо ваш житловий простір дозволяє, вибирайте багатокутну. Пам'ятаєте, що при зміні формату плитки змінюється сприйняття міжплиткових швів. А якщо ви вирішили: гуляти, так гуляти! - і, більш того, можете собі це дозволити, то замовте декоративне панно! Це будуть вибрані вами узори, виконані на кожній плитці окремо, не повторюючи один одного (або що повторюють - на ваш вибір).

До речі, купуючи виріб, ретельно перевірте, наскільки правильна його геометрія і чи немає в ньому дефектів.Знавці рекомендують замовляти кількість матеріалу приблизно на 10 відсотків більше від необхідної, - щоб уникнути браку і неприємних сюрпризів під час кладки.

Керамічна плитка - всюдисуща, її можна побачити не тільки на стінах і підлогах в приміщеннях, але і на фасадах, зовнішніх терасах, на доріжках, в басейнах, на камінах, сходах і балконах. І в кожному з цих місць ступінь навантаження на плитку різний, а, отже, і різні вимоги до її зносостійкості.

Передпокій. Підбираючи плитку для цього приміщення, важливо пам'ятати, що тут на підлогу виявляється інтенсивне навантаження. А значить, плитка в передпокої повинна володіти підвищеною стійкістю до стирання. Передпокій - це сполучна ланка між вулицею і житлом. Ми потрапляємо сюди в брудному, а деколи, і мокрому взутті. Це місце з інтенсивним рухом. Сюди підійде керамограніт або підлогова керамічна плитка з 3-4 класом стирання. Важлива вимога до підлогової плитки в передпокої - це можливість легкого очищення і стійкість до дії побутової хімії, за допомогою якої ви видалятимете бруд з підлоги.

Ванна кімната. Для неї керамічна плитка - ідеальний варіант, причому, для ванни будь-яких розмірів. Уявіть собі: око радують не тільки глянсові стіни, але і виблискуючі дзеркала, милі дрібнички на поличках в морському стилі, волохаті рушники, махрові халати, блиск хрому і фаянсу... Все це так гармонує один з одним! Так, звідси не хочеться йти! Але знову ж таки, потрібно зробити правильний вибір, щоб все вищеперелічене дійсно виглядало одним цілим.

Слід врахувати, що тут підлога і стіни контактують з хімічними речовинами, що залишають плями (косметика). Тому у ванні бажано вибирати плитку з підвищеною хімічною стійкістю і кислотостійкістю, низькою пористістю, низьким водопоглинанням. Краще всього для декоративного облицювання стін в приміщеннях, які піддаються дії води і пари, підійде облицювальна керамічна плитка або скляна мозаїка. Підходить керамічна плитка і для облицювання душової кабіни або зовнішньої сторони ванни. На ділянках, які безпосередньо контактують з водою, краще використовувати плитку крупного розміру, зменшуючи при цьому кількість міжплиткових швів, - вони найвразливіші, навіть якщо при укладанні використовували водостійкий шовний заповнювач. Для облицювання підлоги застосовуємо плитку з класом стирання не менше 2.

Крім того, треба вибирати шорстку матову плитку, оскільки на глянсовій можна посковзнутися. Дуже до речі буде ребриста плитка з жолобками.

Кольори плитки, що рекомендуються, у ванну: білий, блакитний, синій, бірюзовий - всі вони асоціюються з водою, морем. Можна, звичайно, зробити свою ванну і блискуче-чорною, але це в тому випадку, якщо вона у вас простора.

Кухня, як і ванна, - приміщення з підвищеною вологістю повітря, до того ж тут існує небезпека контакту облицювання з жиром і маслом, органічними кислотами, що теж треба враховувати при виборі плитки на кухні. Сюди підійде і глазурована, і неглазурована плитка з рельєфною текстурою, з орнаментом або без нього. Ще один варіант - груба кераміка, виконана вручну (типу плитки котто). Плитка на підлогу має бути особливо міцною, водостійкою, з підвищеними механічними і хімічними характеристиками з низькою пористістю, 3-го класу стирання. Найвразливіші місця - біля плити, холодильника, мийки - бажано облицьовувати матеріалом стійким до побутової хімії. Для стін кухні хороша водостійка кахельна плитка з щільною структурою і підвищеною хімічною стійкістю.

Розмір і зовнішній вигляд

Тон - колірна тональність даної партії плитки. З причини технологічної особливості виготовлення практично неможливо добитися того, щоб всі плитки були ідентичної тональності. При зіставленні плиток однієї з одною виявляються невеликі розбіжності в кольорі. Перед тим, як пакувати вже готову однорідну по тону керамічну плитку, її групують за допомогою комп'ютерного сортування. Тон позначається на упаковці цифрою або буквою.

Калібр - фактичний розмір плитки, який може відрізнятися від номінального на міліметри. У зв'язку з технологічними властивостями плитка, особливо з твердою основою, в кінцевому процесі виробництва після виходу з печі, - може мати різні розміри. Тому перед упаковкою плитку сортують по партіях зі встановленим нормативами допуском різниці. Фактичний розмір плитки вказується на упаковці.

Види керамічної плитки

Пресована і екструдована плитка

Екструдована керамічна плитка - це плитка, яка виготовляється з м'якої тістоподібної маси і проходячи через екструдер, набуває необхідної форми.

Пресована керамічна плитка - це плитка, яка виготовляється з порошкоподібної суміші і ущільнюється під високим тиском преса. Характерні тони натуральної глини досягаються за допомогою випалення - комбінації температур. Колір основи варіюється залежно від початкової сировини - від жовтого до темно-червоного з множиною проміжних тонів.

Використовуючи різні суміші глин можна отримати світло- і темно-сірі варіації.

Глазурована і неглазурована плитка

Кераміку, покриту шаром кольорового скла, називають глазурованою (емальованою). Покриваючий шар грає важливу роль при естетичному сприйнятті, він створює колір, блиск, декоративний малюнок, а також такі достоїнства, як твердість і непроникність. Всі ці технічні і естетичні якості залежать від типу емалі і можуть варіюватися.

Неглазурована плитка практично однорідна по своїй товщині, вона суцільна і зазвичай не має декоративного малюнка. Відмінності в забарвленні неемальованих виробів досягаються з додаванням фарбувальних пігментів.

Водопоглинання - одна з найголовніших характеристик керамічної плитки, залежить від пористості самої плитки. Чим менша пористість плитки, тим нижче її водопоглинання. Керамічна плитка подвійного і одинарного випалення. Подвійне випалення (бікоттура) - найдавніший спосіб виробництва глазурованої плитки. Суміш з глини пресують і обпалюють. Після чого на її поверхню наносять глазур, і повторно обпалюють. Керамічна плитка такого типу має низьку міцність і високу пористість. Керамічна плитка подвійного випалення в більшості випадків використовується для настінного покриття. Одинарне випалення (монокоттура) - сучасніша технологія, що витісняє метод подвійного випалення. Тістоподібну суміш пресують і підсушують. Після висихання наносять глазур і вже тільки тоді плитку піддають випаленню. Тобто, і глазур, і саму плитку обпалюють за один раз. Такі вироби підходять для облицювання як стін, так і підлоги. А деякі, морозостійкі, навіть для облицювання фасадів. Варто також враховувати, що одновипалена плитка відрізняється незначними розбіжностями в розмірах у зв'язку з підвищеною усадкою в процесі виробництва. У продаж вони поступають розділеними на партії по калібру. Біккотура частіше застосовується для настінного облицювання. Вона має як матову, так і глянсову глазур, на відміну від монокоттури, для якої характерна нековзна матова поверхня. Це пов'язано з тим, що спочатку її застосовували як підлогове покриття. Керамічний граніт - матеріал з дуже щільною і майже заскленою основою, який отримують шляхом пресування суміші (кварцу, білої глини, польових шпатів, каоліну). Щільна структура забезпечує можливість його очищення від всіх видів забруднень, а також високу механічну міцність. Клінкерна плитка - плитка, яка виготовляється шляхом екструдування суміші з неоднорідних видів глини з додаванням шамота, флюсів і окисів-фарбників. Така плитка може бути глазурованою і неглазурованою, має низьку пористість, високу механічну міцність і зносостійкість. Це робить її придатною для облицювання фасадів, внутрішніх і зовнішніх стін і підлоги, а також сходів і басейнів.

Характеристики плитки

У багатьох країнах світу вже давно розробляються норми і характеристики для керамічної плитки. Для встановлення її технічних характеристик, а також методів контролю і критеріїв прийнятності кожної характеристики існує декілька стандартів, з яких найвідоміші, - стандарти BS (Великобританія), DIN (Німеччина), UNI EN (Італія), UPEG (Франція), ASTM-ANSI (США). Але за найбільш поширені і авторитетні вважають норми UNI EN, розроблені Європейською комісією стандартизації (CEN) в Італії. Вони дійсні не тільки для всіх країн Європи, але і для неєвропейських країн що прийняли їх . В той же час сьогодні допустима реалізація керамічних виробів, що не відповідає їх вимогам. Але все таки радимо Вам вибирати продукцію, що має знак якості UNI, інакше Ви ризикуєте придбати неякісний товар.

Технічні характеристики плитки

Зносостійкість (стирання) - опірність плитки зміні зовнішнього вигляду, тобто її стійкість до стирання. Це одна з головних характеристик підлогової плитки, адже саме від неї залежить, чи надовго вона збереже свій первинний зовнішній вигляд. Метод PEI (Porcelein Enamel Institute - інститут в США, який проводить аналізи, тестування і дослідження керамічних матеріалів) - це метод, який використовують для класифікації керамічної плитки за ступенем зносостійкості. Для підлоги в різних приміщеннях потрібно підбирати плитку відповідної групи зносостійкості. Згідно нормам UNI EN 154, залежно від призначення приміщень і щільності руху в них, рекомендується вибирати плитку відповідного класу зносостійкості.

П'ять груп, на які ділять плитку по показнику зносостійкості:

- "Найм'якшу" групу PEI I рекомендують використовувати тільки для стін, хоча в Європі їх дозволяють укладати на підлогу що не піддається сильному абразивному забрудненню, для ходіння босоніж, в м'якому взутті, наприклад, у ванній кімнаті або спальні.

- Плитку групи PEI II можна класти в спальнях, ваннах, житлових кімнатах, тобто там, де ходять в домашньому взутті.

- Плитка групи PEI III підходить для всіх приміщень житлового сектора, окрім місць з інтенсивним рухом людей, і для невеликих офісів, що не мають прямого входу з вулиці.

- Групу PEI IV рекомендують використовувати в громадських приміщеннях з невисокою інтенсивністю руху (приватні готелі, невеликі ресторани, магазини), а також в будь-яких місцях житлового сектора (хол, коридор, сходи).

- Керамічна плитка групи PEI V має найвищі характеристики. Її застосовують в місцях великого скупчення людей: ресторанах, супермаркетах, аеропортах.

Дуже важливо враховувати всі ці характеристики, тому що від них залежить довговічність кахлю. Наприклад, якщо покласти в офісі на підлогу плитку групи PEI II, то через деякий час на ній з'являться подряпини, поверхня стане матовою, а глазур (якщо плитка глазурована) зітреться і оголиться глиняна основа. Для облицювання внутрішніх стін підходить плитка будь-якої групи.

Водопоглинання і морозостійкість - взаємозв'язані характеристики, які безпосередньо залежать від пористості плитки. Водопоглинання - відношення маси води, поглиненої зразком при повному насиченні, до маси сухої речовини. Водопоглинання глазурованих керамічних плиток для підлоги не повинне перевищувати 3% (стандарт EN 176 Bl). Для настінної плитки водопоглинання повинне складати не менше 10% (стандарт EN 159 BIII).

Морозостійкість - характеристика, яка відповідає за здатності керамічних виробів витримувати багатократне поперемінне заморожування і відтавання без яких-небудь ознак руйнування. Показник морозостійкості - кількість циклів (заморожувань/відтавань), яку витримує зразок, не руйнуючись. Щоб встановити факт наявності або відсутності морозостійкості буде достатні 25 циклів заморожування/відтавання.

Вироби подвійного випалення - пористі і, отже, не морозостійкі. Кахель одинарного випалення з водопоглинанням менше 3% вважають за морозостійкий. Обов'язково враховувати морозостійкість, якщо укладати плитку на вулиці або в неопалювальному приміщенні, де температура повітря опускається нижче за нуль градусів. При укладанні виробу в опалювальному приміщенні можна брати неморозостійку плитку.

Механічні характеристики плитки

Опір вигину і межа міцності. Тут мова йде про навантаженнях, які виріб може витримати і при цьому не порепатися. Це особливо важливо для підлогової керамічної плитки. Для нього визначають опір на вигин і межу міцності - максимальну напругу, при якій плитка руйнується при дії на неї зусиль, що вигинають. Межа міцності залежить від водопоглинання і товщини плитки. Одиниця вимірювання - Ньютон/мм2. Чим вище водопоглинання матеріалу, тим нижче опір на вигин. У керамограніта дуже високий опір на вигин, а у пористої плитки - опір низький.

Твердість глазурі по Моосу характеризує міцність поверхневих шарів керамічної плитки. Також він відображає здатність протистояти механічним зусиллям при дряпанні і втискування в поверхню якого-небудь твердого предмету. Майте на увазі, що подряпини менше помітні на матовій поверхні плитки, ніж на блискучій. Результати тестування оцінюються за шкалою Мооса, яка складається з 10 мінералів, розташованих за збільшенням твердості:

Ступінь 1 - тальк
Ступінь 2 - гіпс
Ступінь 3 - кальцит
Ступінь 4 - флюорит
Ступінь 5 - апатит
Ступінь 6 - ортоса
Ступінь 7 - кварц
Ступінь 8 - топаз
Ступінь 9 - корунд
Ступінь 10 - алмаз

Всі керамічні вироби піддаються дряпанню алмазом.

Коефіцієнт тертя дуже важливий для підлогової плитки, оскільки він визначає ступінь ковзання поверхні керамічної плитки. Згідно нормативам, існують чотири категорії:

0 - 0,19 - небезпечно
0,2 - 0,39 - на межі небезпечного
0,4 - 0,74 - задовільно
вище 0,75 - відмінно.

Хімічні характеристики плитки

Опірність агресивній або механічній дії речовин (побутовою хімією, солями, кислотами), які можуть увійти до зіткнення з поверхнею плитки. Згідно нормі ЕН №122, після випробувань плитки визначається клас її стійкості до агресивних середовищ, виходячи з характеристики пошкоджень.

Клас AA: ніяких змін зовнішнього вигляду.

Клас A: незначні зміни зовнішнього вигляду.

Клас B: середні зміни зовнішнього вигляду.

Клас C: часткова втрата зовнішнього вигляду.

Клас D: повна втрата первинного вигляду.

Варто враховувати, що викладена плиткою поверхня має шви. Високим ступенем захисту від хімічної дії володіють шви, заповнені епоксидними матеріалами.

Опірність особливим умовам температури і вологості залежить від перепадів температури, що може викликати розтріскування плитки. Але зауважте, що розтріскування може з'явитися також внаслідок неправильного укладання плитки (наприклад, зайва товщина, поганий розчин або клей).

Догляд за керамічною плиткою

Звичайно, хочеться, щоб свіжо укладена плитка служила якомога довше. Для цього їй потрібний відповідний догляд і дбайливе ставлення.

Якщо ви доглядаєте вашу плитку систематично, то досить протирати її вологою ганчіркою. Підійдуть і відповідні миючі засоби. Не користуйтеся сильними, агресивними засобами на кислотній основі - вони шкодять не стільки плитці, скільки швам, закладеним матеріалами на цементній основі. Пам'ятаєте: хорошою опірністю до хімічних дій володіють лише шви, закладені епоксидними матеріалами (герметиками).

Треба максимально обмежити застосування абразивних засобів (металевих щіток), особливо, якщо плитка має глянсову поверхню, оскільки на ній добре видно сколи і подряпини.

Хороші для догляду за плиткою пилосос і щітка з натуральною м'якою щетиною.

Також можна перед входом в приміщення, де підлога викладена плиткою, покласти килимок - він захистить покриття від пилу, піску і бруду, що заноситься з взуттям.

Глазуровану керамічні плитку мийте спеціально для неї призначеними засобами, уникаючи застосування порошків і паст.

Для захисту неглазурованої плитки (керамограніт, клінкер) треба застосовувати спеціальну рідину, що оберігає підлогу від виникнення плям на поверхні і швах.

Плитка на кліпсах

Плитка на кліпсах - це керамічний граніт, на тильну сторону якого кріпиться система зчеплень, що виготовляється із спеціальних пластмас. Така система вимагає набагато менше часу, ніж традиційні методи укладання плитки. Дана система заснована на сухому укладанні без застосування склеювальних сумішей, і рекомендується для внутрішнього підложного покриття. Укладати плитку-кліпсу можна прямо поверх цементного фундаменту або поверх вже існуючого підлогового покриття - мармуру, граніту, керамічної плитки або лінолеуму. Принцип кріплення даного матеріалу полягає в механічному блокуючому зчепленні, завдяки якому не вимагається додаткового часу для її висихання і чищення, а плитка відразу ж готова до експлуатації. Така плитка не вимагає наявності температурних швів. До того ж, якщо виникає необхідність, можна розібрати підлогу, просто відстебнувши плитки одну від іншої, а потім знову зібрати їх.


Переваги плитки на кліпсах:


- легке і швидке укладання;
- може використовуватися багато разів;
- не вимагає клею і заповнення швів;
- готова до експлуатації відразу ж після збірки;
- підходить для підлоги з підігрівом;
- зниження шуму навколишнього середовища - 18 db;
- зручна і чиста.

На сьогоднішній день плитку на кліпсах до України імпортує італійська компанія I.c.f. (Industrie Ceramiche di Faenza SPA). Для її виготовлення фабрика використовує глазурований керамограніт тільки двох форматів - 31 31см з 10-мм товщиною і 50 50см з 12-мм товщиною.


Теги та ключові фрази
http, який клас плитки кращий, ужгород епіцентр плитка вогнетривка, керамічна плитка в кредит вінниця, програма для керамічної плитки епіцентр, епіцентр київ клінкерна плиткадля груб, керамічна плитка в кредит м.Вінницч, плитка для обкладання груб ціна, звичайна облицювальна плитка підходить для грубок, плитка керамічна увану
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.