Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

7422
14.07.2011р. |
Будинок, що думає за вас

Будинок, що думає за вас

 Ви виходите з будинку, і він автоматично вимикає усі електроприлади. А запрограмувавши власну оселю на відповідну годину повернення, перед вашим приходом усередині приміщення вмикається опалення чи кондиціонер. Ні, це – не фантастика і не анонс нового фільму. Це надсучасні технології, які дають змогу забезпечити комфорт та безпеку найвищого рівня кожному, хто наважиться стати власником системи «Розумний Дім». Домашня автоматизація – це сукупність устаткування і різних методів його використання, яка змінить стиль вашого життя, створить зручності і комфорт, забезпечить вашу безпеку. Домашня автоматизація об’єднує в єдину систему керування освітленням, аудіо- і відеоапаратурою, сигналізацією. І засобами безпеки, системою обігрівання і кондиціонування повітря, опалюванням іводопроводом та багато іншим.

 Безпека

 Мій дім – моя фортеця. Зі системою «Розумний Будинок» ця народна мудрість стає реальністю. Адже розумний будинок – це, перш за все, безпечний будинок. Він повідомить вас про спрацьовування сигналізації телефоном і сам уживе заходів захисту: щільно закриє вікна й двері, викличе охорону у випадку проникнення. Якщо ураган – зачинить вікна й ставні. Будинок попередить вас про несправність у системі опалення або водопостачання задовго до того, як наслідки аварії стануть очевидними. При найменшій появі води буде перекритий увесь її доступ до будинку. У разі надзвичайної ситуації увімкнеться система пожежогасіння, при цьому буде забезпечена евакуація людей, що залишилися в будинку, буде викликана пожежна команда. 

Ще одна з дуже зручних функцій, що реалізована в усіх без винятку системах «Розумний Дім», умовно називається « Вимкнути все». Виходячи з будинку, ви натискаєте кнопку «Нікого немає вдома», і в ньому вимикаються всі світильники і всі розетки, у яких, можливо,  залишилися увімкненими забуті праска або фен. Одночасно перекриваються трубопроводи газу, холодної і гарячої води, а система опалення починає працювати в економічному режимі.

Зрештою, не будемо забувати, що електронний мозок, на відміну від людського, не піддається стресам і не розгубиться в критичний момент, а холоднокровно почне рятувати ваше майно. Він не забуде, не злякається й не зрадить.

 Коли нікого немає вдома

 Ви забули вимкнути телевізор? Не страшно. Розумний будинок зробить це за вас. Зрештою, ви можете примусово вимкнути чи то телевізор у дитячій, чи то світло у кухні, перебуваючи при цьому у гостях. Ви можете повідомити будинок, що будете через годину, і він увімкне світло, провітрить приміщення, відрегулює температуру та вологість, запалить камін, набере води в басейн, увімкне музику й зустріне вас теплом і затишком, начебто ви були в будинку, а не від’їжджали на два тижні. 

До речі, під час вашої відсутності будинок може створити ілюзію того, що ви вдома: світло буде вмикатися й вимикатися, ставні відчинятимуться й зачинятимуться, звучатиме музика, будуть чутні голоси. Сусіди й не здогадаються, що вас немає удома. Тим паче, не здогадаються потенційні грабіжники, яким і в голову не прийде проникати у будинок, повний людей.

 Економія

 Планування роботи електроприладів оптимізує енергоспоживання й зекономить ваші гроші. При постійно зростаючих цінах на електроенергію ви можете використовувати «Розумний Дім» для регулювання температури в будинку за вашої присутності й відсутності. Ви можете скомандувати розумному будинкові знизити температуру з метою економії електроенергії, коли ви їдете на роботу, а потім підвищити її перед вашим поверненням. «Розумний Будинок» робить це максимально ефективно. А керуючи теплими електричними підлогами, система зекономить витрати електроенергії: за вашої відсутності підтримується низький температурний режим, а перед вашим приходом підлога автоматично нагрівається до бажаної температури. 

«Розумний Дім» постійно стежитиме за всіма інженерними системами в будинку й не допустить займання або вибуху, пов’язаного з витіканням газу, або псування меблів через витікання води. Він вимкне водопостачання при виході господарів, знизить ризик затоплення; вимкне водопостачання в разі затоплення; подасть сигнал тривоги в разі затоплення, сповістить на віддалені стільникові телефони. Так ви зекономите гроші на ремонті через надзвичайні ситуації та убезпечите себе від зайвого стресу. 

 Все для вас

 Окрім освітлення, яке вмикатиметься та вимикатиметься. Реагуючи на рух, або ж просто за вашою командою, розумний будинок подбає і про клімат-контроль. Вам більше не доведеться знемагати від спеки або тремтіти від холоду. Програма підтримуватиме на необхідному рівні температуру в приміщенні, вологість і приплив свіжого повітря. Система кліматичного контролю може виконувати накази. Наприклад. Зачиняти і відчиняти вікна. Також вона повідомить вам про стан навколишнього середовища, про температуру, вологість, опади. На основі цих параметрів і базуватимуться дії програми. Наприклад, якщо спекотно. Вона увімкне кондиціонер, якщо пішов дощ – зачинить вікна. До речі, розумні будинки не допускають навіть забруднення повітря, аналізуючи рівень його чистоти.

Щобільше, будинок ніколи не дозволить вашим дітям «випробувати» удар електричним струмом із розетки. А якщо, не дай боже, хтось із домочадців відчує себе погано, йому достатньо буде торкнутися єдиної клавіші, і ви, і ваш сімейний лікар, і за потреби, швидка допомога будуть миттєво сповіщені й зустрінуті.

Уявіть, що ви затрималися на роботі і зовсім забули, що до вас повинні приїхати гості. Аби їм не довелося довго чекати вашого приїзду, система «Розумний Будинок» може вирішити проблему таким чином: віддалено за допомогою sms або інтернет ви відчинете двері вашого розумного будинку і запросите гостей всередину. Комфорт забезпечений у будь-якій ситуації: ви зможете ввімкнути їм музику, заварити кави, увімкнути телевізор чи навіть заповнити басейн, аби до вашого приїзду вони почувалися комфортно та не сумували. 

Що може Розумний Дім?

1. Керування освітленням. Ви можете створювати світлові сцени для різних подій  (наприклад: прибирання, гості, перегляд телевізора).

2. Керування мікрокліматом. Ви можете керувати кондиціонерами, вентиляцією, "теплою підлогою" і радіаторами центрального опалення.

3. Керування жалюзі. Автоматичне повертання ламелей на певний кут запобігає потраплянню у приміщення зайвого світла.

4. Керування звуком. Насолоджуйтесь вашими улюбленими мелодіями в будь-якому куточку будинку за допомогою системи мультирум.

5. Охорона. Захисна властивість засліплювати спалахом світла і звуковою сиреною в разі незаконного проникнення, інформування вас і служби безпеки.

6. Відеоспостереження. Детальний звіт подій, що відбуваються під час вашої відсутності. Обличчя і дії фіксуються в системі і зберігаються в її пам'яті.

7. Ефект присутності. При вашій відсутності світло в будинку вмикається і вимикається в темний час доби імітуючи звичний спосіб життя.

8. Запобігання аварійним ситуаціям: вимкнення газу або води (залежно від типу аварійної ситуації), повідомлення у відповідні служби.

9. Збір та моніторинг інформації. Збір даних про витрату електроенергії, температуру повітря в приміщенні і на вулиці, ступінь очищення води.

10. Керування будинком й усіма мультимедійними пристроями з одного універсального інфрачервоного й радіопульта.

11. Функція «вимкнути все». Йдучи з будинку, натисканням однієї клавіші ви вимикаєте всі електричні прилади в будинку, окрім холодильника.

12. Зберігання за допомогою домашнього сервера і доступу до мережі інтернет улюблених фото, музичних та відеофайлів з будь-якої точки будинку.

 Як усе це працює?

 

Усе відносно просто. Центральний мікроконтролер (або комп’ютер) приймає сигнали від командних пристроїв, потім передає ці сигнали виконавчим модулям і системам у будинку, якими ви хочете керувати. Центральний мікроконтролер регулює проходження сигналів за системою автоматизації. Виконавчі модулі і системи отримують команди звичайною електромережею, інфрачервоним або радіоканалом від мікрокнтролера, дистанційного пульта керування, телефонною лінією або через інтернет і вмикають/вимикають усе, що ви захочете – освітлення в коридорі чи дитячій, зовнішнє й освітлення акваріума, систему охорони, кондиціонування повітря, опалювання, подавання води в басейн або сауну, фонтан у дворі тощо.

Більшість таких пристроїв просто вставляють в електричні розетки. Обмін інформацією між ними відбувається звичайною електричною мережею або за допомогою радіоканалу. Проста система автоматики може керувати 256 різними пристроями. Таймери можуть вмикати-вимикати світло та електроприлади в певний час, навіть із випадковою затримкою, створюючи видимість бурхливого життя у вашу відсутність.

Найпростішим способом керування є кнопкові панелі, де кожна кнопка відповідає певному приладові, групі приладів або вказує на послідовність дій, які необхідно виконати. На кнопках може бути світлова індикація стану відповідного приладу. Широко поширені пульти з радіочастотним або інфрачервоним кодуванням команд. Такі пульти використовують для дистанційного керування всіма пристроями – від телевізора до системи зрошення на ділянці.

Найпрестижніші і найзручніші моделі – з сенсорним екраном. Такий пульт у вигляді невеликого монітора із зображенням кнопок, назвами команд, пояснювальним зображенням. Є також настінні або переносні панелі (монітори). Вони бувають і розміром зі сірникову коробку, і з екран телевізора. Такі панелі наочно демонструють будь-яку інформацію в діалоговому режимі. Також вони можуть показувати зображення з відеокамер, телеприймачів й інших джерел. Окрім того, розумним будинком можна керувати голосом, стільниковим телефоном.

Нарешті, залишається ще один сучасний спосіб спілкування з інтелектуальним домом – за допомогою інтернету. З будь-якого комп’ютера, під’єднаного до глобальної мережі, можна дізнатися про стан будинку, переглянути записи камер відео спостереження і навіть поточне зображення на них. 

Наталя БРОДСЬКА

Теги та ключові фрази
як робити доміка з спічок, робим будинок з спічок, показати картинки як зробити щось зі спічок, аплікація будинок спічки, Вийбони із спічок, як зробити з спічок, що мона зробити з спічок, як зробити щось зі спічок, утеплення даху мінватою технологія, яйця із спічок


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
27.12.2019р.

Три причины поставить на дачном участке забор из сетки с полимерным...

Забор на даче – не роскошь, а необходимая мера безопасности. Ввиду того, что здание большую часть года не используется, нужно установить пассивную защиту от грабителей и диких животных. Кроме этого, забор необходим для очерчивания границ своего участка и создания декоративных заграждений в дизайне ландшафта двора.

24.06.2019р.

Дерев’яна огорожа в саду

Дощ, вітер, сонце й сніг – чого тільки не доводиться витримувати садовій огорожі і мати при цьому пристойний вигляд. Досягти цього – непросто, але немає нічого неможливого, особливо, якщо озброїтися якісними засобами для опорядження!

08.04.2013р.

Надійна огорожа від «Заводу ім. Фрунзе»

Огорожа для будинку — як оправа для дорогоцінного каменя. Чи можна надійно обгородити своє подвір’я і уникнути при цьому важких бетонних мурів довкола дому та ще й зробити це швидко і без великих витрат? Виявляється, можна! Таким рішенням є огорожі зі зварної сітки, які давно апробовані на ринку Європи й Америки та набувають дедалі більшої популярності у нас.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.