Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

12466
26.09.2011р. |
Яким має бути покриття на стелю?
Правильно підібране покриття на стелю може візуально розширити маленьку кімнату, створити об'єм у низькому приміщенні, зробити затишною велику кімнату тощо. Тип конструкції стелі, колір та текстура матеріалу - теж важливі елементи вдалого дизайну та комфортної обстановки у помешканні. Колись єдиними доступними способами оформлення стелі були побілка, фарбування та обклеювання шпалерами, але сучасні матеріали й технології відкривають більше можливостей для створення привабливого зовнішнього вигляду стелі залежно від розміру і призначення приміщення. Нині стелю оздоблюють кількома способами, серед яких найпоширеніші такі: фарбування, обклеювання, монтаж натяжної або підвісної стелі, вирівнювання гіпсокартонними плитами. Вибір покриття залежить від того, наскільки значні недоліки, і, звичайно, від потреб, можливостей та власної фантазії. У будь-якому випадку перед облаштуванням стелі слід подбати про підготовку поверхні. Щоб зробити якісний ремонт, стелю перед вирівнюванням ретельно очищають від залишків старого покриття, тріщини і глибокі щілини розшивають та заповнюють розчином за допомогою шпателя або інших інструментів. Лише після висихання ґрунтових розчинів, тверднення шпаклівки та штукатурного розчину можна починати оздоблення стелі.

 

Фарбування

Традиційним та перевіреним способом оздоблення стелі є вирівнювання з подальшим нанесенням водоемульсійної фарби. Для цього за допомогою рівня виставляють маяки і наносять суцільний шар штукатурки. Після висихання стелю шпаклюють і наносять водоемульсійну фарбу. Такий метод оздоблення стелі до нині є практично єдиним можливим у малогабаритних квартирах з висотою стелі не більше ніж 2,5 м.

Фарбування стелі можна проводити будь-якими фарбами, які використовують для стін, але покриття стелі водно-дисперсною фарбою поступово витісняє забарвлення олійними розчинами, оскільки не поступається їм у декоративному розмаїтті, до того ж значно дешевше й екологічніше.


Обклеювання

На рівні з побілкою та фарбуванням поширеними вважають клейові стелі, оздоблені квадратними або прямокутними панелями на основі полістиролу. Представлені на ринку клейові стелі мають найрізноманітніші забарвлення й фактуру. Їх легко та швидко встановлювати, що дає змогу приховати нерівності та недоліки стелі. Таке покриття має непогані звукоізоляційні властивості. Крім того, стельові панелі легко різати та встановлювати, що дає змогу без особливих труднощів здійснювати оздоблення стелі у приміщенні практично будь-якого планування і площі.

Недоліком такої стелі є велика кількість стиків та швів між панелями, тому таке покриття не справляє враження цілісної поверхні. Також клейові стелі унеможливлюють встановлення вбудованих світильників.


Натяжна стеля

Натяжна стеля - ще один ефективний спосіб оздоблення та вирівнювання стелі. Це тонка плівка чи тканина, яку натягують на спеціальний каркас (багет), закріплюють безпосередньо до стелі або по периметру стін. Отримана площина виглядає ідеально рівною, однорідною і має вигляд твердої стелі. Натяжна стеля дає змогу приховати всі нерівності й дефекти базової стелі, закріпити в міжстельовому просторі теплоізоляційний та акустичний матеріали, а також вмонтувати у стелю світильники та систему вентиляції.

Натяжну стелю можна встановлювати в приміщеннях будь-якої конфігурації. Мінімальна відстань, на яку можна закріплювати натяжну стелю до базової, — 2,5–3 см. Якщо необхідно встановити світильники, натяжну конструкцію опускають на висоту світильників, які прикріплюють до основної стелі, а у натяжній для них прорізають отвори.

Утім, ця конструкція має недолік порівняно, наприклад, із підвісною, — вона досить дорога.

Натяжна стеля не потребує ремонту завдяки пилевідштовхувальному покриттю, яке, за необхідності, легко протерти або вимити, що значно спрощує експлуатацію.


Підвісна стеля

Підвісну стелю фахівці вважають простим, зручним та естетичним варіантом оформлення приміщення. Така конструкція не лише виконує декоративну функцію, а й приховує комунікації, які проведені під основною стелею, дає змогу вбудовувати світильники і при цьому не потребує додаткового вирівнювання плит перекриттів. Різноманітні матеріали, з яких виготовляють підвісні стелі, забезпечують вентиляцію, звукоізоляцію та пожежну безпеку приміщення.

Але підвісна конструкція потребує монтажу спеціальних кріплень, тому цей варіант оздоблення стелі прийнятний лише у приміщенні з високою стелею. Оскільки не потрібне додаткове оздоблення та підготовка поверхні (фарбування чи обклеювання), підвісну стелю можна змонтувати за короткий термін. Вартість стандартної підвісної системи робить цю конструкцію доступною для широкого кола споживачів.

З підвісних стель найпоширенішими є конструкції з прихованим каркасом. Вони складаються з видимих або прихованих напрямних облицювальних елементів (плит, панелей), необхідних для встановлення каркаса, елементів кріплень, несучих елементів, що кріплять до основної стелі, і пристінних декоративних деталей, які встановлюють у місцях прилягання стелі до стіни. Розраховують деталі кріплення підвісної стелі для п'ятикратного проектного навантаження.

Одним із найпоширеніших типів підвісної стелі вважають касетний. Він складається з плит, які встановлюють у спеціальні монтажні рами. Розміри таких касет — 600х100, 600х600, 1200х600 та 1200х1200 мм. Стандартний розмір плит, які використовують для вирівнювання стелі у житловому приміщенні — 600х600 мм.

Перший крок для розрахунку потрібної кількості необхідних елементів —вимірювання приміщення для виконання креслення площі стелі. Найкраще, якщо стеля буде закрита максимальною кількістю цілих плит. Лише за необхідності ці елементи ріжуть і встановлюють у найменш помітних місцях. Розрахунок підвісної стелі у простих за конфігурацією приміщеннях нескладний, але мешканцям будинків з нестандартними кімнатами краще звернутися за допомогою до фахівців.

Встановлення підвісної стелі відбувається швидко і чисто. Для порівняння: монтаж підвісної стелі триває утричі швидше, ніж нанесення, наприклад, штукатурного покриття. Крім того, натяжна стеля зменшить кімнату лише на 3–5 см. При встановленні такої стелі можна використовувати будь-які типи освітлювальних приладів — люстри, вбудовані світильники тощо.


Оздоблення гіпсокартоном

Гіпсокартонну конструкцію можна розмістити в будь-якій кімнаті. До того ж цей матеріал має хороші звукопоглинальні властивості й високу вогнестійкість. Лише у ванній кімнаті встановлюють спеціальний вологостійкий гіпсокартон, який трохи дорожчий за звичайний.

Товщина листів гіпсокартону зазвичай стандартна — 9,5 мм. Розміри плити — 2500х1200 або 3000х1200 мм.

Розпочинаючи монтаж підвісної гіпсокартонної конструкції по периметру кімнати на стіни за допомогою водяного рівня наносять розмітку для майбутнього каркаса. При цьому треба врахувати розміри комунікацій. Технологія оздоблення стелі гіпсокартоном передбачає кілька етапів. У першу чергу, після нанесення розмітки по периметру стелі до стін закріплюють напрямні профілі. Їх фіксують за допомогою дюбелів або анкерних цвяхів на рівні майбутньої гіпсокартонної стелі. Напрямні профілі також можна кріпити безпосередньо до стелі. Потім на профілі встановлюють металевий каркас, до якого шурупами та самонарізами прикріплюють гіпсокартонні листи. Коли листи встановлено, необхідно наклеїти вузьку малярську (армувальну) сітку на шви між ними і замастити їх шпаклівкою.

Фактура і колір стелі здатні змінити сприйняття приміщення, візуально розширити кімнату або, наприклад, «підняти» стелю. Такі властивості мають глянсові або дзеркальні стелі, для невеликих приміщень доречні світлі покриття, затишку великим кімнатам нададуть стелі з м'якою фактурою, а оформлення під натуральний камінь може підкреслити таке ж оздоблення стін і підлоги.

Головне при ремонті стелі - визначитися із загальним оформленням приміщення, а широкий асортимент сучасних матеріалів для облаштування стелі дасть змогу втілити найсміливіші проекти, враховуючи особливості вашого помешкання.


Олександр ФІНЬКО

 

Коментар фахівця


Ірина ЄРИГІНА, дизайнер інтер’єрів: 

- Багато в чому вибір типу покриття на стелю залежить від висоти приміщення та фінансових можливостей, тому що нині найнеймовірніші проекти з інженерної точки зору цілком здійсненні. Але є деякі правила і вимушені рішення. Наприклад, стелю з нерівними швами плит перекриття та суттєвою різницею їхнього рівня можна вирівняти тільки за допомогою підшивної або натяжної стелі. Якщо при цьому висота приміщення не дає змоги знизити її, залишається тільки натяжна стеля, яка допомагає зменшити втрату висоти при натяганні полотна на стелю. Дуже хороший у цьому випадку варіант - панелі. Полістирольні панелі можна обрати таким чином, що стеля виглядатиме ефектно - від гладкої поверхні до імітування будь-якого матеріалу. Висока стеля у невеликих за площею приміщеннях, особливо у вузьких кімнатах і коридорах, безумовно, потребує встановлення натяжної стелі. Відстань натяжної конструкції від наявної стелі може бути довільною. Власне, конструкцію натяжної стелі обирають із дизайнерських та інженерних міркувань.

Але завжди залишається можливість використати найпростіші варіанти оздоблення стелі: побілка, обклеювання або фарбування. Але не варто забувати про натяжні стелі, перевагою яких залишається швидкість монтажу і мінімум сміттєвих відходів. Усі ці варіанти оздоблення пропонують наявність рівної основи та середньої висоти стелі у приміщенні – 2,5–3 м.

 

Теги та ключові фрази
http, чим покрить стелю в кімнаті?, покриття стелі рубвімаксом, Як заекорувати нерівну стелю, покріття для стели, чим покрити стелю, як фарбувати фальшпотолок, покриття стелі, покриття для шпакльованої стелі, який потолок зробити в душовій
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.