Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

32318
11.10.2011р. |
Плінтусні обігрівачі
Плінтусні обігрівачі – це система опалення, при якій комфортна для людини температура (~20°С) досягається за рахунок особливої конструкції системи і її розміщення.

«Теплий плінтус» встановлюють по периметру приміщення. Теплові промені, які виходять із системи, швидко нагрівають приміщення і підтримують постійну температуру по всьому його об'єму.

 Принцип дії плінтусних обігрівачів

У системі «конвектор плінтусного типу» основним способом передачі тепла в приміщенні є теплове випромінювання, а не конвекція. Це система опалення, в якій не кількість тепла визначає мікроклімат у приміщенні, а його якість. Рівномірно розподілене, тепло, що піднімається, є тепловою завісою перед холодними зовнішніми стінами, яка перешкоджає проникненню холоду в приміщення. Тепловий екран, піднімаючись, поступово охолоджується і таким чином не утворює під стелею дорогий і непотрібний шар теплого повітря (теплову подушку). При цьому нагріта поверхня стін віддає тепло в приміщення у вигляді рівномірно випромінюваного тепла, створюючи найбільш сприятливий клімат для перебування людини.

Плінтусний обігрівач на дерев’яних стінах Завдяки якісно новому способу передачі тепла, застосування сучасних технологій, використання висококласних матеріалів така система дійсно дає змогу заощадити до 50% енерговитрат порівняно з традиційними системами опалення.

Завдяки тому, що при використанні опалювального плінтуса практично відсутня активна конвекція, кількість пилу в повітрі скорочується до мінімуму, що поряд з рівномірним розподілом тепла формує в приміщенні здоровий мікроклімат. Конвектор плінтусного типу, крім створення «теплового екрана», позбавляє стіни від надмірної вологості, яка є провідником тепла назовні і середовищем для утворення грибків і плісняви. Плінтусний обігрівач можна встановлювати в стіну, а також в цоколь вбудованої кухні.

Маючи форму плінтуса, така система ідеально вписується в будь-який інтер’єр.

Плінтусний обігрівач в інтер’єрі приміщенняПлінтусна система обігрівання за лічені хвилини нагріває повітря вздовж усіх стін і блокує поширення холодного повітря. Стіни та підлога нагріваються і починають випромінювати тепло в інфрачервоному діапазоні. При нормальній роботі 80% енергії витрачається на теплове випромінювання (обігрівання стін і підлоги) і тільки 20% – на конвекцію. Завдяки якісно новому способові передавання тепла та застосуванню інноваційних технологій, така система дає змогу заощадити більше 40% енерговитрат.


Конструктивні особливості

Система легко вміщується під плінтусом висотою 13,4 см і товщиною – 2,9 см. Джерело енергії для «теплого плінтуса» – нагріта рідина (вода, будь-який інший теплоносій) або електроенергія. Система легко інтегрується з будь-яким котельним устаткуванням і може працювати практично від будь-якого джерела енергії: нафтопродукти, газ, електрика, деревина, геотермальна енергія, фотострум тощо. Вона може виступати як основна, так і додаткова опалювальна система.

Теплий плінтус не обов'язково ставлять по всьому периметру кімнати: кількість використовуваного плінтуса визначають з розрахунків тепловтрат певного приміщення.

Відкриті нагрівальні елементи укладають в дужки, які можна прикрасити кожухом за вибором (дерев'яним, металевим тощо). Для виготовлення плінтуса може бути використаний фактично будь-який вид деревини. Кожух виготовляють з максимальним ступенем захисту від деформування з абсолютно сухої деревини. Кожух також може бути зроблений з інших матеріалів (природний камінь, метал, плитка тощо).

Плінтусний обігрівачОпалювальний плінтус дає змогу при однаковому відчутті комфорту, знизити температуру в приміщенні приблизно на 3°С порівняно зі звичайними батареями (1°С = близько 7% економії).


Сфера застосування

Плінтусні обігрівачі добре зарекомендували себе не тільки в житлових приміщеннях (квартирах, офісах, заміських будинках, готелях, медичних установах, дошкільних та шкільних закладах), а й у нежитлових приміщеннях та приміщеннях тимчасового перебування (складах, виробничих приміщеннях, спортивних комплексах, музеях, церквах, виставкових павільйонах, автосалонах, об'єктах торгівлі тощо).

Актуальним є використання системи у заміському (дерев’яному) домобудівництві, де дуже важливим є фактор економії, простоти монтажу та немає достатньої потужності мереж.

Опалювальний плінтус успішно застосовують в приміщеннях з суцільним склінням, в приміщеннях з дуже високими стелями, де традиційне опалення є неефективним. Система «конвектор плінтусного типу» незамінна при опаленні зимових садів, завдяки своїй ефективності і естетичним властивостям. Достатньо вмонтувати «теплий плінтус» у цоколь кухні, щоб була змога встановити кухонні меблі безпосередньо біля вікон.


Водяна система «теплого плінтусу»  

Водяна система складається з центральної частини – колектора – і підведених до нього кисненепроникних труб. Внутрішній шар труб є стійким до стирання і нагромадження відкладень, тим самим зберігаючи незмінним діаметр прохідного перерізу впродовж терміну експлуатації системи. Повна кисненепроникність матеріалу запобігає передчасній корозії опалювального устаткування та котла.

Водонагрівальні елементи з пресованими пластинами зі спеціальних сплавів установлюють вздовж зовнішніх стін усередині приміщення відповідно до розрахунку. На інших стінах, де водонагрівальні елементи не потрібні, для надання приміщенню цілісного вигляду можна встановити профіль системи без нагрівального елемента всередині.

Водяна система плінтусного опаленняОпалювальний плінтус вирізняється легким і швидким регулюванням, у водяному варіанті системи для приміщення з площею 100 м2 циркулює лише 8 л води і за допомогою автономного регулювання температури в кожному приміщенні така система створює підвищений комфорт і значну економію енергії. Різниця температур води, що йде від котла і до котла становить лише 5°С, у той час як у звичайних радіаторних системах ця різниця сягає 20°С. Таких низьких тепловтрат досягають в тому числі і за допомогою збільшення швидкості прогону води в контурах системи опалення, при цьому незначна частина тепла йде на створення теплового екрана, а основна (близько 80%) – витрачається на теплове випромінювання для прогрівання приміщення. Оптимальна температура опалювального плінтуса складає всього 40–60°С.


Електрична система «теплого плінтуса»

Нагрівальний елемент електричної системи – це трубчастий електронагрівач, оснащений з’єднаннями для електропідключення (220 В). З’єднання здійснюють силіконовим термостійким кабелем (його жаростійкість – 300 °С) із паралельним підключенням.

Електропостачання може здійснюватися від стандартного джерела електроживлення. Система підключена до термостата, що регулює подавання струму до нагрівальних елементів.


Регулювання температури

Локальне регулювання температури здійснюють за допомогою термостатів, які встановлені у приміщеннях. Їх поділяють на два типи: термомеханічної дії (із звичайними термостатичними головками, які є в радіаторних системах опалення) та електронні в парі з термоелектричними головками (сервоприводи). У першому випадку установлення температури в кожному приміщенні налаштовують вручну шляхом обертання термостатичної головки і виставлення необхідного режиму. При другому варіанті сервоприводи змінюють швидкість подавання води (подачу електроенергії) залежно від сигналів, отриманих від автоматичних термостатів, які встановлені в приміщенні. Температура в приміщенні стає вище заданої – термостат дає сигнал сервоприводу знизити швидкість подачі гарячої води (вимкнути струм), температура знижується – швидкість подачі води збільшується (вмикається струм).

Крім внутрішніх термостатів, можливе підключення до системи зовнішніх термостатів, які встановлені поза приміщенням. У цьому випадку система стає погодозалежною. При підвищенні зовнішньої температури, термостат призупиняє подачу теплоносія або струму до системи для підтримання заданої температури в приміщенні при змінених температурних умовах навколишнього середовища.

Можливе підключення системи «конвектор плінтусного типу» до мереж централізованого теплопостачання, систем «розумний дім» та їхня інтеграція з «розумними котлами». Параметри роботи системи дають змогу з успіхом застосовувати їх у так званій комбінованій схемі опалення приміщення, зокрема, в системі «тепла підлога».


Переваги системи «теплий плінтус»: 

  • створення клімату, який позитивно впливає на здоров'я людей;
  • рівномірний розподіл тепла в приміщенні;
  • нагрівання підлоги й стіни;
  • заощадження енергії за рахунок правильного розподілу тепла;
  • простота монтажу;
  • можливість використання в приміщеннях з великою кількістю вікон;
  • незамінний в приміщеннях з високими стелями;
  • швидке регулювання, зміна температури в системі за рахунок малої кількості циркулюючої рідини;
  • хороший дизайн (відсутність радіаторів), можливість вбудовування в будь-які інтер'єри за рахунок різних кольорів зовнішніх панелей;
  • відсутня активна конвекція, що різко зменшує кількість пилу в повітрі.

 

Технічні характеристики системи «теплий плінтус»

Водяна система

Температура від котла в опалювальному елементі, °С 

40 45 50 55 60 65 70

Потужність на погонний метр, Вт

88 105 132 149 178 179 226

Середня температура від котла, °С

40–50

Об’єм води, яка циркулює у погонному метрі, л

0,34

Максимальна довжина одного контуру (нагрівальний елемент водяного опалення), м

12,5

Діаметр зовнішньої трубки з синтетичного матеріалу, мм

13

Діаметр внутрішньої трубки з синтетичного матеріалу, мм

10

Діаметр захисної трубки, мм

20

Потужність, кВт

5–10 10–22 22–25 25–30

Діаметр труби стояка, мм

18 22 28 35

Розподільник опалювальних контурів, кількість контурів

2 3 4 5 6 7 8 9

Довжина розподільника опалювальних контурів, мм

200 260 310 420 470 530 590 650

Висота розподільника опалювальних контурів, мм

320

Ширина розподільника опалювальних контурів, мм

80

Верхня межа розподільника опалювальних контурів над готовою підлогою, см

70

Глибина вбудовування коробки розподільника, см

12

 

Електрична система

Потужність на погонний метр, Вт

200

Потужність нагрівальних елементів

500 Вт 300 Вт 200 Вт 140 Вт

З’єднання кабелем нагрівальних стрижнів

Паралельно


Установлення електричної системи «теплий плінтус»

Необхідні матеріали:

  • нагрівальні модулі;
  • одножильний монолітний провід перерізом 2,5 мм2 (живляча і заземлювальна перемички між плінтусом);
  • терморегулятор;
  • ізофлекс (тепловідбивальний матеріал на основі поліетилену);
  • прилад захисного вимкнення (ПЗВ);
  • комплектуючі (наконечники, самонаріз, втулка, шайба, дюбель).

 

Технологія монтажу

Установлення «теплого плінтуса» виконують згідно монтажного плану і встановлюють в один ряд на відстані 15 мм від стіни (на 2–х упорах). Зазор необхідний для створення конвекції, щоб не допускати перегріву.

Спочатку виконують розмітку стіни відбивною ниткою за рівнем (вздовж цієї лінії монтуватимуть плінтус) на висоті не менше 1 см від підлоги або плінтуса. Докладають задню панель (основу) модуля до стіни і розмічають отвори для свердління. Після свердління отворів вставляють в них пластикові дюбелі і закріплюють модуль плінтуса. Усі наступні модулі монтують так само, перевіряючи рівність укладання рівнем. Після того, як весь плінтус встановлено, розключають модулі з установленням живлячих перемичок і обов'язковим заземленням.

Плінтусні обігрівачіДозволяється підключення не більше 17 шт модулів «теплого плінтуса» (потужністю 200 Вт) на один шлейф, тому що всередині нагрівального елемента закладений кабель перерізом 2,5 мм2. Всі модулі під'єднують послідовно. Після монтажу та розключення модулів, закривають їх кришками і ставлять шовні і бічні заглушки.

Потім встановлюють і підключають терморегулятор на висоті 1,2–1,5 м на внутрішній стіні навпроти нагрівальних елементів, подалі від протягів у зручному для користувача місці (наприклад, поряд з розетками або вимикачами), так щоб не заважати подальшій розстановці меблів, монтажу кухні і установленні техніки (оскільки він має бути відкритим для повітря). Терморегулятор можна встановлювати стаціонарно як електричну розетку для прихованої або зовнішньої проводки.

Докладають задню панель терморегулятора до стіни в місці установлення і розмічають отвори для свердління під дюбель діаметром 6 мм. Після установлення задньої частини перевіряють надійність кріплення до стіни.

Терморегулятор реагує на температуру повітря в приміщенні, тому його рекомендують встановлювати напроти панелі не менше ніж на відстані 2 м. Після підключення терморегулятора закривають його кришкою і виконують калібрування температури спрацювання термореле.

Прокладання кабелю здійснюють згідно з планом монтажу з дотриманням усіх перерізів, обраних згідно підключеної на них потужності. Підключення нагрівальних елементів до мережі виконують паралельно, тобто всі монтажні дроти можна підключати з одного боку приміщення. Якщо потрібно зробити з'єднувальний кабель прихованим, необхідно проштрабити канал в стіні, якщо зовнішнім – використовують монтажний декоративний короб. Саме підключення виконують через терморегулятор або розподільчу коробку.

З'єднують «теплий плінтус» з проводом. Вибирають необхідну довжину проводу і обжимають його в наконечнику, вставляють наконечники у клемну шину і затискають викруткою. Два дроти, які йдуть від панелі, під'єднують таким же чином з іншого боку клемної шини, перевіряють якість затискання проводів. Клемну шину кріплять до панелі за допомогою самонаріза.

 

Типова принципова схема підключення електричного плінтуса

Під’єднують дроти до терморегулятора та електричної мережі. Потім тестують систему опалення, вмикають її та перевіряють автомат ПЗВ за допомогою тестової кнопки «Т» і виставляють температуру, ще раз перевіряють терморегулятор (відповідність температури спрацьовування з температурою повітря в приміщенні) і перевіряють нагрівання «теплого плінтуса». Температура нагрівальних елементів має відповідати температурі, зазначеній у паспорті виробника.


Андрій АНДРУШКО

Теги та ключові фрази
инфракрасные плинтусные обогреватели, електрообігрівачі плінтусний, купить плинтусные батареи, теплый плинтус водяной купить харьков, плинтусный конвектор отзывы, плинтусное отопление украина, https, обігрівачі плінтуси, Обігрівач плінтус, site


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.