Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстраціюПартнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
ТОП 20 новобудов 2019 року
06.11.2019р.

Названа двадцятка кращих новобудов 2019 року. За...

Свіжий номер газети "БудЕксперт" вже у продажу
22.10.2019р.

Всеукраїнську газету "БудЕксперт" можна придбати у...

Програма лояльності «FOVEO Partner» для майстрів, які утеплюють фасади будинків
11.10.2019р.

Утеплення будинків в Україні – питання надзвичайно...

Нова Олія для деревини VIDARON. Один виріб – багато можливостей
27.09.2019р.

Плануєте оновити простір навколо будинку разом з...

За 8 місяців 2019 р. зростання обсягів будівництва склало 21%
26.09.2019р.

Лідерами з будівництва стали Дніпропетровська,...

66169
18.04.2012р. |
Електрокотли у системах опалення
Використання електрокотлів в системах теплозабезпечення – хороша альтернатива газовим котлам, оскільки завжди є можливість їхнього застосування. Електрокотли можуть використовуватися як основне, так і додаткове джерело тепла для опалення житлових будинків, складських приміщень та виробничих цехів.

Аргументи на користь електрокотлів

Багато людей вважають, що електрокотли – це дороге задоволення. Адже вартість електроенергії з часом зростає. Проте витрати на обслуговування електрокотла практично дорівнюють витратам на газовий котел. Крім того, для газового котла ще додатково необхідно облаштовувати димохід в ізольованому приміщенні. Електрокотли мають низку переваг, які можуть компенсувати витрати на електроенергію. За зручністю експлуатації електричне опалення може конкурувати тільки з опалювальним устаткуванням на магістральному газі, виграючи при цьому за часом монтажу і сумою капітальних витрат на створення системи опалення.

Ситуація на ринку електрокотлів Вітчизняний ринок електрокотлів представлений приладами різного виконання. Залежно від типу нагрівального елемента електрокотли поділяють на: ТЕНові (з трубчастим електронагрівачем) та електродні.

Значну частку ринку ТЕНових котлів займає продукція вітчизняних виробників таких торгових марок: «Дніпро», «Термія», «РОСС», «Титан», «Піонер», «ЭКО». Також на ринку представлена продукція європейських та російських виробників ТМ «Protherm», «Kospel», «Dakon» , «Mora», «Roca», «Warmos», «РУСНИТ» тощо. Серед електродних котлів слід згадати торгові марки «Галан» та «ЛУЧ».

Типи, види, варіанти

Найважливішим елементом опалювальної системи є котел, від якого нагрітий теплоносій (вода чи антифриз) за допомогою циркуляційного насоса (якщо система з примусовою циркуляцією) чи без нього (природна циркуляція) рухається по трубах і віддає тепло приміщенню через опалювальні прилади (радіатори чи конвектори).

Електрокотли за допомогою водяної системи здатні опалювати приміщення площею до 1200 м.кв. Потужність таких котлів сягає 100 кВт і більше.

Сама система електричного котла являє собою прямоточний котел, схожий на вертикальну циліндричну трубу, всередині якої розташований нагрівач.

Важливим параметром при виборі електрокотла є споживана ним потужність. Електрокотли невеликої потужності бувають у двох різних виконаннях – однофазні (220 В) і трифазні (380 В).

Котли потужністю понад 12 кВт зазвичай бувають трифазними. Переважна більшість електричних котлів потужністю понад 6 кВт – це котли багатоступінчасті, що дають змогу економити електроенергію і не вмикати котел на повну потужність у міжсезоння – навесні і восени.

Загальноприйнята класифікація електрокотлів залежно від потужності:

  • квартирні до 9 кВт;
  • котеджн до 30 кВт;
  • напівпромислові до 60-70 кВт;
  • промислові до 200-300 кВт.
Категорія так званих квартирних електрокотлів у кількісному еквіваленті займає орієнтовно до 40% українського ринку, котеджні – до 30%, напівпромислові – до 20%, а промислові – до 10%.

За рівнем технічного оснащення та комплектації електрокотли поділють на такі сегменти:

Економ – прилади складаються з гідровузла (що включає блок ТЕНів, бак) і простої системи автоматики на базі електромеханічного термостата. З метою зменшення габаритних розмірів циркуляційний насос, як правило, винесений за корпус приладу. Моделі електрокотлів даної категорії призначені для експлуатації в системах опалення з природною або примусовою циркуляцією теплоносія. Дизайн корпусних деталей - спрощений.

Стандарт – електрокотли оснащені кількома ступенями системи захисту, циркуляційним насосом, розташованим усередині корпуса. Мають прийнятний дизайн корпусу.

Преміум – характерною особливістю приладів даної категорії є наявність електронних систем захисту та управлінням температурою, можливість підключення до централізованих систем регулювання мікроклімату. Прилади вирізняються оригінальним дизайном корпусу.

Технічне оснащення і рівень комплектації визначають і відповідний ціновий діапазон на електрокотли. Продукція вітчизняних виробників представлена в сегменті «економ» і «стандарт», саме на ці сегменти припадає близько 80% усього ринку електрокотлів. Електрокотли європейських виробників представлені в сегменті «преміум» і відрізняються порівняно високою ціною.

Опалювальні електрокотли зазвичай бувають настінними і тільки при потужності вище 20 кВт – підлоговими.

Виготовляють електрокотли одноконтурними та двоконтурними. Останні, своєю чергою, використовують тоді, коли необхідні одночасно система опалення (забезпечити опалення будинку) і система гарячого водопостачання (нагрівання водопровідної води).

Переваги

Електрокотли мають низку переваг, серед яких невисока вартість, оскільки вони в середньому дешевші, ніж аналогічні за потужністю твердопаливні чи газові котли; простота конструкції і експлуатації, оскільки електрокотли мають невелику масу і габарити. Це екологічно чисті прилади, які не виділяють у зовнішнє середовище шкідливих речовин, до цього ж вони і безпечні на відміну від інших котлів.

Електрокотел не потребує складного догляду, а його експлуатація дуже проста. Всі сучасні моделі оснащені вбудованими автоматичними системами контролю та підтримання заданої температури, тому для керування ними користувачеві буде досить натиснути кілька кнопок на панелі керування котла. Електрокотел має простий і сучасний дизайн.

Зазвичай компанії-виробники електричних котлів передбачають для своєї продукції від одного до чотирьох ступенів регулювання потужності в ручному й автоматичному режимах.

Ступінь оснащення електричних котлів елементами керування, регулювання та безпеки виробники можуть змінювати у досить широких межах, тому при виборі такого приладу на це потрібно звертати увагу.

Недоліки

Серед недоліків електрокотлів слід відзначити залежність від вартості електроенергії і відсутність достатньої електричної потужності на деяких ділянках (наприклад, у віддалених від міста дачних селищах). Для під’єднання електричного котла необхідна окрема проводка, а котлам великої потужності потрібна трифазна мережа 380 В. У разі великих витрат електроенергії напруга в мережі може падати, що призводить до збільшення сили струму, що, своєю чергою, впливає на справність автоматики.

Принцип роботи

Принцип роботи електрокотла досить простий: нагрітий теплоносій (вода чи антифриз) за допомогою циркуляційного насоса (якщо система з примусовою циркуляцією) чи без нього (природна циркуляція) рухається по трубах і віддає тепло приміщенню через опалювальні прилади (радіатори чи конвектори).

Котли електродного проточного типу використовують принцип іонізації теплоносія, коли його молекули розщеплюються на позитивно та негативно заряджені іони, які, своєю чергою, рухаються до негативного і позитивного електродів, виділяючи при цьому теплову енергію і передаючи її теплоносію.

Вибір і робота електрокотла

При виборі електрокотла необхідно керуватись тим, яку площу необхідно обігріти, тому потужність обладнання вибирають залежно від площі приміщення приблизно 1 кВт на 10 м.кв. добре утепленого будинку з висотою стелі до 3 м.

Існує багато хибних думок споживачів, основні з яких: "електрокотел не підходить для будинків, площею більше 100 м.кв"; "потужність електрокотлів не буває більше 15-20 кВт". Насправді, це не зовсім так. Також не відповідає дійсності твердження, що побутові електрокотли виробляють тільки малої потужності. Слід згадати, що відомі на нашому ринку підприємства виробляють електричні котли потужністю і 60-100 кВт, які здатні опалювати приміщення площею до 1000 м.кв.

Найбільш популярними є двоконтурні електрокотли потужністю 6-15 кВт, а серед побутових підлогових котлів, велика частина яких використовується при будівництві котеджів, найбільш популярними є моделі потужністю 20-30 кВт.

Одним з ефективних методів зниження грошових витрат на опалення при роботі електрокотла є використання багатотарифного обліку електроенергії.

Очевидним є той факт, що потреба користувачів електроприладів в електроенергії протягом доби постійно коливається: максимум споживання припадає на періоди з 08:00 до 11:00, з 20:00 до 22:00 (пік споживання); а також з 07:00 до 08:00, з 11:00 до 20:00 (напівпікові споживання). Саме на ці часові проміжки доби припадає основна робота побутових електроприладів і максимум промислового споживання електроенергії. Мінімальне споживання електроенергії відбувається в нічний період: з 23:00 до 06:00 години ранку. Тому доцільно використовувати дану енергію у побутових цілях, а саме на опалення електрокотлом та теплоакумуляційним баком, адже таким чином можна заощадити 30% грошових витрат в результаті підтримування оптимальної температури в приміщенні протягом доби.

Досить ефективним і економічно виправданим є комбіноване використання «нічного» тарифу при експлуатації електрокотлів та інших пристроїв. Практикується використання таких комбінованих систем опалення, як: газовий котел та електрокотел, твердопаливний котел та електрокотел. Це дозволяє користувачам мінімізувати витрати природного газу в рамках лімітованих за ціною об’ємів його споживання; забезпечити зручність експлуатації твердопаливних котлів.

Чому варто обирати електрокотел

Електрокотли мають порівняно невисоку вартість, що, безсумнівно, вигідно відрізняє їх від інших теплових приладів. Електрокотел дешевший, ніж газовий котел, він доступний для широкого кола споживачів. Сучасний електрокотел має невелику вагу, а процедура його встановлення у фахівців займає небагато часу. Але, враховуючи той факт, що електрокотли випускають тільки одноконтурними, вони не можуть забезпечити гаряче водопостачання в будинку, тому потрібно буде додатково придбати бойлер.

Що стосується способу установлення таких котлів, то найчастіше електрокотел розміщують на стіні кімнати. Оскільки котли такого типу мають невеликі габарити, вони не займають у приміщенні багато місця, а це важливо в тих випадках, коли є необхідність розмістити електрокотел у маленькій кімнаті.

Електрокотел не потребує складного догляду, а його експлуатація дуже проста. Всі сучасні моделі оснащені вбудованими автоматичними системами, тому для керування ними користувачеві буде досить натиснути кілька кнопок, розташованих на панелі керування котла. Електрокотел має простий і сучасний дизайн.

Більшість електрокотлів складається з екологічно чистих матеріалів, які не мають негативного впливу на навколишнє середовище і на людей.

До того ж електрокотел набагато безпечніший за інші види котлів, особливо тих, які мають відкриту камеру згоряння.

Електричні котли досить чутливі до різких перепадів енергії та довготривалої зниженої напруги. При властивих нашим мережам перепадах електричної напруги керування котла може вийти з ладу вже через кілька років.

На відміну від стандартних газових котлів, які втрачають ККД протягом свого «життєвого циклу» майже на 50%, електрокотли мають ККД, наближений до 100%, і утримують його протягом усього терміну експлуатації. Компанії-виробники електричних котлів передбачають для своєї продукції від одного до чотирьох ступенів регулювання потужності в ручному й автоматичному режимах.

Ступінь оснащення електричних котлів елементами керування, регулювання та безпеки виробники можуть змінювати у досить широких межах, тому при виборі такого приладу на це треба звертати велику увагу.

Системи електричного опалення практично не потребують технічного обслуговування.

При застосуванні електронагрівальних приладів у середньому для обігрівання 1 м.куб. площі необхідно від 4 до 8 Вт електроенергії на годину. Нині це дешевше, ніж опалювати газом.

Висока вартість електроенергії частково знижується за рахунок двотарифної системи оплати за наявності відповідного лічильника електричної енергії. При цьому застосовують методи акумулювання тепла під час зниженого тарифу, наприклад, нагріваючи велику кількість води для гарячого водопостачання. Якщо використовувати «багатотарифні» лічильники та програматори, враховуючи, що «нічна» електроенергія дешевша, то можна заощадити 30% електроенергії в результаті підтримування оптимальної температури в приміщенні упродовж доби.

Умови встановлення електрокотлів

Електричний котел краще не ставити в будинку площею більше 100 м.кв., тому що його потужності, швидше за все, не вистачить (на нашому ринку представлені в основному електрокотли потужністю не більше 15 кВт).

До того ж у великому будинку він себе не виправдає: занадто багато доведеться заплатити за електрику, яку він споживає. Тож у котедж електрокотел можна ставити тільки як «аварійний» варіант, щоб не залишитися зовсім без тепла, якщо вийде з ладу «основний» котел.

Використання електрокотлів знімає ряд проблем, які пов'язані з капітальними витратами при використанні газових, твердопаливних і рідинних котлів, що передбачають прокладення комунікацій, будівництво сховищ, під'їзних шляхів, окремих приміщень із припливно-витяжною вентиляцією, узгодження документації тощо. При встановленні у великих містах зі суворими екологічними нормами і різними проблемами узгодження в інстанціях електрокотли часто виграють на фоні всіх інших типів котлів. Адже всі види опалення, крім електричного, тією чи іншою мірою забруднюють навколишнє середовище. Витік газу і дизельного палива, вугільний пил негативно позначаються на дихальних шляхах і слизових людини. Витяжна вентиляція і насоси призводять до додаткових шумів і вібрації. Крім того, ймовірність виникнення пожежі чи якихось інших аварійних ситуацій при рідкому і газоподібному паливі значно вища, ніж при електричному опаленні.

ТЕНові електрокотли

Принцип роботи ТЕНових котлів відомий широкому загалу покупців і полягає в передачі теплової енергії від трубчатого електронагрівача (ТЕНа) теплоносія – антифризу чи воді. До переваг таких котлів слід віднести те, що їх тепловиділяючі елементи не мають електричного контакту з теплоносієм, через це практично відсутній струм витоку, що дає змогу використовувати пристрої захисного вимкнення. Потужність електрокотлів не залежить від виду і температури теплоносія. Тому й легко реалізується ступінчасте чи плавне регулювання, що дозволяє мінімізувати перепади напруги при увімкнені чи вимкненні електрокотлів.

Як теплоносій можна використовувати звичайну воду або антифриз без спеціальної підготовки по електропровідності. Залежно від моделі до складу котла можуть входити такі елементи автоматики (чи тільки їхня частина):

  • термостат котла – регулює і підтримує температуру теплоносія;
  • запобіжний термостат, захищає котел в аварійних ситуаціях (при перегріванні теплоносія);
  • датчик рівня чи датчик тиску теплоносія, вимикає котел при зниженні рівня теплоносія нижче норми;
  • датчик температури промерзання, вмикає котел при спаді температури нижче 5–7°С;
  • запобіжний клапан.
Крім того, до котлів можна під’єднати кімнатний або вуличний термостат, а також програматори. Кімнатний термостат дає змогу підтримувати задану температуру в приміщенні, вуличний термостат (датчик температури зовнішнього повітря) видає котлу інформацію про температуру за межами приміщення (що актуально для котла з кількома рівнями потужності), програматор дає змогу задавати необхідний графік роботи котла. Регулятори, які працюють залежно від температури зовнішнього повітря (з вуличним термостатом), забезпечують найбільш комфортне регулювання температури всередині приміщення при мінливих погодних умовах.

Електродні електрокотли

Котли електродного типу мають іншу схему роботи: нагрівання теплоносія відбувається за рахунок іонів, які рухаються між електродами. Таким чином, за рахунок іонізації теплоносія, відбувається процес, який змушує утворюватися позитивно і негативно заряджені іони. Згодом одні тягнуться до інших, виробляючи при цьому тепло. Цей, здавалося б, складний процес дає змогу нагрівати теплоносій. У таких електродних котлах, як теплоносій, найчастіше використовують воду. Для ефективного опалення воду необхідно попередньо підготувати, щоб забезпечити хорошу іонізацію. Але така підготовка води виключає можливість її застосування в комбінованих системах опалення.

Нагрівання води від електродного котла відбувається послідовно – не моментально. При нагріванні зменшується опір води, що дає змогу ще більше нагрівати всю систему. З урахуванням обсягів опалювальної системи можна налаштувати певну температуру нагрівання теплоносія.

Електродний котел складається з ємності з поміщеними в ній електродами. Його дія схожа на проточний водонагрівач. Характерною особливістю таких електрокотлів є дуже високий ККД – близько 96–98% та їхнє автоматичне підлаштовування під задані параметри температури носія. При короткому замиканні, витоку носія або перевищенні заданої температури електродні котли можуть самі від’єднуватися від джерела електроживлення.

Потужність електрокотлів

Важливою характеристикою електрокотла є теплова потужність, яку він може забезпечити. Цей параметр свідчить про те, яку площу котел може обігріти. Орієнтовно необхідну потужність котла можна розрахувати за нескладною формулою: 1 кВт потрібно для опалення приблизно 10 м.кв. добре утепленого приміщення висотою до 3 м.

Котли виготовляють з потужністю від кількох кіловат (для опалення невеликих будинків) до кількох тисяч кіловат (для опалення цілих груп будинків чи великих будинків). Для опалення великих приміщень нерідко використовують схему з каскадним вмиканням кількох котлів – у цьому випадку їхня потужність додається.

Де застосовують електрокотли

Електричні опалювальні котли призначені для будь-яких приміщень: індивідуальних будинків, котеджів, дач, магазинів, складів, гаражів, АЗС тощо. Їх використовують як основне або додаткове джерело теплопостачання. Варто відзначити, що при установленні електричних систем опалення у великих містах зі суворими екологічними нормами та проблемами узгодження, електрокотли також мають переваги перед іншими типами котлів (в тому числі газовими).

Андрій АНДРУШКО

Теги та ключові фрази
опалення газовим котлом можна підєднати електричний котел, як збільшити потужність електричного котла коспел 15 квт, електро котли европейских производителей, почему электрокотлам необходимо давление теплоносителя, киев отопление помещения эконом выгодно конвектор или элкотел, як підключити електрокотел на нічний тариф, рейтинг електрокотлів в україні, влияние электрокотлов на человека, підключити сонячний колектор та електрокотел, ЭЛЕКТРО КОТЛЫ


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Додайте коментар, висловіть свою думку

Viktor | 11.09.2017 13:35:30

У на на україны промлема знайти електричний котел великох потужності. Мені було потрібно потухність 300кВт (це 3000 квадратів площі) - їх виготовляють лише на замовлення Тут

[Відповісти]
Олег | 10.01.2013 11:10:44

Не давно брав собі котел на дачу, так заплатив танше ніж у магазині, набагато, вот брав у цього пана, як він мені розказував у нього саме танше і це так, я облазив пів інтернету але ніде танше не знайшов!на емаркети

[Відповісти]

   Сторінки: 1KINOafisha.ua - фільми в кінотеатрах.  Шукай роботу на JOB.ukr.net. Музика на PLAY.ukr.net. Усі новини спорту на UKR.NET.

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Інші статті
08.11.2018р.

Самые востребованные виды каминов на рынке

Многие домовладельцы при формировании обстановки дома задумываются о размещении камина. Этот элемент интерьера производит неизгладимое впечатление на гостей, а также служит источником умиротворения хозяев. Горящий огонь оказывает успокаивающее и расслабляющее действие, поэтому мало кто откажется посидеть возле камина с чашечкой чая. Поэтому стоит знать существующие виды – камины представлены в продаже в широком ассортименте.

21.08.2017р.

Укладання каміна з цегли власноруч

Навіть людині, дуже далекій від будівництва, при необхідності під силу укласти камін або піч нескладної форми. Важливо тільки знати, які інструменти і матеріали слід використовувати, який приготувати розчин для кладки, а також яку будівельну цеглу застосуватиі. Братися за роботу без цієї інформації просто не має сенсу.

14.04.2017р.

Камін: як встановити і де розмістити

Ще з давнини вогонь у будинку пов’язували зі сімейним затишком. Він не лише зігрівав дім, а й серця багатьох поколінь. У наш час заміський будинок чи екстравагантну квартиру неможливо уявити без каміна – сучасного елемента інтер’єру. Облаштування каміна у будинку – справа не з легких. Хоча процес встановлення не трудомісткий, але клопотів із погодженням відповідної документації не уникнути.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.