Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

21485
22.10.2012р. |
Підлога вашої вітальні
Вітальня – це кімната, у якій ви забуваєте про робочі будні і відпочиваєте, або ж приймаєте друзів чи родичів. Саме тому кожен сантиметр вітальної кімнати повинен бути затишним і практичним водночас. Потрібно подбати про усе: меблі, м’який куточок, текстиль, і особливо про підлогу, якій доведеться витримувати чимале навантаження та слугувати основою теплого і зручного відпочинку.


Критерії вибору

Інтер’єр вітальні повинен бути продуманим відповідно до бажань кожного члена сім’ї, адже ця кімната є своєрідним серцем вашого помешкання і слугуватиме місцем для відпочинку усіх членів родини – від малого до старого. Отже, обираючи підлогу для вітальні, слід перш за все задуматися над віковою категорією людей, які житимуть у вашому помешканні. Якщо у вас молода сім’я, зважайте на те, що часто у будинку буватимуть ваші друзі й веселі компанії, зустрічі з якими потребуватимуть міцного та надійного покриття під ногами. Якщо у вас є дітлахи, одразу варто подумати про утеплення підлоги. Адже вона стане основною ареною для ігор малечі.

Другим критерієм є функціональне призначення кімнати. Вибір покриття залежатиме від того, чи ваша вітальня поєднуватиме у собі функції вітальні і спальні, чи вітальні і кухні. Або ж, можливо, ця кімната буде самодостатньою одиницею у вашому помешканні і виконувати лише функцію кімнати відпочинку та прийому гостей. Продумавши ці нюанси, ви зможете вдало обрати підлогове покриття і, можливо, навіть вдастеся до компонування різних видів покриттів.

Ще одним не менш важливим критерієм підбору підлогового покриття для вітальні є її форма і розмір. Адже саме підлога може допомогти вам кардинально вплинути на планування інтер’єру. Отже, про все по-порядку.


Паркетна підлога – універсальна і красива

У вітальнях уже протягом декількох сторіч настилають паркет або ж паркетну дошку. Таке покриття може мати вигляд мозаїки, і при цьому однорідний малюнок буде рівномірно розподілений по всій підлозі. Іноді в центральній частині він прикрашений розеткою, що має геометричний малюнок. Паркетна підлога пасуватиме будь-якій вітальні, незалежно від розміру чи форми. Окрім того, таке покриття є зручним, практичним (адже паркет зносостійкий) і екологічним. Зрештою, різноманіття паркетних матеріалів сьогодні справді вражає: за бажанням ви можете обрати найрізноманітніші відтінки, які прикрасять вашу кімнату. До речі, у більших приміщеннях, де буває багато людей, паркет найкраще покривати оливою, що не тільки охороняє дерево від шкідливих впливів, але й дає змогу робити місцеву реставрацію тільки на тому маленькому шматочку, де залишилися сліди перебування гостей.

Щоправда, фахівці не радять класти на паркет килими, до яких ми з вами так звикли. Причина у тому, що під ними створюється особливий мікроклімат, відмінний від відкритого простору. І поводити себе паркет буде, відповідно, по-різному. Наприклад, на відкритому місці він може злегка вигоріти, і, коли ви вирішите забрати килим, на підлозі залишиться пляма, що точно повторюватиме обриси килима.


Керамічне покриття: за і проти

Керамічна плитка сьогодні настільки вражає своїм розмаїттям, що, здається, нею можна викласти будь-який візерунок у будь-якій кімнаті і це буде виправдано та красиво. З одного боку, керамічна підлога і справді гарна та зручна для прибирання. Окрім того, сучасні технології дають змогу її навіть утеплити, що додасть комфорту вашій кімнаті із такою підлогою. Але саме це покриття має низку зауважень і недоліків.

По-перше, плитка – матеріал холодний і, навіть утепливши підлогу, в кімнаті не відчуватиметься той затишок, який, для прикладу, забезпечує паркет чи ламінат. По-друге, керамічне покриття слизьке і може стати причиною травмувань як дорослого, так, тим паче, дитини. Зрештою, керамічна плитка легко б’ється, а для кімнати, де буває багато людей і багато деталей інтер’ру, це відіграє далеко не останню роль.


Підлога з ламінату

Таке покриття, як ламінат, уже давно завоювало своє місце на ринку підлогових покриттів. Зрештою, він відносно недорогий і достатньо гарний для того, аби встелити ним вітальню. Важливим нюансом є також те, що ламінат буває дуже різних відтінків і його не лякає килимове покриття: відтінок покриття під килимом і поза ним з часом не змінюватимуться, як змінюється колір паркету.

Але слід пам’ятати, що ламінат не піддається реставрації. А тому, якщо ви пошкодите якусь частину підлоги у кімнаті, потрібно буде міняти окрему зону покриття. При цьому можуть виникнути труднощі із купівлею точної копії того відтінку та складу ламінату, який уже лежить у вашій кімнаті.


Комбінована підлога

Дуже часто вітальня є не лише місцем відпочинку та прийому гостей, а й поєднує у собі кілька функції. Для прикладу, якщо у вас однокімнатна квартира, вітальна кімната водночас є і спальнею. У цьому випадку дизайнери пропонують візуально відокремити різні функціональні частини кімнати. Це можна зробити з допомогою перегородки, або ж просто різного підлогового покриття. У цьому випадку однозначно невдалим буде вибір керамічної підлоги для спальної частини – там повинне бути дерево (паркет, дошка) або ламінат. Зона ж відпочинку може бути вистелена будь-якою обраною підлогою, але, водночас, вона має гармоніювати із спальною зоною.

Ще один варіант зонування вітальні у однокімнатній квартирі: в центрі кімнати, для прикладу, зробити невелике підвищення, де розташовуватиметься зона відпочинку (диван, кілька крісел і журнальний столик), нижче – їдальня, а у кутку за перегородкою або ж на окремому підвищенні – міні-кабінет. Усі три зони можна встелити різним покриттям, яке не повинно візуально суперечити одне одному. Щоправда, такий варіант можливий лише у тому випадку, якщо ваша вітальня є великого розміру.

Якщо, для прикладу, у вітальні є камін, ділянку біля нього можна викласти керамікою, при загальному покритті кімнати паркетом чи ламінатом. Такий варіант хороший також для поєднання функцій вітальні і кухні.

Подовгасту вітальню теж можна зонувати, вхідну частину якої зробити трошки вищою і викласти чи то плиткою, чи то лінолеумом, а решта площі – паркетом чи ламінатом.


Головне – гармонія

Яке б підлогове покриття ви не обрали, пам’ятайте, що ваша вітальня – це візитна картка вашого помешкання, а тому її вигляд відображає і характер, і смак людей, які тут мешкають. А тому, обираючи той чи інший елемент інтер’єру, не забувайте про інші. Меблі, підлога, килими, тюль, картини, статуетки, люстра, бра – усе це повинно зливатися у єдине ціле, яке створюватиме неповторну атмосферу у вашій кімнаті. Комфорт, практичність і гармонія – ось основні складові гарної вітальної кімнати. Зрештою, тут завжди є місце для фантазії!

Наталя ЧИЖ

 

Коментар фахівця

Ольга Григор’єва, архітектор архітектурно-дизайнерської групи «Креора»

Безумовно, підлога має важливе значення при створенні інтер’єру, оскільки. крім естетичного, має функціональне значення у приміщенні. Від вибору покриття для підлоги залежить як візуальне сприйняття простору, так і відчуття перебування у приміщенні.

Вітальня є обличчям квартири чи будинку. Тому, обираючи підлогу для вітальні, ми повинні врахувати, що власне це приміщення складе враження від всієї квартири, але водночас необхідно пам’ятати і про його функції: відпочинок, забави дітей, прийом гостей тощо. Тому, якщо у квартирі є діти - підлога повинна бути теплою, якщо є тварини (собаки, коти) - підлога повинна бути зносостійкою, якщо вітальня поєднує функції коридору чи їдальні - підлога повинна бути практичною. Також покриття підлоги розглядається в контексті загального стилю інтер’єру. Для класичного стилю - доречним є паркет, художній паркет, мармурова підлога, для сучасного стилю - ламінат, паркетна дошка, плитка тощо. Важливо при виборі покриття підлоги враховувати і розміри приміщення. Наприклад, для маленького приміщення потрібно вибирати підлогу з маленькими сегментами - це візуально збільшить простір.

Окрім звичних покриттів, лінолеум теж може бути практичним і бюджетним покриттям для приміщення вітальні. За допомогою візерунку лінолеуму можна навіть досягнути просторової корекції кімнати. Покриття керамічною плиткою також дуже практичне, але в такому варіанті доцільно влаштувати теплу підлогу.

Візерунок та колір підлогового покриття підбирається в гармонії до загальної кольористики та стилістики приміщення. Тобто із урахуванням кольору стін, меблів, текстилю. Також доцільно використовувати килими, але біля м’яких меблів, тобто там, де ми стаємо босими ногами. Загалом, вітальня може мати суцільне килимове покриття з коротким ворсом, особливо якщо в сім"ї є маленькі діти і вітальня періодично виконує функцію ігрової кімнати. Килими з довгим ворсом у вітальні є непрактичними.


Лідія Триноженко, власник «Триноженко дизайн групи»:

Вибір підлогового покриття для вітальні залежить перш за все від того, які функції виконуватиме кімната та якого віку люди там житимуть. Якщо це молоді мешканці, то їхня вітальня повинна бути перш за все практичною. Молодь любить активно проводити час з друзями, а тому на підлогу буде чимале навантаження. В цьому випадку доцільно обирати масивне покриття – паркетну дошку чи паркет. Таке покриття надійне, натуральне і зносостійке. Можна також використати для покриття підлоги у вітальні якісний ламінат. Він дешевший, ніж паркет. Але якщо десь зіпсується, то реставрувати його уже буде неможливо.

Зазвичай у вітальні кладуть килим. Він додає затишку. Але потрібно пам’ятати, що через деякий час непокрита паркетна підлога змінить свій відтінок і під килимом колір покриття відрізнятиметься від кольору підлоги поза ним. Тому для килима найкраще ламінат – він свого відтінку не змінить.

Щодо плитки, то її можна використовувати, але скоріше у окремих зонах: біля каміну, наприклад, або ж у зоні кухні, якщо вітальня поєднує у собі і такі функції. Якщо вітальня водночас поєднує у собі функції спальні, керамічна плитка тут уже буде неактуальною. Загалом, керамічна підлога у вітальні – не дуже практичний вибір, тому що плитка холодна (за винятком утепленої підлоги), окрім того вона не зносостійка, б’ється. Якщо ж у сім’ї є діти, плитка може бути причиною травматизму, оскільки вона слизька. Зрештою, у вітальні зазвичай є багато статуеток та керамічних дрібниць, які можуть впасти і пошкодити керамічне покриття.

Підлогу потрібно обирати з естетичних, практичних міркувань та відповідно до фінансових можливостей. На сьогодні найпопулярнішим варіантом є ламінат плюс килим. Це і зручно, і затишно.


Наталія Васильків, архітектор-дизайнер студії дизайну «NOVA дизайн»:

Найпопулярнішою для вітальні є паркетна дошка з дорогих порід дерев. Вона зручна у використанні та при укладці, практична і має гарний вигляд. Люди беруть також керамічну плитку для покриття підлоги у вітальні, але нечасто. Зазвичай, прагнуть використати натуральні матеріали. Невдалим вважаю вибір лінолеуму для такої кімнати. Це підлогове покриття більше пасує для офісів, кафе, але не для жилої кімнати.

Загалом, до вибору підлоги потрібно підходити уважно та зі смаком. По-перше, від вибору кольору залежатиме вигляд вашої кімнати. Все повинно гармоніювати. Наприклад, можна обрати світлу підлогу, навіть якщо двері темного кольору, але при цьому плінтуси повинні бути у тон дверей. Зрештою, варіанти можуть бути дуже різноманітні. Зауважу лише, що світла глянцева підлога візуально збільшує кімнату, тому якщо ваша вітальня невелика за розмірами, варто постелити у ній саме таку підлогу.

Теги та ключові фрази
плитка в гостиную с камином, плитка для підлоги із візерунком у вигляді круглого коврика, заливна пидлога з узором, Плитка ковриком у вітальні, плитка в гостинной за и против, била плитка у велику витальню з узором по середини на пидлогу дизаин, плитка для вітальні, , плитка у витальну, в гостинную что практичнее плитка или ламинат?


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.