Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстраціюПартнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Будівельні роботи тривають на 50% об'єктів, що будуються
26.03.2020р.

На первинному ринку нерухомості за підсумками...

11798
15.04.2014р. |
Теплові помпи: достойна альтернатива
Теплові помпи: достойна альтернативаЗастосування теплових помп, яке набуває все більшої популярності через постійне подорожчення традиційних джерел енергії, за підрахунками фахівців, дасть змогу економити до 80% вартості теплової енергії.

Особливості та принцип роботи

Теплова помпа – це холодильник навпаки.

Коли останній бере холод з теплого кімнатного повітря, то теплова помпа отримує тепло із зовнішнього холодного середовища. Теплова помпа  (рис.1)


Рис. 1. Принцип роботи теплової помпи

працює таким чином: охолоджений рідкий теплоносій типу фреону надходить до випарника 3, де нагрівається водою, повітрям або ж іншою субстанцією, закипає і переходить у газоподібний стан. Далі  він потрапляє у компресор 4, де стискається з виділенням значної кількості тепла. Цей гарячий реагент надходить у теплообмінник 1 (конденсор),  де охолоджується  під час нагрівання теплоносія системи опалення і переходить у рідкий стан. За розширювальним клапаном 2 тиск рідини знижується, а її температура суттєво зменшується. Вищеописаний цикл повторюється. Такими тепловими імпульсами розігрівається система опалення. Пояснимо схему роботи теплової помпи на конкретному прикладі.
 У столиці Швеції Стокгольмі, розташованій на березі моря, масово використовуються теплові помпи типу «вода – вода».  Температура морської води впродовж року становить +8ºС. Охолоджений теплоносій  надходить до моря, нагрівається до +8ºС, закипає до газоподібного стану і потрапляє до компресора. Під час стискання фреону його температура підвищується до 55ºС. У конденсорі теплоносій передає тепло воді системи опалення, зріджується  і знову охолоджується  при зменшенні тиску. Таким є один робочий цикл теплової помпи.    
Зазначимо, що найбільш економічні режими роботи теплової помпи досягаються за температури теплоносія у межах 45-50ºС. Такому режиму роботи теплової помпи відповідає так звана тепла підлога, яка функціонує в температурних межах 35 - 40ºС. Застосуванням теплих підлог можна зменшити тепловтрати будинку до 30%.
Теплові помпи є різних типів і конструкцій. Найпоширенішими є теплові помпи «повітря – вода», «вода-вода», «грунт -вода» і «повітря – повітря».  Конструктивно це надійні, але надзвичайно складні пристрої, вартість яких досить висока. Виробники постійно вдосконалюють теплові помпи. Досить зазначити, що у помпі Zubadan (Mitsubishi) реалізовано 14 запатентованих технічних рішень.

 
Основним критерієм ефективності теплової помпи є коефіцієнт продуктивності (СОР), який визначається  відношенням кількості отриманих кВт·год тепла до витраченої електроенергії. У дуже ефективних теплових помпах цей коефіцієнт може змінюватися від 1 до 7, залежно від температури зовнішнього середовища (повітря, води, грунту чи іншої субстанції тощо). На рис. 2 подана  залежність СОР від температури (від  -19ºС до +15ºС) для теплових помп Nibe (Швеція).


Рис. 2. Залежність коефіцієнту корисної дії помпи від температур

Як бачимо, навіть при -19ºС теплова помпа значно ефективніша від електрокотла, оскільки споживає у 1,7 разів менше електроенергії. За вищих температур ця помпа ще ефективніша.   

Передові позиціїї з розробки теплових помп утримують японські та шведські фірми. Згідно з даними 2000 року, у світі працювали сотні мільйонів теплових помп. Лише у Японії їх налічується не менше 60 млн. Це зрозуміло, адже Японія є острівною державою, що омивається теплими морями. На сьогодні в Європі віддають перевагу помпам «повітря-вода», оскільки їх просто монтувати, а їхнє використання не
 
створює проблем, пов’язаних із промерзанням ґрунту. Адже коли забрати із грунту критичну кількість тепла, то він просто замерзне, і  помпа не працюватиме. На наше переконання, для України з її здебільшого вологим кліматом ефективними є шведські теплові помпи Octopus (Восьминіг). Шведи реалізували оригінальну ідею засвоєння енергії вологого повітря ребристими поверхнями, що справді нагадують восьминога (рис.3).  


Рис. 3. Шведська теплова помпа Octopus (Восьминіг)  

Сама зовнішня конструкція помпи вирізняється надійністю і простотою. На нашу думку, її застосування є найдоцільнішим на дахах багатоповерхівок, де робоча поверхня постійно обдувається потоками вітру. Це суттєво підвищує ефективність її використання.  
На рис. 4. показано теплову помпу, інтегровану в систему опалення будинку. Вона забезпечує +55ºС на виході, чого вистачає для нормальної роботи системи опалення і нагрівання води. 


Рис. 4. Опалення і нагрівання  води помпою  Octopus

Насамперед, потрібно відзначити мінімальні витрати при встановленні цієї помпи (без буріння землі). Результат є ощадним, а сама система практична і ефективна.  
Алюмінієві ребра чудово конденсують вологу довкілля. Перевагою помпи «Octopus» є відсутність рухомих частин, окрім компресора. Результатом є нескладне обслуговування і продовжений час експлуатації абсорбера (до 50-ти років), а цілої помпи до 25-ти років.  Фірма виготовляє також комбіновані повітряно – водяні помпи, що беруть енергію з грунту і повітря в умовах дуже холодного клімату.  При застосуванні помпи економія нафтопродуктів складає не менше  60%.

Значним недоліком помп  Octopus є  намерзання льоду і перекривання доступу повітря до поверхні конденсора. Намерзання починається від +10ºС і нижче.          
На рис.5 зображені зовнішні температури і коефіцієнти трансформації помпи Octopus у Латвії, де в умовах морського клімату спостерігається висока вологість повітря (до 80%). Як бачимо, від середини вересня до середини грудня коефіцієнт трансформації помпи у середному становив 3.

Рис. 5. Коефіцієнт трансформації теплової помпи (вересень-грудень)

Окрім того, не виявилося явного зв’язку між температурою зовнішнього повітря і продуктивністю помпи. Такі результати стали можливими за рахунок заходів зі зменшення товщини намерзання льоду на робочу поверхню. Тому доцільно встановлювати помпи Octopus на дахах багатоповерхових житлових будинків з можливістю підігрівання робочої поверхні конденсора теплим вентиляційним повітрям, яке викидається в атмосферу. Попередні розрахунки показали високу окупність цих помп і можливість автономізації від міських систем опалення і підігріву води.   

Юрій ДУДИКЕВИЧ
Теги та ключові фрази
альтернатива водяній помпі, помпи тепл, Вибір теплових помп, теплові помпові установки, какой насос лучше octopus или nibe, теплові помпи львів, повітряна помпа ціни, теплова помпа, принцип роботи теплових помп, установка теплової помпи


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   KINOafisha.ua - фільми в кінотеатрах.  Шукай роботу на JOB.ukr.net. Музика на PLAY.ukr.net. Усі новини спорту на UKR.NET.

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Інші статті
08.11.2018р.

Самые востребованные виды каминов на рынке

Многие домовладельцы при формировании обстановки дома задумываются о размещении камина. Этот элемент интерьера производит неизгладимое впечатление на гостей, а также служит источником умиротворения хозяев. Горящий огонь оказывает успокаивающее и расслабляющее действие, поэтому мало кто откажется посидеть возле камина с чашечкой чая. Поэтому стоит знать существующие виды – камины представлены в продаже в широком ассортименте.

21.08.2017р.

Укладання каміна з цегли власноруч

Навіть людині, дуже далекій від будівництва, при необхідності під силу укласти камін або піч нескладної форми. Важливо тільки знати, які інструменти і матеріали слід використовувати, який приготувати розчин для кладки, а також яку будівельну цеглу застосуватиі. Братися за роботу без цієї інформації просто не має сенсу.

14.04.2017р.

Камін: як встановити і де розмістити

Ще з давнини вогонь у будинку пов’язували зі сімейним затишком. Він не лише зігрівав дім, а й серця багатьох поколінь. У наш час заміський будинок чи екстравагантну квартиру неможливо уявити без каміна – сучасного елемента інтер’єру. Облаштування каміна у будинку – справа не з легких. Хоча процес встановлення не трудомісткий, але клопотів із погодженням відповідної документації не уникнути.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.