Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстраціюПартнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Чим ризикує бізнес, який не знає будівельних норм України: коли буде пізно робити зміни
17.01.2022р.

Власник як малого, так і великого бізнесу будує свою...

турецька компанія має намір збудувати бітумний завод на Львівщині
17.01.2022р.

Як повідомили у прес-службі ЛОДА, компанія «Бета...

ВЛАСНИКІВ САМОБУДІВ ЗОБОВ'ЯЖУТЬ ЗАПЛАТИТИ ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК
17.01.2022р.

Власників будинків і споруд, які зведені на землях...

Енергоефективність будівель — потужний рушій національної економіки
17.01.2022р.

Урядом затверджено грантові Угоди з міжнародними...

12541
29.04.2014р. |
Облаштування каналізації у власному будинку
Облаштування каналізації у власному будинку

Систему каналізації приватного будинку облаштовують відповідно до геологічних і гідротехнічних умов місцевості, беручи до уваги ймовірність  небезпеки забруднення ґрунту і водоносних горизонтів, які є джерелом водопостачання. Місцем для відведення та накопичення стічних вод може бути вигрібна яма або резервуари.

Яма для стічних вод – традиційний спосіб облаштування каналізації
Вигрібна яма – це найпростіша гідротехнічна споруда, яка призначена для накопичення стічних вод у спеціальну підземну конструкцію.
Вигрібну яму викопують із розрахунку не менше 0,5 м³ на особу. Середні її розміри: довжина 2,5–3 м, ширина – 0,8–1 м, глибина – 1,5 м. Стіни вигрібної ями облаштовують цеглою, каменем або бетоном, які штукатурять цементним розчином, а іноді покривають шаром бітуму. Якщо для облаштування стін ями використали деревину, то їх обов’язково покривають бітумним розчином.Ємнісні характеристики вигрібної ями залежать від кількості стічних вод і кількості мешканців у будинку.

Безпечний резервуар (септик)
Сучасним, безпечним і найпоширенішим варіантів облаштування каналізації у власному будинку вважають встановлення накопичувального резервуара – септика. Є проточні і непроточні резервуари. Робота проточного резервуара полягає в тому, що спочатку стоки з будинку потрапляють у септик, потім у розподільний колодязь і на поле фільтрації. Очищена на полі фільтрації вода через труби потрапляє в колекторний колодязь, а потім у канаву чи яр. Із канави вода поступово всякає у ґрунт.
Фільтрувальний колодязь – це споруда із герметичними стінками, на дно якої укладають гравій і пісок. Шар гравію на дні колодязя – це спрощений варіант фільтраційного поля.

Автономна система каналізації приватного будинку

Важливим є те, з якого матеріалу виготовлений резервуар для накопичення стічних вод.
Залізобетон не іржавіє, не виштовхується з землі ґрунтовими водами, проте велика вага суттєво ускладнює і здорожує монтаж такого резервуара, а верхню частину бетонної конструкції через 7–8 років експлуатації може зруйнувати волога.
Металеві конструкції легші, ніж залізобетонні, але, якщо на дно такої конструкції не укласти бетонну плиту, її можуть виштовхнути ґрунтові води. До того ж метал іржавіє і потребує спеціального покриття для надійного захисту від корозії.
Пластик не іржавіє, легкий і простий у встановленні, але при монтажі потрібно забезпечити захист каналізаційної системи від виштовхування ґрунтовими водами.
Каналізаційний резервуар має бути повністю герметичний для того, щоб не сталося випадкового витікання нечистот і забруднення ґрунтових вод. Верхня частина резервуара, виведена над рівнем поверхні ґрунту, має бути закрита герметичною кришкою. Крім того, у резервуарі обов’язково облаштовують вентиляцію.

Об’єм резервуара
Об’єм резервуара для стічних вод залежить перш за все від кількості мешканців у будинку. Бажано запроектувати резервуар такого розміру, щоб вивезення стічних вод відбувалося не частіше, ніж раз чи двічі на місяць. Наприклад, у будинку, розрахованому на 4 особи, щодня виробляється приблизно 1 м³ стічних вод. Якщо припустити, що резервуар очищатимуть кожні 15 днів, то його об’єм має становити принаймні 10 м³.
Добре, коли місткість резервуара для стічних вод є кратною ємності асенізаційної машини. Найчастіше такі машини мають ємність 3,0; 4,0; 5,8; і 10 м³.

Порівняльна таблиця об’ємів септика
 

Кількість постійних мешканців

Добові витрати води, м³

Ємність септика, л

 

1–2

0,3

1000

3–6

0,9

3000

7–9

1,3

2×3000

від 10

 

згідно з індивідуальним проектом


При виборі місця для встановлення резервуара слід керуватися відповідними інструкціями і нормами. Перш за все, це СНіП 2.04.03-85 «Каналізація. Зовнішні мережі і споруди» і державний стандарт «Інженерне обладнання для відведення стічних вод». Згідно з цими документами, резервуари для стічних вод мають бути розташовані поза будівлею на відповідній відстані.Пристрій прибудинкового септика


Як вентилювати?
Згідно з чинними нормативними документами, непроточні резервуари для стоків мають бути облаштовані віддушинами, виведеними щонайменше на 0,5 м над рівнем ґрунту. Необхідна інтенсивність вентилювання і спосіб відведення повітря не визначені нормами, але бажано встановлювати вентиляційну трубу безпосередньо над резервуаром. Якщо такої можливості немає, трубу виводять поблизу резервуара.
Бажано, щоб діаметр вентиляційної був таким, як і діаметр каналізаційної труби (найчастіше – 100 мм).
Аби вентиляція септика була ефективною, має функціонувати система вентилювання будинкової каналізації. У цьому випадку повітря ззовні засмоктується через вентиляційну трубу в септику, проходить через нього, потім через стічну трубу, що з'єднує септик із будинковою каналізацією, і виходить через каналізаційний стояк, який закінчується вентиляційною трубою над дахом будинку. Разом із повітрям відводяться гази, що утворилися в процесі розкладання стоків.
Якщо септик не матиме хоча б невеликих отворів в кришці, в ньому може утворитися закупорювання, що ускладнить потрапляння сюди стоків.

Герметичний і не переповнений
При доборі ємності септика необхідно мати на увазі, що резервуар повинен бути герметичним. Не можна використовувати будь-які способи розгерметизації резервуара, інакше його вміст потраплятиме в ґрунт і поверхневі води. Також не можна робити отвори в дні резервуара або виводити труби з верхньої частини резервуара для поливання прибудинкової ділянки. Йдеться не лише про неприємні запахи, а й про ризик забруднення навколишнього середовища і загрозу для здоров'я людей.
Не слід продовжувати час зберігання стоків у септику, оскільки це у подальшому може негативно вплинути на навколишнє середовище ділянки.
Якщо стоки заллють вхідний отвір переповненого резервуара, навколо септика поширяться неприємні запахи, вентиляція перестане функціонувати і гази, що утворилися в процесі ферментації і розкладання стоків, виходитимуть із резервуара назовні через всі можливі отвори. Найгірше те, що стоки можуть витікати в приміщення через найнижчі санітарні отвори (наприклад, вхідний отвір на підлозі у підвалі). Крім того, якщо зовні буде низька температура, стоки можуть замерзнути в трубі.

Корисні біопрепарати
Незалежно від наявності вентиляції резервуару для накопичення стічних вод, бажано використовувати біопрепарати, які зменшать інтенсивність неприємних запахів із резервуара чи з каналізаційної системи. Вони містять спеціальні штами бактерій і речовини, які стимулюють процес очищення стоків від органічних сполук і хвороботворних мікроорганізмів.
Біопрепарати не токсичні і не руйнують елементи каналізаційної системи. Їх використання запобігає закупорюванню стояка або труби, що відводить стоки у септик.
Місячні витрати на біопрепарати становлять у середньому 15–20 грн, проте переваги їхнього використання наочні. Біопрепарати препарати необхідно використовувати регулярно, залежно від рекомендацій виробника.
Активність біопрепаратів знижує хлор, засоби, які використовують у посудомийних машинах, конденсат із конденсаційних котлів, а також соляний розчин.
Часто стоки, очищені біопрепаратами, використовують для господарських цілей: поливу присадибної ділянки, миття автомобіля тощо. Але варто знати, що біопрепарати не знищують бактерії, а лише зменшують їх кількість і обмежують шкідливий вплив.

У випадку аварії
Що слід зробити, якщо засмітилася труба, яка підводить стоки до резервуару? Для усунення аварії необхідно викликати бригаду фахівців – самому це робити не можна. Спеціалісти мають у своєму розпорядженні робоче і захисне оснащення (протигази, газоаналізатори тощо). Незважаючи на захисне екіпірування, в резервуар спускаються лише у виняткових випадках. Перед початком ремонтних робіт необхідно викликати асенізаційний автомобіль для ретельного очищення септика від стоків, а потім провентилювати його.
Якщо труби системи каналізації приватного будинку закупорилися, то використовують певні методи очищення. Перший з них – промивання труби, що відводить стоки до каналізації, водою під великим тиском (6–8  МПа). Цей метод дає змогу ретельно очистити внутрішню поверхню труби від осаду.
Другий метод – використання троса з йоржем або пружини з електроприводом, які поступово вкручують у засмічену трубу.
Іншим ефективним і не руйнівним для каналізації способом усунення закупорювання є використання одноразової дози ефективних біопрепаратів. Їх добирають з огляду на те, яку ділянку системи каналізації необхідно очистити, і на склад стоків.

Автономна система  каналізації приватного будинку

Каналізаційні труби: матеріали для виготовлення
Труби для облаштування системи каналізації у приватному будинку мають бути стійкими до механічних пошкоджень, змін температури і впливу агресивних речовин, а їх з'єднання – щільними і міцними. Раніше каналізаційні труби виготовляли з кераміки або чавуну. Випускали також каналізаційні труби з азбестоцементу (в старих будинках вони є нині). Чавун і кераміка – стійкі матеріали, які витримують високі температури, що важливо з огляду на протипожежну безпеку, але вони важкі і крихкі.
Нині елементи системи каналізації у приватному будинку з’єднують пластиковими трубами, для виготовлення яких застосовують поліпропілен (РР), поліетилен (РЕ), різновиди полівінілхлориду (PVC) і поліефірну смолу, армовану скловолокном (GRE). Усі ці матеріали стійкі до корозії і легкі. Вони мають низький коефіцієнт шорсткості, тому гідравлічний опір руху рідини в каналізаційних трубах невеликий.Джерело:budexpert.ua

 
Теги та ключові фрази
віддушина в септіку правильно зробити, державни санитарни норми канализации приватних будинки в селив, Каналізація для часного будинка, каналізаційний резервуар городок, облаштування каналізації, для чого потрібна віддушина в каналізації, бригада по встановленню бетонного септика львів, елементи системи каналізації будинку, облаштування каналізації Львів, каналізація облаштування
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
30.03.2020р.

Коли з’явилася перша ванна

Ви, напевно, будете здивовані, але перша ванна з'явилася кілька тисячоліть тому. Звичайно, більш точну дату і обставини її винаходу не вдасться дізнатися, оскільки сталося це ще у доісторичні часи. Легенда про ванну

03.01.2020р.

Акриловые ванны: объективные преимущества и недостатки

Огромную часть современного рынка сантехники занимают акриловые ванны. Эксперты называют несколько причин их популярности: доступность, небольшой вес, разнообразие размеров, а также нестандартных форм. По этим параметрам они превосходят стальные, а тем более чугунные аналоги. Чаши из чугуна весят свыше 80 килограмм, стоят недешево и при этом бывают только прямоугольной или овальной формы.

12.11.2019р.

Аксессуары для ванной на инновационной вакуумной системе монтажа

«Монтажные» присоски сразу же после появления на рынке стали очень популярными. Одна беда – далеко не все из них надежные и хоть сколько-нибудь долговечные. Потому так привлекательна система Super Suctionfix.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.