Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстраціюПартнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Будівельні роботи тривають на 50% об'єктів, що будуються
26.03.2020р.

На первинному ринку нерухомості за підсумками...

11786
29.04.2014р. |
Вода у ваших трубах
Вода у ваших трубах – системи очищення питної води і води для системи опалення

Ні для кого не секрет, що вода у водопроводі потребує доочищення. Причин недостатньої якості води багато – це і застарілі трубопроводи, і погіршення екологічної ситуації, і велике навантаження на комунальні очисні споруди. Сьогодні ринок технологій очищення води пропонує багато моделей різних фільтрів. Таке розмаїття дуже часто ставить споживача в глухий кут при виборі необхідного приладу.

Очищення питної води
Вода є найважливішим елементом нашого життя. Тому вода, яку ми використовуємо для приготування їжі і напоїв, має бути чистою та якісною. 
Питання, який фільтр використовувати для доочищення водопровідної води, слід вирішувати з точки зору оптимального співвідношення ціни і якості, тобто результату очищення. Відвідавши кілька спеціалізованих торговельних точок, можна пересвідчитися, що вибір фільтрів для води – не такий вже й великий. 
Чому важливо очищати питну воду 
У воді є розчинені речовини, які можуть бути шкідливими для постійного застосування води як питної або для використання в побутових приладах. Відомо, що воду, яка надходить у водопровід, попередньо обробляють, зокрема хлорують, для знищення шкідливих мікробів. Хлор подразнює слизову оболонку шлунка та кишечника і є отрутою, яка пригнічує не тільки патогенну мікрофлору, а й корисну. Звичайно, вміст його у водопровідній воді не дуже великий, але людина випиває такої води в середньому 2 л щодня. 
У той же час вода, що надходить зі свердловини, також потребує особливої ​​уваги. З багаторічного досвіду і статистичних даних відомо, що підземні води також не відповідають вимогам якості. У ній часто перевищують норми домішки заліза, марганцю, сірководню, тверді солі (Са, Мg). 
Поліпшити якість питної води можна завдяки встановленню фільтрів, системи очищення води, пом'якшувачів води та знезалізнювачів води. 
Підбір системи очищення води здійснюють тільки після хіміко-біологічного аналізу. Наступним етапом є розробка технології та підбір системи очищення. Далі виконують монтаж та налагодження устаткування системи фільтрації. Систему можна запускати лише після повторного аналізу води. 

Рис. 1. Фільтр для води типу глечика

На що слід звернути увагу при виборі фільтра для води 
При виборі фільтра  необхідно звернути увагу на швидкість фільтрації. Купуючи фільтр споживачі хочуть позбутися хлору, металів, бактерій, тому слід звернути увагу на ступінь очищення. Так само важливий ресурс картриджа (як часто потрібно міняти фільтрувальний елемент). 
Визначити всі ці показники можна, знаючи внутрішню будову картриджа. 
Внутрішній простір фільтра завжди заповнений речовиною, яка поглинає шкідливі домішки, – сорбентом. Найпоширенішим природним сорбентом є активоване вугілля, деякі виробники використовують доломіт (звичайний подрібнений щебінь), а також сорбенти з шунгітів і цеолітів. 
Головним критерієм при виборі сорбенту є його сорбувальна здатність поглинати забруднення. 
Критерії вибору системи очищення води: 
- якість вихідної води: необхідно визначити, від яких забруднювальних компонентів слід очистити воду (наприклад, велика кількість накипу в чайнику свідчить про необхідність очищення від солей, запах хлорки – про необхідність хімічного очищення тощо); 
- необхідна кількість очищеної води (продуктивність системи очищення);
- циклічність чи безперервність роботи фільтра;
- ресурс роботи (термін експлуатації);
- ціна.
Відповідно до цих характеристик і необхідно вибирати тип фільтра для очищення води. 
Основні класи систем очищення питної води: 
- фільтри-глечики;
- стаціонарні проточні та попередні фільтри;
- картриджні фільтри очищення води;
- фільтри, які під’єднують до крана, та фільтри-насадки;
- фільтри на основі систем зворотного осмосу;
- побутові ультрафіолетові установки.

Фільтри-глечики 
Фільтри глекового (наливного) типу є прийнятними за ціною, але ресурс води, який вони можуть очистити, у них малий (100–300 л). Очищення води в них здійснюється за одним принципом – очищення від хлору, поліпшення органолептичних властивостей (колір, смак, запах). 
Фільтри глекового типу є популярними серед споживачів через свою дешевизну (від 100 грн) та зручність використання (не потребують складного під’єднання до водопроводу). 
За формою такі фільтри нагадують глечик, що складається з двох частин. В основну ємність вставляють контейнер із капсульним вугільним фільтром (фільтрувальним елементом). Зверху у нього заливають воду і, поступово очищаючись, вона стікає в основну ємність. Капсульний фільтр потребує регулярної заміни (раз на три-чотири місяці) залежно від моделі. До речі, деякі виробники навіть виробляють спеціальні фільтрувальні елементи для фільтрації твердої води або фільтри з бактерицидними модулями. 

Рис. 2. Фільтр-глечик

Багатошаровий фільтрувальний елемент: до складу входить іонообмінне завантаження, седиментна прокладка, активоване вугілля, іноді збагачений бактерицидними наповнювачами (сріблом або складом KDF). Обидва наповнювачі призначені для запобігання розмноженню бактерій у фільтрувальному шарі картриджа. 
Стаціонарні проточні фільтри 
Проточні фільтри дорогі, але їх ресурс – тисячі літрів води, що очищається. За допомогою гнучких шлангів їх під’єднують до водопроводу холодної води. Місце розміщення проточних фільтрів – на кухонній мийці або під нею. На стільниці кухонної мийки встановлюють окремий кран (або використовують наявний кран-змішувач), який подаватиме чисту воду з продуктивністю 0,3–7,0 л/хв. 
Стаціонарні фільтри мають найбільший ресурс і швидкість очищення. 
Вони можуть складатися з кількох ступенів, зазвичай це попередній і мембранний або електрохімічний фільтр, хоча можна встановлювати і додаткові. 

Рис. 3. Стаціонарний проточний фільтр 

Такі моделі мають найбільший серед усіх фільтрів ресурс (4000–15000 літрів) і найвищу швидкість фільтрації (1,5–3 л/хв). Вартість стаціонарних фільтрів може сягати 2 тис. грн. 
Попередній фільтр механічного очищення 
Попередній фільтр механічного очищення призначений для «грубого» попереднього очищення води від важких домішок (піску, мулу, іржі тощо). Встановлюють цей пристрій на вході водопроводу в будинок або квартиру. Попередній фільтр захищає побутову техніку та сантехніку від осаду частинок іржі та інших, які є у проточній воді. Така модель спрощує роботу фільтра «тонкого» очищення, що готує питну воду, оскільки він не забивається механічними частинками. Цю модель слід встановлювати власникам дорогої сантехніки і побутової техніки. Попередні фільтри в середньому коштують 300–400 грн. 

Рис. 4. Попередній фільтр механічного очищення води


Картриджні фільтри води 
Це одно-, дво-, триколбові фільтри. Фільтрувальними елементами слугують набори змінних картриджів із різними властивостями. 

Рис. 5. Картриджний фільтр для води

Загалом фільтри для води такого типу досить практичні: у воді немає механічних домішок, органіки, хлору. Термін слугування змінних елементів для картриджних фільтрів становить 4–6 місяців. При використанні пом'якшувальних картриджів фільтри запобігають появі накипу. Пом'якшувальні картриджі на основі іонообмінних смол не вносять у воду ніяких сторонніх хімічних сполук, але мають обмежений (300–400 л) ресурс. На жаль, картриджні фільтри не можуть видаляти з води надлишок шкідливих хімічних забруднень, таких як нітрати, нітрити, фосфати, ртуть, мийні засоби, важкі метали. Багато забруднювачів, незважаючи на невеликий вміст у водопровідній воді, мають властивість накопичуватися в організмі. Крім того, картриджні фільтри не захищають від бактерій, вірусів, кишкових інфекцій. 
Фільтр-насадка на кран 
Простою моделлю фільтра для води, що не потребує трудомісткого установлення і великих капіталовкладень, є фільтр-насадка на кран. Виглядає він як своєрідна «заглушка», яку одягають на «носик» крана тоді, коли потрібно очистити питну воду. Як і у випадку з фільтром-глечиком швидкість очищення води у цієї моделі невисока, тому порції відфільтрованої води доведеться чекати певний час, не використовуючи при цьому раковини. Однак деякі фільтри-насадки мають дивертор, що дає змогу пропускати воду через фільтр і повз нього. Фільтрувальний елемент насадок моделі необхідно змінювати раз на 4-5 місяці. Вартість фільтра-насадки – від 80 до 300 грн. 

Рис. 6. Фільтр-насадка на кран

Фільтри, які під’єднують до крана 
Є також моделі фільтрів, які не надягають на кран, а під’єднують до нього за допомогою гнучких шлангів. Сам фільтрувальний пристрій можна поставити на край раковини, недалеко від мийки або підвісити на стіну, залежно від конструкції. Такі моделі очищають воду під тиском, завдяки чому вони мають високу швидкість фільтрації. 
Недолік такої моделі – необхідність частої зміни фільтрувального елемента. Фільтр, що приєднують до крана, коштує 200–400 грн. 
Системи зворотного осмосу для очищення питної води 
Це унікальні за своїми характеристиками фільтраційні системи. Вони забезпечують видалення до 99,8% усіх розчинених у питній воді шкідливих хімічних сполук, а також бактерій і вірусів. Такий високий ступінь очищення питної води забезпечує багатоступенева система очищення. Є 4-, 5-, 6-, 7-ступеневі системи.

Рис. 7. Фільтр для води на основі зворотного осмосу

Дія 4-ступеневої системи очищення питної води відбувається за такою схемою: 
- видалення хлору та інших органічних сполук;
- видалення нерозчинних механічних забруднень;
- зворотноосмотична мембрана, що усуває до 96–99% забруднень усіх типів, у тому числі бактерії і віруси;
- видалення летючих з'єднань і надання воді природного смаку та запаху. 
Подібні системи очищення питної води встановлюють під кухонними мийками. Вода накопичується і зберігається в резервуарі під тиском, звідки надходить до крана на кухонній мийці. 
На сьогодні немає технології, аналогічної зворотному осмосу, яку можна було б з нею порівняти за вартістю та якістю очищеної води. Вартість води, очищеної за допомогою системи зворотного осмосу, становить близько 0,26 грн/л, включаючи всі витрати на обслуговування і купівлю змінних елементів. 
Побутові ультрафіолетові установки 
Такі системи призначені для видалення вірусів і бактерій, які можуть бути небезпечними для здоров'я людини. Ультрафіолетові установки працюють за принципом ультрафіолетового опромінення води, в результаті якого гинуть 99,98% усіх бактерій і вірусів, а вода при цьому залишається повністю безпечною для споживання. 
Ультрафіолетові установки дуже прості в експлуатації й монтажі, вони живляться від електричної мережі. Основою такої системи очищення питної води є ультрафіолетова лампа, термін слугування якої становить не менше 1 року. 

Очищення води для системи опалення
Будь-яку воду для заповнення опалювальних систем використовувати не можна. Власнику опалювальної системи потрібно усвідомити, що водопідготовка – це, передусім, безперебійна робота всієї системи, а ремонт трудомісткий і затратний. 
Тому слід уважніше підійти до питання водопідготовки і знати, що необхідно з води видалити для запобігання накипу і корозії. Котел і система опалення – це складний механізм. Відсутність накипу і корозії фактично не обмежує термін експлуатації котла та системи опалення при незмінному ККД. 
Для водопостачання котелень використовують поверхневі та підземні природні води. Вони містять різноманітні домішки, що потрапляють у воду в процесі природного кругообігу. Окрім того, висока ймовірність забруднення водних джерел побутовими та промисловими стоками. Як наслідок, з’являються дві проблеми – відкладення на трубах (накип) і корозія. 
Для котеджів важливими параметрами водопідготовки є компактність установки, простота обслуговування, низькі витрати реагентів, високий ступінь очищення й автономність. 
Способи підготовки води для систем опалення 

Фільтри-осаджувачі 
Такі фільтри призначені для видалення з води механічних частинок, піску, суспензій, іржі, а також колоїдних речовин. Для видалення порівняно великих частинок (понад 20–50 мікрон) застосовують сітчасті або дискові фільтри грубого очищення. При значному забрудненні води або великій продуктивності їх треба часто промивати, що не технологічно. У цих випадках доцільно застосовувати автоматизовані системи засипного типу. Як фільтрувальне середовище застосовують в основному зневоднений алюмосилікат, що забезпечує фільтрацію частинок від 20 мікрон. Для тоншого очищення застосовують засипку зі спеціальної кераміки. 

Рис. 8. Фільтр-осаджувач


Фільтри-пом'якшувачі
Такі фільтри призначені для зниження твердості води. Завдяки застосуванню спеціальних засипок фільтри цього типу мають комплексну дію і можуть видаляти з води певну кількість заліза, марганцю, нітратів, нітритів, сульфатів, солей важких металів, органічних сполук. Фільтри-пом’якшувачі потребують регенерації сольовим розчином і тому забезпечені спеціальним баком (сольовим). 

Рис. 9. Фільтр-пом'якшувач

Фільтри-знезалізнювачі
Ці фільтри призначені для видалення з води заліза та марганцю, що містяться в ній у розчиненому стані. Як фільтрувальне середовище використовують різні природні речовини, в яких є двоокис марганцю. Він слугує каталізатором реакції окислення, при якій розчинені у воді залізо чи марганець переходять у нерозчинну форму і випадають в осад. Осад, своєю чергою, затримується у шарі фільтрувального середовища і надалі вимивається в дренаж при зворотному промиванні. В процесі окислення заліза і марганцю певні фільтри також ефективно видаляють розчинений у воді сірководень. При великих концентраціях заліза чи марганцю застосовують спеціальні методики, які сприяють їхньому інтенсивнішому окисленню.

Рис. 10. Фільтр-знезалізнювач

Вугільні фільтри
Завдяки високій адсорбційній здатності активоване вугілля ефективно поглинає залишковий хлор, розчинені гази, органічні сполуки. Оскільки органіку, яка накопичується, важко вивести з вугілля при зворотному промиванні, можливе залпове скидання забруднень у вихідну лінію. Для запобігання цьому явищу засипку з активованого вугілля треба періодично замінювати. Нині для підвищення ресурсу роботи застосовують активоване вугілля зі шкаралупи кокоса, адсорбційна здатність якого учетверо вища, ніж отриманого традиційними методами (наприклад, із деревини берези). Для боротьби з біологічним заростанням застосовують також спеціальне вугілля з бактеріостатичними присадками. 

Рис. 11. Вугільний фільтр

Пом'якшувачі безперервної дії 
Пом’якшувачі безперервної дії застосовують тоді, коли необхідне безперервне подавання пом'якшеної води. Два паралельних баки – один у режимі «робота», інший – у положенні «резерв», дають змогу користуватися пом'якшеною водою без обмеження. Регульований час заповнення соляного бака дає змогу задавати різні концентрації сольового розчину, кислоти або лугу – залежно від виду та форми іонообмінної смоли, а також готувати значно пом'якшену воду, у тому числі для парових котлів. Обладнання надійно працює при значних перепадах тиску, не потребуючи складного переналагодження або регулювання. Іонообмінна смола на основі полістирольної матриці дає змогу забезпечити максимальну ефективність процесу іонообміну в широких межах рН, температур і швидкостей потоків. 

Ультразвуковий метод запобігання утворенню накипу
В основі методу – вплив механічних коливань ультразвукової частоти на процеси формування накипу, що протікають у теплотехнічному обладнанні при його роботі. За допомогою ультразвукової установки в корпусі котла і воді, що в ньому знаходиться, збуджують малопотужні ультразвукові коливання. Під дією цих коливань солі починають кристалізуватися безпосередньо в товщі води, утворюючи дрібнодисперсний шлам, а коливання поверхонь нагрівання перешкоджають осіданню шламу на стінках труб. Тому шлам міститься у воді у завислому стані і видаляється з теплового агрегату при регулярному продуванні, тобто накип не утворюється. Крім того, ультразвук видаляє раніше утворений накип.

Рис. 12. Ультразвукова установка для запобігання утворенню накипу

Магнітні перетворювачі
Призначені для обробки води полем постійних магнітів для запобігання утворенню та ліквідації накипу на стінках трубопроводів і теплообмінних елементів. Магнітні перетворювачі можуть бути у складі будь-яких установок, де утворюється накип у процесі експлуатації. Метод магнітної обробки води не потребує будь-яких хімічних реагентів та витрат енергії, він є екологічно чистим. У результаті магнітної обробки води замість накипу утворюється дрібнокристалічний шлам, який легко видалити. 

Рис. 13. Магнітний перетворювач

Електромагнітні пульсатори 
Принцип роботи електромагнітного пульсатора полягає в магнітній обробці води імпульсними електромагнітними полями і в створенні на поверхні нагрівання магнітострикційних коливань зсуву на міжатомному рівні. У результаті цього відбувається відшарування, подрібнення, часткове перетворення на сметаноподібну масу солей накипу і часткове розчинення їх намагніченою водою, що дає змогу видаляти накип з котла в процесі продування і дренування. 


Джерело:budexpert.ua
Теги та ключові фрази
як часто міняти воду в системі опалення, фільтри з іонообміними смолами, цена баллона со смолой для очистки воды, природний кругообіг води в отоплени, як часто потрібно міняти,водяний фільтр,у котлі, які забруднення видаляє побутовий водний фільтр до складу якого входять вугільний сорбент, Які забоуднення видаляє побутовий водний фільтр, якщо до його складу входять три елемента механічного очищення, вугільний сорбент, йонообмінник, фільтр очищення системи опалення, знезалізнювачі води рівне, водяной фильтр
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   KINOafisha.ua - фільми в кінотеатрах.  Шукай роботу на JOB.ukr.net. Музика на PLAY.ukr.net. Усі новини спорту на UKR.NET.

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Інші статті
23.07.2018р.

Выбор оптимальной модели бойлера для дома

Различные технические устройства очень прочно вошли в повседневную жизнь, настолько, что мы уже не представляем свой быт без них. Различные электрические приборы дают нам визуальную и голосовую связь, возможность быстро передвигаться и готовить пищу, а также тепло, холодную и горячую воду. Другими словами, они привносят в нашу жизнь комфорт и значительно облегчают ее, что очень важно в условиях современного ритма жизни. Одним из электрических приборов, облегчающих жизнь, является бойлер.

30.01.2014р.

Альтернатива сланцевому газу є 1

Нині дискусія про допустимість видобування сланцевого газу у повному розпалі. Але ми сперечаємося, а відповідні угоди вже підписані, і роботи розпочалися. Українські фахівці, з якими ніхто не радився, розділилися на песимістів, які вважають, що справа безнадійна, та оптимістів, які вважають, що цю чуму 21 століття ще можна спинити. Є ще група людей у наукових та владних колах, яких просто купили або залякали, але про них говорити не будемо. Тому розглянемо аргументацію геологів та гідрогеологів про наслідки видобування сланцевого газу.

23.04.2013р.

SOLARFOCUS: нові технології - нова вигода!

Колектор CPC фірма SOLARFOCUS випускає з 1993 року. Це єдиний у своєму роді плоский вакуумний сонячний колектор з унікальною запатентованою конструкцією. На міжнародній будівельній виставці BUDMA 2013 у м. Познань колектор відзначений золотою медаллю.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.