Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстраціюПартнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
У рамках Європейського тижня сталої енергії в Україні
25.06.2020р.

26 червня о 14:00 у рамках Європейського тижня сталої...

Будівельна премія: підсумки півріччя
24.06.2020р.

Підведено підсумки першого півріччя у відборі...

Будівельна премія: підсумки півріччя
24.06.2020р.

Підведено підсумки першого півріччя у відборі...

Про аспекти покращення змісту професійної освіти говорили на усеукраїнському вебінарі
18.06.2020р.

У нинішніх реаліях життя, які змінилися під впливом...

«Снєжка-Україна» долучилася до створення сучасного бібліохабу творчості
05.06.2020р.

ТзОВ «Снєжка-Україна» – успішний і знаний виробник...

58130
12.05.2014р. |
Повітряне опалення каміном на дрова
Повітряне опалення каміном на дрова

Камін є частиною інтер'єру будинку, він свідчить про смак господаря і певною мірою про його статус. Тепло і камін – це важлива складова домашнього затишку. Якщо ви обираєте камін саме для опалення будинку, насамперед зверніть увагу на його конструкцію, адже вона багато в чому визначає тепловіддачу каміна.

Популярність каміна
З початком масового котеджного будівництва інтерес до каміна дуже зріс. В Україні камін завжди був мірилом рівня та соціального статусу господаря.
У традиційних відкритих камінах, зважаючи на неізольованість простору топки, її малу глибину і відсутність оборотів диму, що генерується при згорянні палива, енергія використовується малоефективно: її переважна частина разом із димовими газами виходить назовні.
Нагрівання кімнати від каміна відбувається не за рахунок конвекційної теплопередачі від елементів каміна, які нагріваються, а за допомогою так званого радіаційного теплообміну, тобто за рахунок випромінювання полум'я, тому камін дає тепло лише поки в ньому щось горить.


Рис. 1. Камін в інтер’єрі

Крім того, тепло, яке генерується при згорянні дров, каміни розподіляють нерівноцінно: найбільше нагрівається зона навпроти каміна, а з боків нагрівання набагато менше. Сукупність перелічених чинників зумовлює низьку теплотехнічну ефективність каміна з неізольованою топкою – його ККД сягає лише 10–15%, тобто саме як нагрівальний пристрій, особливо у холодних кліматичних зонах, традиційний камін малокорисний. У зв'язку з цим традиційний камін доцільно встановлювати в будинках з альтернативним джерелом тепла (наприклад, за наявності газового опалення).
Також ефективність каміна може бути підвищена за рахунок оснащення його системою повітропроводів. ККД таких камінів може сягати 70–80%.

Принцип дії каміна з комбінованим нагріванням
Такий камін нагріває кімнату випромінюванням, а також за допомогою повітря, яке нагрівається всередині нього.
Нагрівання повітря здійснюється в зазорі (у каналах) між топкою і стінками каміна (облицюванням), звідки воно розподіляється по приміщеннях, які мають спеціальні повітропровідні канали у стелі або стінах. Продукти згоряння відводяться через димову трубу, не змішуючись із нагрітим повітрям. Подача теплого повітря з каміна у повітропровід здійснюється як шляхом природної конвекції (за рахунок різниці густини холодного та нагрітого повітря), так і механічним шляхом (за рахунок використання термовентилятора). Встановивши примусову подачу повітря з можливістю плавного регулювання, можна контролювати розподіл теплого повітря по приміщеннях, здійснюючи тим самим регулювання у них температурного режиму. Іншими словами, подібні каміни можуть контрольовано обігрівати не тільки камінну кімнату, а й інші приміщення будинку.


Рис. 2. Камін з комбінованим нагріванням

Систему повітропроводів такого каміна слід враховувати при проектуванні самого будинку. У цьому випадку можна підібрати найбільш прийнятний камін, спосіб подачі повітря, спроектувати канали, по яких буде проходити нагріте повітря, вибрати розміри труб-повітропроводів, а також вид палива.
Технічний проект подібної системи слід доручити спеціалізованій фірмі. Щоб система працювала ефективно, вона має бути максимально централізованою, а мережа каналів – простою. Щоб заощадити на довжині повітряних каналів, камін слід розмістити у центрі будинку або групи приміщень, які опалюватимуться. Аби камін міг працювати з відповідною віддачею тепла, слід забезпечити приплив у приміщення необхідної кількості свіжого повітря (не менше 10 м3/год на 1 кВт номінальної потужності) – краще по окремому повітропроводу безпосередньо до каміна.
Якщо повітрозабірні отвори розташовані в камінному приміщенні, то запорошене повітря приміщення спрямовується на поверхні нагрівання, а звідти, ще більш зіпсоване в результаті коксування пилу, знову надходить до приміщення.
Кращим і гігієнічно ефективнішим є опалення припливним повітрям, при якому повітря, яке підлягає нагріванню, надходить ззовні.
Після нагрівання повітря можна подавати в те саме приміщення, як звичайне повітря, що циркулює у кімнаті. У цьому випадку ККД каміна зменшується, але чистота повітря в камінному приміщенні підвищується.
Топка каміна з комбінованим нагріванням
Топку каміна, від зовнішніх стін якої здійснюється нагрівання повітря, виконують як з цегли, так і з металу. Останній варіант більш доцільний, тому що метал швидше нагрівається і краще віддає тепло. Металева топка може бути виконана з жаростійкого чавуну або вогнестійкої сталі (варіант із чавуну кращий, тому що чавун, порівняно зі сталлю, менш схильний до деформації при нагріванні). Топка може бути як відкритою, так і закритою (обладнаною дверцятами). Також топки відрізняються за розмірами, формою, способом відчинення скляних дверцят (вбік або вгору), конструктивними і декоративними елементами. У продажу є велика кількість різноманітних металевих камінних топок, зробити вибір серед яких не так то просто.

Рис. 3. Топка каміна з комбінованим нагріванням

Оснащення каміна дверцятами або закритою топкою дає змогу переводити горіння у режим тління після досягнення необхідної температури.
У цьому випадку подачу кисню, необхідного для горіння дров, знижують за допомогою спеціальної системи регулювання подавання повітря. Дрова в цьому випадку не горять, а тліють повільно, нагріваючи стінки топки, які, своєю чергою, нагрівають повітря. Цього цілком достатньо для того, аби підтримувати комфортну температуру у приміщеннях. А однієї закладки дров може вистачити на всю ніч. Тому камін, оснащений закритою топкою і системою повітропроводів, є набагато ефективнішим джерелом тепла.
Головною характеристикою камінної топки є її потужність. Значення цього показника визначають об’ємом топки: з його зростанням збільшується і потужність топки. У продажу є топки потужністю від 10 до 50 кВт.
Розрахунок необхідної потужності топки виконують, виходячи з того, що 1 кВт достатньо для опалення 10 м2 з висотою стелі 2,5 м (близько 25 м3).
При цьому слід вибирати топку, потужність якої перевищує необхідну на 10–15%, тому що в більшості випадків заводські показники в домашніх умовах не забезпечуються.
Що вища потужність топки, то швидше можна обігріти приміщення і довше можна використовувати режим тління. Зазвичай у паспорті топки виробник вказує її мінімальну, номінальну і максимальну потужність. Орієнтуватися треба на номінальну, адже максимальна отримана експериментальним шляхом за короткий проміжок часу (3–5 годин) у майже ідеальних умовах. Крім того, тривала експлуатація топки в режимі максимальної потужності призведе до її передчасного зношування.
Переваги камінного обігрівання
Камін займає мало місця і швидко розігрівається. Крім того, камінне обігрівання зі системою повітропроводів просте, надійне та доступне за ціною. Воно передбачає використання найдешевшого палива – деревини, – і особливо його рекомендують тим, хто збирається зменшити витрати на опалення будинку.


Рис. 4. Камін

Недоліки камінного обігрівання
Використання каміна як основного опалювального приладу потребує великих запасів дров, які треба десь зберігати. Місця біля повітропроводів потребують постійного прибирання. Крім того, слід регулярно чистити димар і позбуватися попелу. Якщо необхідне постійне обігрівання приміщення, то камін слід постійно топити, а це потребує великої кількості палива.
Склад опалювальної системи на основі каміна із закритою топкою:
-    димар;
-    камінна топка «закритого» типу;
-    конструкція каміна з конвекційним контуром;
-    зовнішня частина каміна (облицювання, портал);
-    система теплоізольованих каналів (повітропроводів) для розподілу гарячого повітря по приміщеннях;
-    декоративні ґрати у місцях виходу гарячого повітря (регульовані чи нерегульовані);
-    система нагнітання конвекційного повітря вбудована в камінну топку або окремий блок (опціонально).
-    
Особливості повітрообміну
Рух нагрітого повітря в системі повітропроводів може бути природним або примусовим із частковим припливом зовнішнього повітря в камін.
В останньому випадку необхідно взяти до уваги витрати на нагрівання зовнішнього повітря, яке необхідне для заміни витяжного.


Рис. 5. Складові системи повітряного опалення за допомогою каміна

Природний повітрообмін без припливу зовнішнього повітря
Природний повітрообмін передбачає надходження гарячого повітря тільки у приміщення, прилеглі до каміна або розташовані над ним. Гаряче повітря по головному каналу, з'єднаному з топкою, піднімається так само, як дим у комині, а потім розходиться по розподільних каналах. Це відбувається тільки у вертикальних каналах, тому довжину горизонтальних відрізків скорочують до мінімуму. Що довші канали і що складніша їхня мережа, то сильніші перешкоди, які виникають при русі повітря. Їх може подолати тільки сила тяги в каміні, яка напряму залежить від різниці температур нагрітого і холодного повітря, а також від висоти труби. Якщо перешкоди сильніші, ніж тяга, то гаряче повітря не надійде до приміщення. Використання принципу гравітації є виправданим тільки у разі опалення двох-чотирьох приміщень, розташованих недалеко від каміна. До переваг природного повітрообміну належить те, що він не потребує обслуговування, не залежить від поставок електроенергії, не створює шуму. Однак він чутливий до зміни тиску і руху повітря в каналі, зовнішньої температури, сили вітру, залежить від розташування каміна, планування приміщень і має багато обмежень, пов'язаних із прокладанням повітряних каналів. Його рекомендують при нечастому використанні каміна.


Рис. 6. Камін в інтер’єрі приміщення

Механічний повітрообмін без припливу зовнішнього повітря
Використовують для обігрівання будинку середньої площі. У цьому випадку для рівномірного руху і розподілу повітря природного повітрообміну може бути недостатньо, тому на вході повітря в камін або в головному каналі монтують вентилятори, зберігаючи при цьому можливість роботи системи у гравітаційному режимі. Якщо одного вентилятора недостатньо, можна встановити необхідну кількість приладів, розташувавши їх по черзі.


Рис. 7. Схема облаштування опалення за допомогою каміна з механічним повітрообміном без припливу зовнішнього повітря

Для транспортування гарячого повітря в каналі використовують високотемпературні вентилятори, стійкі до високої температури і її перепадів. Такі прилади мають пропускну здатність до 600 м3/год і можуть розподіляти повітря на довгі відстані. Найкраще розміщувати їх на певній віддалі від приміщень, у яких перебувають люди (наприклад, на горищі або у підсобних приміщеннях). Хоча механічна система набагато дорожча, ніж гравітаційна, вона дає змогу прокладати канали різної довжини і висоти, вибравши вентилятор необхідної потужності, достатньої для транспортування повітря до повітропроводу. Вентилятори вибирають не тільки за витратою повітря, але й за тиском, який вони створюють.
Тиск вентилятора вибирають, виходячи із втрат тиску на ділянках системи.
Можна систему автоматизувати з контролем температури в димоході та приміщенні, а також температури зовнішнього повітря, тому що може виникнути ситуація (особливо при розпалюванні каміна), коли відбір тепла впливатиме на тягу.
Механічний повітрообмін з припливом зовнішнього повітря
Класичний камін без енергоефективних рішень – це швидше розкіш або предмет інтер'єру, ніж теплогенератор, тому що він споживає значну кількість зовнішнього повітря на заміну витяжного. Фактично, нагріте системою опалення або централізованою системою вентиляції повітря вилітає в димову трубу, як і кошти на його нагрівання.
Уся справа в холодному повітрі, яке є легшим, ніж тепле, і стелиться по підлозі, утворюючи вкрай неприємні протяги. Цю проблему вирішують системи з частковим припливом зовнішнього повітря, необхідність нагрівати яке відпадає, тому що воно надходить безпосередньо в камінну топку знизу. Топку бажано купити з патрубками для забору зовнішнього повітря.
Якщо систему доповнити калорифером догрівання повітря після рекуператора, то навіть без каміна система зможе виконувати роль повітряного опалення. Для повністю автоматичної роботи можна її узгодити зі системою автоматики на датчиках температури і щиті керування.
 
Установлення каміна

Аби встановити камін у будинку, потрібна ретельна підготовка, адже планувати установлення необхідно ще на етапі проектування. Наприклад, при проектуванні приватного заміського будинку це не створить труднощів. Але якщо купують готове житло в малоповерховому комплексі, а димоходи там не передбачені, то під час будівництва слід проконсультуватися з монтажниками каміна. Ще один важливий момент у підготовці – спорудження основи для каміна.


Рис. 8. Монтаж каміна

Камін – досить важка споруда, тому необхідно обстежити і зміцнити слабкі перекриття.
Для деяких моделей каміна в стіні доводиться робити нішу. Враховуючи, що температура нагрівання каміна висока, необхідно ізолювати внутрішній простір ніші й облицювання. Використання додаткових матеріалів і ускладнений монтаж збільшують вартість установлення каміна.


Рис. 9. Принципова схема каміна з закритою топкою

Чим топити камін
Для експлуатації каміна, необхідно мати завжди чистий, не забитий смолою і будівельним сміттям, димар і сухі, не смолянисті, середнього розміру дрова.
Дрова мають бути сухими, тому що сирі погано розгоряються. Не слід закладати відразу багато дров, тому що, розгоряючись, вони дадуть великий викид вогню і диму з топки. Це псує портал, на ньому з'являються закопчені ділянки. Не можна кидати в камін великі шматки кори – вона дуже коптить. При горінні каміна не варто різко відчиняти двері та вікна і створювати протяги у приміщенні. Як паливо найкраще використовувати сухі поліна. Не бажано топити камін дровами хвойних порід – при горінні вони викидають іскри, а також інтенсивніше забруднюють стінки димоходу сажею. Крім того, забороняється спалювати в каміні кам'яне вугілля та його похідні. Після завершення роботи каміна, перед тим як закрити димар, необхідно переконатися в тому, що дрова повністю прогоріли. Для гасіння вугілля у жодному разі не можна застосовувати воду – камін має згаснути природним шляхом. Якщо навесні камін раптом почав сильно диміти, слід уважно оглянути трубу на даху: там нерідко облаштовують гнізда птахи. Щоб цього не сталося, верх труби можна закрити вертикальною середньо-дрібною сіткою.


Рис. 10. Камін, поєднаний з піччю

Матеріали для повітряних каналів

Для прокладання повітроводів (каналів), по яких рухається гаряче повітря, використовують цеглу або метал (сталь, алюміній). Можна також встановити готові гнучкі труби. Але в цьому випадку слід узяти до уваги, що еластична труба довжиною більше 1 м (особливо якщо вона не розпрямлена) збільшує перешкоди на шляху повітряного потоку, а тому потребує потужнішого вентилятора, що споживає більше енергії. Тому на довгих ділянках використовують, як правило, оцинковану сталь, а на коротких – еластичні труби.
Канали, по яких рухається нагріте повітря, мають бути термоізольовані. Завдяки ізоляції скорочуються втрати тепла, частково гаситься шум і підвищується пожежобезпечність конструкції.
Важливий елемент системи – РГВ-фільтр, завданням якого є затримування пилу. Зазвичай фільтр установлюють над каміном, забезпечуючи доступ до цього елемента системи, адже його треба періодично чистити.
Для забезпечення нормальної роботи каміна необхідно правильно організувати рух повітря в каналах. Головною метою при цьому є мінімізація опору потоку нагрітого повітря, що, своєю чергою, забезпечується за рахунок створення ідеально рівної внутрішньої поверхні каналів і зменшення кількості їхніх вигинів. З цієї причини при проектуванні будинку слід обміркувати, як мінімізувати опір повітряному потоку. Мінімальні перешкоди створюються у прямих каналах із круглим перерізом і великим діаметром. Для малих і середніх будинків ефективний розмір каналів повітропроводу – 0,1–0,25 м. Зменшення опору руху повітря в системі можна досягнути за рахунок з'єднання повітропроводу з каміном окремими каналами, уникаючи відгалужень і трійників.


Рис. 11. Камін

Якщо ви плануєте використовувати примусову подачу повітря, то слід пам'ятати, що термовентилятор починає голосно шуміти при швидкості руху повітря більше 3 м/с. Також джерелом «шумового забруднення» може бути і сам повітропровід, якщо він має невеликі розміри, неправильно підібраний чи погано закріплений (ці чинники призводять до вібрації). Але взагалі, якщо все зробити правильно, подібних проблем не виникатиме.Джерело:budexpert.ua
Теги та ключові фрази
стіл з плитою під дрова, як обігріти дім каміном, як зробити тепоизоляцию повитропроводив камину, проекти каміна для опалення будинку, кафельний камин с воздушними каналами, каміни і обігрив приміщення, як зроити отеплення каміну домашнього по хаті, каміни на дрова воздушне нагріваня, розводка гарячого повітря від каміну, кахельна піч з повітряними каналами
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Додайте коментар, висловіть свою думку

Юлія | 23.10.2017 00:45:29

Доброго дня.у мене все добре і топка хороша і повітря тягне тепле добре, але є проблема ...коли горять дрова і нагрівається повітря починає бути запаш угару аж у горлі паршить і очі печуть. Підкажіть , будь ласка, від чого це саме так..? Щось не так зробили майстри? В чому є проблема,?

[Відповісти]
Михайло | 07.12.2017 22:51:00

неякісно проклеєні стики між плитами термоізоляції

[Відповісти]
Міша | 14.05.2015 00:01:37

Доброго дня
Допоможіть будь ласка, на якій відстані слід розміщувати тепловий канал (алюміній+термоізоляція) від електро проводки. Дякую

[Відповісти]
Андрей | 23.09.2014 10:38:58

Доброго дня!(Я прочитав статтю і коментарії донеї) Хочу робити камін і повітрям нагріте каміном опалювати дім. Хтось може щось порадити, можливо ще якісь статті чи відео. Можливо конкретніше вкажіть помилки допущені в цій статті.

[Відповісти]
Наталія | 21.05.2014 09:19:32

"Що вища потужність топки, то швидше можна обігріти приміщення і довше можна використовувати режим тління" - з Ваших слів виходить, що можна взяти топку 28 кВт, поставити її кімнаті площею 20м2, і зробити з вітальні сауну.
Таких помилкових суджень є ще досить багато.

[Відповісти]
Наталія | 21.05.2014 09:18:03

Ось, до прикладу, декілька помилок:
"Оснащення каміна дверцятами або закритою топкою дає змогу переводити горіння у режим тління після досягнення необхідної температури" - дверки тут ні до чого, топка повинна мати подачу зовнішнього повітря і систему вторинного згорання. "Також ефективність каміна може бути підвищена за рахунок оснащення його системою повітропроводів. ККД таких камінів може сягати 70–80%" - якщо камін відкритий або оснащений примітивною топкою, системою повітропроводів його ефективність не підвищиться. Система повітропроводів дає можливість розвести нагріте камінною топкою повітря, а от наскільки воно нагріється залежить від якості і потужності топки.

[Відповісти]
Наталія | 21.05.2014 09:17:19

Доброго дня! Стаття написана некваліфіковано. Спочатку у такій справі потрібно добре розібратися, а потім братися до написання вузькопрофільного матеріалу. Це стаття мало чим допоможе, а тільки заплутає.

[Відповісти]

   Сторінки: 1KINOafisha.ua - фільми в кінотеатрах.  Шукай роботу на JOB.ukr.net. Музика на PLAY.ukr.net. Усі новини спорту на UKR.NET.

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Інші статті
04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

28.05.2019р.

Как выбрать печь длительного горения

Сегодня существуют десятки вариантов обогрева помещений. Множество самых различных систем помогут сделать ваш дом теплым и уютным, сэкономив при этом весомую часть семейного бюджета. К таким можно отнести и печи длительного горения. Данный тип обогрева является востребованным среди домовладельцев. Ими оснащают банные помещения, дома, дачи, коттеджи, бассейны и т.д. Их выбирают при отсутствии централизованного отопления или газовой подачи.

27.05.2019р.

Особенности установки твердотопливных котлов

Если электрические обогревательные приборы используются в основной массе в качестве резервных, то твердотопливный котел вполне может заменить любую систему отопления. Даже в том случае, когда цивилизация и электричество за сотни километров и только начинает пробираться к вашему дому или промышленному объекту.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.