Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

11297
12.05.2014р. |
Все про домашній спортзал
Все про домашній спортзал

Спортзал можна обпаштувати у будь-якому куточку вашої квартири, де є кілька метрів вільного місця. Але це буде лише своєрідна міні- версія, куди ви зможете поставити тренажер і поскладати еспандери чи гирі. Якщо ви плануєте саме такий спортивний куточок—пам ’ятайте, що він повинен добре освітлюватися, провітрюватися та не мати поблизу крихких предметів. Мінімальна відстань від тренажера до стіни повинна становити не менше 30 см.
Якщо ж ви тільки розпочинаєте будівництво і у вас є змога виділити для спортзалу окреме приміщення — при його облаштуванні слід вра­хувати кілька важливих факторів, аби результат був якнайкращим. «БудЕксперт» пропонує вам здійснити свою мрію про підтримання власної спортивної форми завдяки створенню справжнісінького домашнього спортзалу.

Особливості приміщення

Розміри приміщення під спортзал залежатимуть від того, скільки спортивного устаткування ви пла­нуєте у ньому облаштувати і на скількох людей він буде розрахований. Потрібно лише пам’ятати, що мінімальна відстань від тренажера до стіни повинна становити не менше 30 см, а відповідна відстань між тренажерами - 1-1,5 м, аби люди, які займатимуться на них, почувалися вільно і не боялися травмувати один одного чи травмуватися самі. Мінімальні роз­міри приміщення повинні становити 8-10 м2.



Розташування залу
Спортивну кімнату можна облаштувати у напів­підвальному приміщенні, або ж побудувати окре­ме. При цьому приміщення радять розташувати у південній, східній, західній, північно-західній або південно-східній частинах будинку. Побутує думка, що саме ці сектори отримують найбільше позитив­ної енергетики ззовні та достатньо освітлюються при мінімальному потраплянні прямих сонячних променів.
Якщо у вас достатньо коштів і великі амбіції, можна, окрім залу для занять, облаштувати і сауну, масажну кімнату, кімнату для відпочинку та навіть зимовий сад. Обов’язковим елементом спортзалу є гардеробна, яку, зрештою, можна облаштувати у дерев’яне покриття у спортзоні швидко зношуєть­ся, гума - практичний матеріал, але не надто вда­лий, якщо ви плануєте залучати до занять дітей. Керамоплитка та камінь хоча й міцні і не надто дорогі, проте це холодне та доволі слизьке покрит­тя, а тому не дуже безпечне і не надто комфортне. Найприйнятнішим покриттям є ковролін і вінілова підлога, причому остання вважається чи не найкра­щим варіантом за якістю та ціною для спортивного приміщення. Найкращим, звісно, є коркове покрит­тя, але тут слід враховувати його значну ціну: це один із найдорожчих матеріалів.
Щодо вінілового покриття, то воно не лише міцне, а й довгий час зберігає колір. Для покращення зно­состійкості підлогу можна також покрити спеціаль­ним лаком. Ще одна перевага вінілового матеріалу - еластичність, що дає змогу використовувати його навіть на нерівних поверхнях.

Стіни
Стіни також радять оббити корковими панелями або вініловими плитами. Перший варіант, до речі, дасть змогу створити хорошу звукоізоляцію, яка у спортзалі є важливою у разі сусідства з іншими кімнатами. Якщо ж приміщення для спорту розта­шоване окремо, про звукоізоляцію можна і не тур­буватися.
Ще одним важливим елементом спортзалу є дзеркало на повний зріст. Його навіть можна обла- штувати вздовж усієї стіни. Це дозволить вам спо­стерігати за власною осанкою та ще ефективніше контролювати вправи. Якщо ж такий варіант для вас надто дорогий, можна поєднати гардеробну із дзеркальною шафою-купе з місцем занять. Так ви і гардеробну облаштуєте, і дзеркало для спортзалу купувати не доведеться.
До речі, при розташуванні спортивного інвента­рю пам’ятайте, що прилади, які повинні кріпитися до стіни, краще кріпити саме до її несучої частини, яка витримує великі навантаження.

Вікна
За порадами фахівців, вікна повинні розташову­ватися справа і зліва від тренажерів. Якщо ж йдеть­ся про бігову доріжку, то тут можливий варіант встановлення її якраз навпроти вікна, аби погляд людини, яка біжить, не впирався у стіну.



Освітлення

Спортивна кімната повинна бути добре освітле­ною, аби, покращуючи свою спортивну форму, ви не погіршили свого зору. Найкраще, якщо світло природне, адже штучне так чи інакше матиме пев­ний вплив на нервову систему та очі. Але не варто облаштовувати спортзал так, аби вас засліплювало сонячне світло, - це заважатиме тренуванням.
Якщо ж природного світла недостатньо, необхід­но залучити і штучне. Найкраще повісити люмінес­центні лампи. При цьому освітлення від них повин­но бути не яскравим і не тьмяним, а максимально комфортним для очей та занять.

Плюси та мінуси
Розпочинаючи будь-який проект чи втілюючи навіть найпотаємніші задуми, перш за все, потрібно зважити усі «за» та «проти» і лише після цього приступати до реалізації планів. Домашній спортзал, як, зреш­тою, як і будь-що у нашому житті, має як значні переваги, так і низку недоліків. І ви як його майбутній власник повинні про них знати.





Вибір спортивного інвентарю
Для того, аби тренуван­ня приносило максимальну користь, треба правильно підібрати спортивне прилад­дя та тренажери. А це зале­жить, перш за все, від мети, якої ви хочете досягнути. Для того, аби вам простіше було зорієнтуватися в асортименті, коротко окреслимо основні види спортивного устаткуван­ня для домашніх спортзалів.
Великий тренажерний комплекс - це уже майже спортзал, який включає у себе ослінчик для виконання вправ для пресу чи підійман­ня штанги, стійки для присі­дань і перекладину для підтя­гувань.
Штанга і гантелі добре розвивають координацію і спритність. Штанга із ком­плектом дисків до 100 кг і пара розкладних гантелей, що дають змогу займатися із вагою від 4 до 40 кг, - вдалі покупки, про які ви ніколи не пошкодуєте. За їх допомогою ви зможете виконувати най­важливіші й дуже ефективні вправи з оздоровлення з від­повідним навантаженням. Ці елементи не лише дозволять вам організувати силові впра­ви, а й сприятимуть розвит­кові витривалості.
Тренажери не для м’язів, а для оздоровлення - це вело­тренажери, бігові доріжки, «веслувальні» машини. Якщо ж такий тренажер ще й облад­наний електронним табло, це допоможе регулювати наван­таження та стежити за витра­тами калорій і пульсом.
Пружинні та гумові еспан­дери - прилади, які насправ­ді не є обов’язковими. Як стверджують фахівці, гумові еспандери можна легко замі­нити звичайними вправами. Окрім того, вони обмежені певним розтягненням, а отже, не дадуть вам можливості прогресувати у заняттях.
Скакалка, диск, обруч - усі ці спортивні прилади хоча й виглядають незначними, проте можуть бути для вас дуже корисними. Особливо це стосується жінок, які праг­нуть мати витончену талію. Щобільше, вправи на скакалці позитивно впливають на тре­нування дихання та на роботу серцево-судинної системи.



Обережно, обман!
Сучасний ринок, у тому числі і телереклама пропонує величезну кількість диво тренажерів, використовуючи які ніби й нічого не робиш, проте підтримуєш власну спортивну форму. Пам’ятайте: дешевий сир - лише у мишоловці. Такі пропозиції, в результаті, вас лише розчарують. Якщо міні- тренажери, які зараз є чи не найрозрекламованішим про­дуктом, незважаючи на висо­ку ціну, зазвичай виконані зі звичайної пластмаси і швид­ко вийдуть із ладу, то елект­ростимулятори можуть ще й зашкодити вашому здоров’ю. Звичайно, вони змушують ваші м’язи скорочуватися, але при цьому імпульс надходить ззовні, а не від нервової сис­теми. А отже, організм актив­ної участі в цьому занятті не бере. В результаті, ви не лише не зміцните свій організм, а й ослабите м’язи. Тому якщо ви вже вирішили обладнати вдома спортзал - забудьте про халтурні обманки і довіртеся професіоналам.



Дизаин спортзалу: мінімалізм і простота
Спортивна кімната не потребує у дизайні особливої фантазії. Щобільше, надмірність ідей будуть навіть зайві. Тут важливо облаштувати комфортну обста­новку для заняття спортом, де нічого не відволікало б та не пригнічувало. Але, водночас, естетика має велике значен­ня: у гарному та акуратному приміщенні буде значно приємніше проводити час.
Отже, перше питання - підбір кольо­рової гами. Тут важливо пам’ятати основне правило: уникайте агресивних і пригнічуючих відтінків. Отже, фіоле­товий, яскраво-червоний, салатовий тут будуть зовсім недоречними. Пам’ятайте, що червоний може підвищувати тиск. А синій, навпаки, - занадто розслаб­ляти. Найкраще облаштувати спортзал у спокійних відтінках: коричневий, кремовий, зелений, сірий. Зону, де ви розташуєте бігову доріжку чи велотре­нажер, можна оздобити пейзажними шпалерами: це створить відчуття при­сутності на природі. До речі, усі еле­менти спортивної кімнати повинні гар­моніювати за кольором. Це допоможе уникнути підсвідомого напруження та цілком зосередитися на вправах.
Також у спортзалі потрібно передба­чити як витяжку, так і озеленення. Дехто навіть ставить у цій кімнаті телевізор. Хоча не усі тренери дотримуються думки, що це вдале рішення: перегляд передач може відволікати від занять. А от облаштування музичного куточка буде більш ніж вдалим.
Важливим елементом спортзалу є гардеробна. Її теж краще виконати у спокійних відтінках, які б не викликали роздратування відразу після занять. Тут доречною буде шафа-купе, куди також можна складати увесь дрібний спор­тивний інвентар: скакалки, гантельки тощо.
Якщо спортзал великого розміру, у ньому можна облаштувати м’який куто­чок для відпочинку. Якщо ви активно займаєтеся спортом й уже маєте наго­роди - можна облаштувати поличку для них. Але пам’ятайте: у спортзалі краще уникати накопичення різних дрібних елементів, які можуть падати та розби­ватися.
Стіни спортзалу можна прикраси­ти постерами спортсменів або ж відо­мих моделей - це стимулюватиме до активних занять. Також доречним буде настінний годинник, який дасть змогу вам зорієнтуватися у часі.
Оригінальною ідеєю є облаштування поряд із дорослим спортзалом неве­личкого дитячого спортивного куточка із драбинами, баскетбольним кільцем, скакалками та іншим спорядженням для дитячих спортивних справ. Так ви змо­жете долучити ваше чадо до корисних занять. А ваша дитина з маленького віку пишатиметься своїми батьками та братиме з них приклад. До речі, якраз у дитячому спортзалі вдалим буде поєд­нання різних кольорів теплих відтін­ків. Вони створюватимуть позитивний настрій і сприятимуть активним занят­тям дитини.



Джерело:budexpert.ua


Теги та ключові фрази
малюнки своїми руками в дитячомуспортзалі, http, стіни спортзалу, як прикрасити дитячий спортивний зал, настіннийтренажер гімнастика для очей, купити лампи для освітлення спортзалів, дизайн домашнього спортзалу, речі для спортзалу, Як обладнати спортзал, спортивне спорядженя пружини спандери
Більше статей за тегами
  • спортзал
  • облаштування


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
20.01.2022р.

Современное покрытие для пола должно быть прочным, долговечным, влагостойким, простым в монтаже, иметь невысокую цену и украшать любой интерьер. Кварц виниловый ламинат или СПС ламинат с замковым соединением — модная и популярная новинка на рынке Украины.

17.04.2023р.

Мистецтво вибору – паркетна дошка чи набірний паркет?

Як кажуть, у будь-якому жарті є частка жарту. Тому будь-хто, хто стикався з будівництвом нового будинку або робив ремонт у своїй квартирі, обов'язково ставив собі питання - який матеріал вибрати для покриття для підлоги: паркетну дошку або набірний паркет?

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

18.07.2017р.

Ламінат проти паркету. Хто кого?

Фахівці рекомендують робити ремонт в приміщенні за певним алгоритмом. Якщо дотримуватися правил, то укладання підлоги має стати одним із завершальних етапів. Отже, у вас буде достатньо часу, аби остаточно визначитися, якому покриттю віддати перевагу: ламінату чи паркету.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.