Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстраціюПартнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Будівельні роботи тривають на 50% об'єктів, що будуються
26.03.2020р.

На первинному ринку нерухомості за підсумками...

11198
24.10.2014р. |
Як відремонтувати піч

Як відремонтувати піч

Ремонт, якого потребуватиме піч, залежить, звичайно, від її стану. Тому  його поділяють, відповідно, на поточний, середній, капітальний.

Своїм досвідом у проведенні ремонту печей на сторінках нашого видання ділиться пічних справ майстер, який навчився цьому ремеслу у свого батька. Отже, Володимир Панкевич знає все про ремонт печей зсередини. 

Поточний ремонт

Підтримання печі у задовільному стані, наприклад, укріплення розхитаних деталей, заміна колосників, закладення тріщин на поверхні печі, заміна чавунних плит і водогрійних коробок та інших пічних пристроїв.

 

– Топкові дверцята зміцнюють у такий спосіб:

розбирають і розширюють кладку навколо них й заново кріплять за допомогою лапок зі сталевої стрічки, зашпаровуючи їх у шви кладки. Обмащування дверцят глиняним розчином може дати лише тимчасовий ефект. При установленні топкових дверцят на рамку намотують азбестовий шнур, який перешкоджає розширенню кладки при сильному нагріванні.

 

– При заміні окремих ушкоджених колосників ретельно розчищають опорні поверхні під ними. Для вугілля ширина щілини між колосниками повинна бути 6-10 мм, для іншого виду палива - 10-12 мм. Колосникові ґрати й окремі колосники, враховуючи властивість металу при нагріванні розширюватися, варто укладати не впритул до цегляної кладки, а із зазором 5 мм.

 

– Тріщини на поверхні оштукатурених печей затирають глиняним розчином з додаванням азбестового порошку або невеликої кількості солі (400 г на 10л розчину).

–Великі й глибокі щілини ретельно очищають і зашпаровують глиняним розчином з     додаванням цегляного порошку.

– Непридатний кахель видаляють і утворену нішу розчищають. Нова плитка повинна бути підібрана строго по розміру й кольору. Рампу кахлю заповнюють глиняним розчином і кріплять його на місце вилученого, змінюючи товщину шва. Для промивання кахлю застосовують крейдяний розчин: 650 г крейди на 250 г води.

 

– Заміну сталевих патрубків печей і кухонних вогнищ здійснюють у випадку, коли вони прогоріли або почали прогоряти. На кінці патрубка установлюють  новий з’єднувальний патрубок із підмотуванням азбестового шнура на кінцях. Для цього кінець установлюваного патрубка заводять одним боком в отвір у стіні або основній трубі і після цього у зворотному порядку всувають на патрубок печі або плити. З'єднання з масивом печі зашпаровують глиняним розчином з додаванням азбестового порошку.

 

 

Середній ремонт

 

Середній ремонт – це часткова заміна футерування топки й початку топкового каналу, відновлення димарів, перестилання цегляного поду. 

Вигоряння й порушення футерування – причини

       застосування невогнетривкої, а звичайної червоної цегли

        топлення не дровами, а вугіллям (температура  при згорянні до 1300 ° С.

При заміні футерування необхідно пам'ятати, що перев'язка старої кладки з новою можлива лише у випадку застосування однорідної цегли, оскільки цегла має різні коефіцієнти теплового розширення. Нову кладку при ремонтних роботах просушують так само, як кладку  нових печей. Так само замінюють цеглу у димарних трубах.

 

Дуже складно ремонтувати кахельні печі, оскільки кахлі пов'язані не лише між собою, але й із кладкою усієї печі, що забезпечує її особливу міцність. Заміна тріснутих плиток буде помітною. Тому у випадку заміни кількох кахлів не виключена повне перекладання стінки з дотриманням загальних правил укладання печей.

Особливість ремонту металевих печей у тому, що на перший погляд важко визначити характер ушкодження. Потрібно обережно розібрати металевий корпус, щоб не пошкодити і використати вдруге. Недостатнє прогрівання стінок печі може бути наслідком відставання металевих вкладок від цегляної кладки. Потрібно ліквідувати утворений повітряний прошарок, заповнивши пазухи глиняним розчином.

 

З часом гладка й рівна поверхня поду російських печей зношується. У цьому випадку слід  підготувати міцну й рівну підставу під подові цеглини. Товщина швів між цеглинами не повинна перевищувати 1-2 мм.

 

Капітальний ремонт печі

 

Капітальний ремонт печі – відновлення її працездатності, заміна  або модернізація непридатних частин.

 

Переобладнання топки печі, приміром, із дров'яного опалення на вугільне – це також  капітальний ремонт. А це, у першу чергу, викладання стінок топки вогнетривкою цеглою або футерування. У невеликих печах футерування виконують із вогнетривкої цегли на ребро, бажано на вогнетривкому розчині. У печах більших розмірів - із цегли на плашку. По обидва боки топки влаштовують невеликі укоси, щоб під час топлення вугілля скачувалося донизу і після топлення колосникові ґрати були закритими розпеченим прогорілим вугіллям. Якщо немає можливості, не порушуючи кладку стін печі, можна зробити подібні скоси, підняти топкові дверцята на один ряд від рівня колосникової решітки.

 

Повну заміну футерування здійснюють без порушення основної кладки печі. Вогнетривка цегла не повинна перев'язуватися з керамічною. Для заміни футерування необхідно розібрати стінку печі від поду зольника на висоту топки, не порушуючи ребер печі. Після очищення топки від цегляного сміття викладають нове футерування без перев'язування із цегляною кладкою стін (товщина швів – не більше 3 мм). Футерування стін топки повинно завершуватися за 5-6 ммдо перекриття топки.

 

Щоб замінити перекриття топки, вогнетривку цеглу кладуть на плашку з напуском у кожному вище розташованому ряду на 1/4 цегли. Опорою слугують зовнішні стінки. Нове перекриття не повинне опиратися на футерування. Щоб футерувальний шар міг вільно "дихати" і не тиснути на вищерозташовані  ряди і не порушувати кладку. Заборонено облаштовувати перекриття топки зі сталевих смуг і кутиків, тому що металеві опори легко деформуються при вищій температурі і призводять до виникнення тріщин.

Переоблаштування системи димоходів потребує демонтування однієї із зовнішніх стін. Якщо піч  має насадну трубу, то не виключено, що її доведеться розібрати або відокремити від печі в місцях ремонту, установивши на спеціальні опори.

 

Людмила ДЕМЧУК

 

 

 

 

Теги та ключові фрази
як оновити кахельну піч, ремонт кахельних пічок тернопіль, Як вiдремонтувати пiч, Як розібрати стару кахельну піч, як перевстановити кахельну пічку, як не розбираючи ремонтувати грубку, як оновити стару кахельну грубку, як розібрати кахельну піч, як закріпити двері топки на грубу щоб небуло щілин, як розібрати кахельну грубку


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   KINOafisha.ua - фільми в кінотеатрах.  Шукай роботу на JOB.ukr.net. Музика на PLAY.ukr.net. Усі новини спорту на UKR.NET.

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Інші статті
11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

15.04.2016р.

Сонячні колектори на основі природних теплоізолювальних структур

Сучасні сонячні повітряні колектори ефективно нагрівають повітря і цілком задовільно опалюють приміщення у весняну та осінню пору. Однак роль сонячних колекторів при осушуванні стін неопалюваних приміщень досі недооцінена. Адже взимку можна заощадити значну кількість дорогих викопних енергоносіїв, припинивши опалення незадіяних готельних чи навіть житлових приміщень. Повітряні колектори є простими і надійними пристроями, які час від часу потребують профілактики.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.