Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстраціюПартнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

6261
13.03.2015р. |
Виготовлення домашнього водонагрівального площинного колектора Є кілька типів водонагрівальних колекторів. І у даному випадку, як і у всіх решта, критеріями вибору для споживача є: вартість, продуктивність, можливість отримання запасних частин, простота обслуговування, ремонту тощо.

Виготовлення домашнього водонагрівального площинного колектора

 Є кілька типів водонагрівальних колекторів. І у даному випадку, як і у всіх решта, критеріями вибору для споживача є: вартість, продуктивність, можливість отримання запасних частин, простота обслуговування, ремонту тощо.

Враховуючи ці моменти,  колектори з вакуумними трубками одразу відпадають, бо вартість  запасних вакуумних трубок значно зростає . Тим паче, що платити зайві гроші за речі, які можна зробити чи отримати за дешевшою ціною, не випадає. Тому привабливими  залишаються надійніші площинні колектори. Більше того, саморобні та фабричні площинні  колектори конструктивно майже не відрізняються між собою. Тому виготовлення сонячного площинного колектора під силу майже кожному. 

Конструкція колектора

Базовий саморобний площинний колектор складається з рами, днища, абсорбера, системи металевих чи навіть пластикових трубок, помпи, автоматики та заскління. Рама може бути дерев’яною,  металевою чи скловолоконною.  Днище зазвичай є фанерним. На нього вкладається шар теплоізоляції для зменшення тепловтрат. З трубок  виготовляють решітчасту конструкцію колектора (рис. 2). 

 

Над трубками вмонтований зачорнений абсорбер, який поглинає тепло. На рамі колектора над абсорбером встановлене заскління, що зменшує тепловтрати колектора. Отже, через абсорбер сонячне тепло передається до трубок, які нагрівають воду. Коефіцієнт корисної дії колектора безпосередньо залежить від якості покриття абсорбера. Є так звані селективні покриття, які приймають, але не віддають назовні теплову енергію. Саме вони зумовлюють ефективність колектора.  Фабричні колектори мають кількашарове напилюване селективне покриття, яке забезпечує дотримання високої ефективності. У дорожчих фабричних колекторах як заскління використовують гартоване скло. В дешевших саморобних колекторах як селективне покриття використовується високотемпературна  фарба, а заскління може бути з полікарбонату чи звичайного скла. 

Але водонагрівальний сонячний колектор мало чого вартий без накопичувача теплої води. Такий накопичувач повинен містити від 200 до 600 л води залежно від кількості споживачів.  Адже за одним сонячним днем може наступити кілька похмурих. Площа колектора також визначається кількістю споживачів та способом використання (нагрівання води і опалення). Циркуляцію води від колектора до баку забезпечує помпа. 

Є два принципово відмінні cпособинагрівання води в баку. При першому вода, нагріта колектором,  циркулює через теплообмінник (змійовик) тискового бака і нагріває його. Суттєвимнедоліком конструкції  є утворення застійних зон бака, де можуть розвиватися хвороботворні бактерії, які згодом  потрапляють до мережі постачання гарячої води у будинку.  Вартість тискового бака та його обв’язки (крани, вентилі, тискові бачки тощо) є значною.

Другий спосіб нагрівання якісно змінює функції бака і теплообмінника. Тобто колектор безпосередньо нагріває воду бака, а теплообмінник (змійовик) відбирає з бака тепло і передає його холодній протічній воді. Бак при цьому стає безтисковим, що суттєво зменшує вимоги до його виконання. Тобто конструкція бака спрощується, а його вартість суттєво зменшується.  Непотрібним стає розширювальний бачок та аварійний (спускний) вентиль, скорочується кількість відрізних вентилів та фітингів.

 

Виготовлення накопичувального бака (рис. 3).

Можна запропонувати кілька варіантів виготовлення безтискового накопичувального бака:

- зварити прямокутний бак ємністю 600 л і вмонтувати в нього спіральний сталевий чи мідний теплообмінник (змійовик);

- виготовити водоізольований зсередини фанерний бак [1,2] з теплообмінником та підсилюючими дерев’яними брусками;

- виготовити  теплообмінник (змійовик) і помістити його у металеву 200-літрову бочку.

Кожен із цих способів має свої недоліки та переваги і залежить здебільшого від доступності тих чи інших матеріалів та задоволення потреб мешканців будинку у гарячій воді.

Загалом реалізація безтискового бака має такі переваги:

v      відсутність застійних зон, бо холодна питна вода швидко проганяється через змійовик;

v      відсутність хвороботворних бактерій, які гинуть під час руху  води у змійовику;

v      відсутність розширювального бачка, запірної арматури;

v      відпадає потреба у незамерзаючій рідині для сонячного колектора, оскільки теплоносій колектора зливається у безтисковий бак при настанні невідповідних умов роботи (зменшення температури колектора або, навпаки, перегрівання  бака і колектора).

До недоліків дерев’яного бака з фанерними стінками слід віднести збільшення дії деформаційних сил на конструкцію з ростом температури. Тому товщину укріплюючих брусків  бака слід збільшити до 40-50 мм. Краще для цього використати дерево твердих порід. 

Режими роботи колектора визначаються температурами води на виході колектора і всередині баку. Помпа починає працювати, коли температура колектора на 10-15°С перевищує температуру води бака. Якщо бак перегрітий, а тепло скидати немає куди, то помпа зупиняється, і вода автоматично зливається у бак. При зниженні температури колектора нижче температури бака (хмарність або ніч) відбувається такий самий процес. Таким чином, взимку відпадає потреба використання незамерзаючої рідини. При зростанні температури колектора датчики вмикають помпу, і процес нагрівання продовжується.

 

Схема керування процессом нагрівання бака

Схема керування процессом нагрівання бака є доволі простою і не потребує дорогих і складних пристроїв. Однак важливим є коефіцієнт корисної дії колектора. Відомо,  що низькотемпературні колектори працюють ефективніше. Це зумовлено тим, що добуток маси потоку на різницю температур пропорційний вихідній потужності колектора. Тому вигідно збільшити швидкість помпи, проганяючи більшу масу води меншої температури. Це забезпечує менші тепловтрати через обудову колектора (днище, раму, заскління). Одним із способів може бути плавне регулювання швидкості протікання води, щоб різниця температур на колекторі і в баку не перевищувала 10-15°С.

Першорядне значення має і автономізація живлення помпи колектора, бо нині в наявності доволі дешеві сонячні електричні панелі, які забезпечують напругу живлення водяних помп від 12 до 18 Вольт.

Водонагрівальний сонячний колектор «мідь-алюміній»     

Основною перевагою такого колектора є низька ціна (друкарні здають на брухт уживану і майже безкоштовну фольгу алюмінію товщиною  0,3-0,5 мм). Мідь є недешевим матеріалом, але така реалізація колектора є надійною та якісною.

Розміри колектора довільні і зазвичай визначаються габаритами заскління (полікарбонату чи скла). Оскільки стандартний лист полікарбонату має розмір 6 х2 м, то колектор може мати розміри  3 х 1 м, 3 х 2 м або ж 2 х 1 м. Не останнє значення має жорсткість конструкції, бо коефіцієнти розширення дерева і міді є різними. Все – таки розміри комплектуючих колектора бажано привязувати до заскління 2 х 1 м.

 

 Література  

1.www.builditsolar.com 

2. Юрій Дудикевич, Енергоощадні котеджі, Львів, Сполом, 2011 р, 196 стор. 

Юрій Дудикевич, к.т.н. jurijdudykevych@ukr.net, 0972462356

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги та ключові фрази
саморобне селективне покритя, як зробити теплообмінник для водонагріву, як правильно встановити мідний змійовик в топці, всатановлення тискового бака imergas, мати водонагрівальні пластикові купити, водонагрівальні мати сонячні, виготовлення баків, сонячні колектои іх покриття фарбою, опис Площи ринок
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.