Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

3749
12.06.2015р. |
Умебльовуємо сад на літо

Із настанням теплої пори року кожен думає про відпочинок. Міські жителі влаштовують пікніки в лісопарках, а власники заміських будинків, дач  насолоджуються природою на своєму подвір’ї. Все, що їм потрібно, – лише правильно його облаштувати та умеблювати.

Садові меблі – це окремий напрям меблевої індустрії. Вимоги до них висувають зовсім інші, ніж до інтер‛єрних. Адже місцем розташування садових меблів є агресивне середовище (вулиця, сад, сквер тощо). Тому такі характеристики, як стійкість до вигорzння і руйнування під прямим впливом УФ-променів, легкість, мобільність та універсальність застосування, стають домінантними.

Сьогодні будівельний ринок пропонує великий асортимент садових меблів: столи і стільці, лежаки, гамаки і шезлонги, садові парасолі, навіси та альтанки, садові лавки, крісла-гойдалки і гойдалки, чохли і подушки. Вони можуть бути як вітчизняного, так і закордонного виробництва. Нині найбільший попит мають недорогі вітчизняні, білоруські, узбецькі й польські садові меблі. Більш дорожчими є англійські, німецькі, французькі і фінські. Оптимальним вибором фахівці вважають садові меблі італійського виробництва: у них вдало поєднані цікавий дизайн, міцність, довговічність і прийнятна ціна.

За функціональним призначенням садові меблі поділяють на стаціонарні та переносні. Стаціонарні використовують для облаштування сталих місць для обідів. Як варіант, на подвір’ї можна поставити ґрунтовий стіл зі стільцями або лавами, а неподалік – спорудити навіс для стелажів під посуд або невелику барну стійку. Щодо матеріалу, то стаціонарні меблі найчастіше є металевими або дерев’яними, а от плетені і пластикові – переносними.Останні легкі, і їх можна в будь-який момент змістити в потрібному напрямку.

Нині в садових центрах можна побачити меблі, виготовлені як із класичних матеріалів (дерево, пластик, метал), так із екзотичних (ротанг).

Пластик 

Популярність пластику зрозуміла: він практичний і недорогий. Такі меблі легкі й зручні у використанні, вологостійкі, не схильні до гниття тощо.  Пластикові крісла, лежаки достатньо протерти мокрою тканиною або помити водою зі шланга (за необхідності використати пральний порошок). За словами фахівців сталий попит мають обідні й десертні столи, стільці, а лідером продажу минулого року були 3-місні пластмасові ослони. Не втрачають популярності й пластмасові розкладні шезлонги, якітрансформуються в лежаки. На них дуже зручно засмагати - лежачи або напівлежачи. Цінова політика пластмасових садових меблів варіюється від десятків і до тисяч гривень, все залежить від комфортабельності, наявності коліщат для легкого пересування і, популярності на ринку.  Якщо переваги пластику очевидні, то недоліків є кілька. Все залежить від якості пластику, оскільки дешева пластмаса схильна до перегрівання на сонці, вигоряння, подряпин і розтріскування при зниженні температури. Інша справа – меблі з армованого пластику, такі столи  і крісла слугуватимуть вам не один рік, проте ціна виявиться «кусючою». Оригінальним рішенням стане придбання пластикових меблів, які імітуватимуть кольори натурального дерева або металу. Стильними виглядатимуть меблі завдяки металевому, хай-теківському забарвленню.

Метал

Із металу виготовляють і міцні сталеві конструкції, і вишукані ковані, і легкі алюмінієві вироби. Якщо ковані вироби використовують як стаціонарну конструкцію, то сталь і алюміній застосовують у конструкціях, де потрібна і легкість, і міцність – гойдалках, підвісних диванах. Ковані вироби – це ексклюзивність, тому купують їх  лише заможні люди. Дуже часто асортимент у магазинах не влаштовує таких покупців, тому ковані вироби вони замовляють з іноземних каталогів або напряму у ковалів-майстрів. У таких випадках ціна залежатиме від матеріалу, уподобань замовника, фантазії коваля і часто від бренда. Як варіант можна обрати меблі, в яких метал поєднується з іншими матеріалами – пластиком, плетінням, каменем, склом, текстилем тощо. До прикладу, у столі може бути скляна поверхня, у кріслі - дерев'яні ручки. З металевих садових меблів найбільшого поширення набули двомісні дивани-качалки з тентами: вони доступні та зручні у використанні.  Цікаве застосування ажурних кованих або зварених сталевих конструкцій для садових крісел, ослонів і столів. Для захисту від корозії й декорування метал покривають 2-міліметровим шаром пластику. Ці меблі вишукані, але й дорогі.. Щодо виробників, то основна частина з них – виробництва Білорусі, Росії, Італії.

Дерев’яні меблі

Дерево – природний натуральний матеріал, і виготовлені з нього садові меблі не порушують екосистеми саду. При виготовленні таких меблів, виробники обробляють деревину спеціальними захисними вологостійкими засобами, завдяки чому вона стає дуже міцною та не боїться атмосферних опадів. Щодо породи деревини, то вона може бути різною – від заморського тику до української сосни. Проте найвитривалішою є модрина (вона слугуватиме вдвічі довше, добре переноситиме перепади температури і вологості, витримуватиме вплив зовнішнього середовища). Також модрина не потребує обробки антисептиками й лаками, тому хвилюватися про неї перед початком зимового сезону – не варто. Ексклюзивним нині є і використання цінних порід дерев. Звичний вибілений дуб замінила темно-коричнева із червоним відтінком деревина Мербао. Високий вміст олійних речовин і природного антисептика в складі дерева дає змогу обходитися без обробки хімічними барвниками й захисними покриттями. Окремий вид садових меблів – це дерев'яні ящики. У них можна не лише зберігати садовий інвентар, а й   використовувати їх для сидіння. Вони можуть мати й спинку, й підлокітники, тому зробити їх краще в тому ж стилі, що й інші садові меблі.

Плетені меблі

Незважаючи на  легкість й ажурність, сучасні плетені меблі надзвичайно надійні, міцні й довговічні. Вітчизняні плетені меблі, які виготовляють, як правило, з вербової лози різної товщини – це складні конструктивні вироби. В основі виробництва – стародавня технологія заготівлі та плетива матеріалу. Із розвитком сучасних технологій обробка (варіння) і згинання вербового прута набули неабиякого значення, завдяки яким виробники створюють елементи конструкцій плетених меблів складної форми без шкоди для міцності й надійності. Їх своєрідність – у великій кількості кругових елементів. Нові технології для виготовлення несучих елементів конструкцій дають змогу використовувати товстий вербовий прут із мінімальною кількістю зчленувань, що й забезпечує надзвичайну міцність і довговічність таких виробів. Застосування сучасних антисептичних і вологозахисних покриттів зберігає натуральний колір деревини й дає змогу використовувати ці меблі просто неба у садах і парках. Важливо, аби прут був покритий лаком (зазвичай використовують меблевий лак), оскільки прут при цьому менше забруднюється й набуває водовідштовхувальних властивостей (це подовжує термін слугування виробу в кілька разів). Покриті лаком вироби легко мити, і вони мають естетичніший вигляд. Фахівці рекомендують під час купівлі плетених меблів дізнатися у виробника, чи проварювали лозу: проварена за спеціальною технологією лоза згинається без зламів, після сушіння не втрачає еластичності, а при варінні в лозі гинуть спори грибів, які й призводять до гниття деревини. При повному дотриманні технології заготівлі  лози (включаючи покриття лаком після виготовлення виробу) і  при правильному використанні плетені меблі можуть слугувати більше 20 30 років.

Ротанг

Найпопулярнішим різновидом плетених меблів – є вироби із ротангу. Ротанг – висококласний матеріал зі стебла тропічної ліани. Завдяки своїй якості, довжині і міцності ротанг широко використовують у всьому світі. Своєю функціональністю плетені меблі з ротанга нічим не поступаються таким матеріалам, як дерево або метал, і значно кращої якості, ніж пластикові. Основною його перевагою є екологічність. Ротангові садові меблі можна легко переміщати у будинку або на присадибній ділянці. Завдяки цілісності (складають без цвяхів і клею) ротангові меблі дуже міцні. Універсальний матеріал вирізняється багатим вибором кольору, силуетів і фактур, завдяки чому дачні меблі із (Ротанг) можна поєднувати з іншими матеріалами (метал, скло, дерево). Ще однією перевагою є те, що ротангові меблі стійкі до вологи й високих температур. Негативний фактор, що впливає на ротанг, – це морози, тому при температурі нижче нуля ротангові меблі виносити на вулицю не рекомендують. Фахівці зазначають, що серед плетених меблів має попит і екзотичний ротанг (лоза ротангових пальм), а з вітчизняних рослин – вербовий прут. Звичайно, використовують й інші рослини, до прикладу: манільську пеньку, очерет, сизаль, джут, волокно кокоса тощо.

Поради при виборі

При купівлі садових меблів особливу увагу слід звертати не лише на зовнішній вигляд та зручність, а й на довговічність. Одним із найважливіших критеріїв вибору є якість кріплення. Болти і клей – не довговічні, а от дерев’яне кріплення – те, що треба. У вологому повітрі таке кріплення, як правило, розбухає і меблі стають ще щільнішими. При виготовленні меблів деревина повинна бути оброблена з усіх боків, інакше вона швидко стане непридатною. При покупці плетених меблів зверніть увагу й на те, як вони складені. Вибрати потрібно той каркас, який обплетений товстішимпрутом: від цього залежить міцність і довговічність виробу. Якщо меблі покриті лаком, то термін експлуатації виробу збільшується вдвічі. Якщо лозу при виробництві мебліввикористовували варену лозу, вона набуває еластичності, до того ж знищуються спори грибів. Окрім зовнішнього огляду, необхідно перевірити, комфортно на ній сидіти чи ні, при цьому потрібно прислухатися до тріскотіння прутів. Коли чути різкий тріск – значить, прути пересушили і виріб швидко зламається, а от легкого поскрипування боятися не потрібно, такий тріск спричиняє лак.

Галина БАТЮСЬ 

Теги та ключові фрази
ДЕРЕВЯНІ ВИРОБИ НА ПОДВІРЇ, облаштування подвір'я фото, невеликі дерев'яні меблі, вироби з дерева на подваірї, дизайн подвіря вироби з дерева, як оплачується робота в польщі на садах
Більше статей за тегами
  • меблева індустрія
  • садові меблі
  • легкість
  • мобільність
  • універсальність
  • ротанг
  • плетені
  • дерев'яні
  • металеві меблі
  • ультрафіолет


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
20.01.2022р.

Современное покрытие для пола должно быть прочным, долговечным, влагостойким, простым в монтаже, иметь невысокую цену и украшать любой интерьер. Кварц виниловый ламинат или СПС ламинат с замковым соединением — модная и популярная новинка на рынке Украины.

17.04.2023р.

Мистецтво вибору – паркетна дошка чи набірний паркет?

Як кажуть, у будь-якому жарті є частка жарту. Тому будь-хто, хто стикався з будівництвом нового будинку або робив ремонт у своїй квартирі, обов'язково ставив собі питання - який матеріал вибрати для покриття для підлоги: паркетну дошку або набірний паркет?

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

18.07.2017р.

Ламінат проти паркету. Хто кого?

Фахівці рекомендують робити ремонт в приміщенні за певним алгоритмом. Якщо дотримуватися правил, то укладання підлоги має стати одним із завершальних етапів. Отже, у вас буде достатньо часу, аби остаточно визначитися, якому покриттю віддати перевагу: ламінату чи паркету.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.