Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

10447
13.07.2015р. |
Необхідність поверхневого водовідведення

Системи поверхневого водовідведення

Проектування будь-якого об’єкта обов’язково передбачає наявність водовідведення, яке захищає фундамент будівлі та зовнішнє покриття території від руйнівної сили води. До того ж правильно вибрана і скомпонована система відведення води слугує впродовж багатьох років. Незважаючи на очевидну доцільність установлення систем водовідведення, багато власників у процесі розробки проекту будинку  не приділяють цьому належної уваги і намагаються зекономити. Суть проблеми – у самій культурі благоустрою. Змінити ситуацію намагаються виробники систем водовідведення, які доводять важливість систем водовідведення і постійно вдосконалюють свої технологічні рішення.

Культура облаштування

Системи поверхневого водовідведення необхідні для збору талої та дощової води з поверхні й відведення цієї води у зливну  каналізацію. Поверхневий водовідвід має вигляд системи поглиблених жолобів, доповнених пристроями, які затримують пісок і дрібне сміття, винесені потоком води, Зверху ці жолоби накривають знімні декоративні решітки, які запобігають потраплянню у систему сміття і листя, а також гарантують безпечне пересування людей. Через систему вертикальних і горизонтальних відводів лінійна дренажна система поєднується зі зливною.

Основна функція поверхневих систем водовідведення полягає у захисті фундаменту будівлі та покриття на поверхні від руйнівної сили води. Завдяки правильно зробленій системі поверхневого водовідведення, термін експлуатації будівлі та поверхні покриття території без ремонту збільшується в кілька разів, що суттєво знижує витрати на ремонт. Якщо при невеликому дощі можна обійтися без систем водовідведення, то при зливі – це необхідність, адже під дією води бруківка або асфальт дуже швидко руйнуються  (приблизно за рік-два), а фундамент внаслідок підтоплення потребує додаткової гідроізоляції.  Таким чином, зекономивши на системі водовідведення, власник будинку ризикує втратити на ремонті. Але, на жаль, це парадокс – саме на системах водовідведення господарі намагаються зекономити. Як пояснює керівник компанії «Політеп» Олександр Баскаков, це зумовлено відсутністю культури проектування та будівництва систем водовідведення. У Європі жодна сучасна будівля не може бути здана в експлуатацію без системи водовідведення. Адже корисні функції системи заслуговують належного ставлення  проектувальника, архітектора, генеральних підрядників і замовників будівництва. Пан Олександр пояснює, що нині вже і в Україні жодне будівництво не відбувається без проекту систем водовідведення. Цілком зрозуміло, що добудовувати поверхневе водовідведення до вже спорудженого будинку буде проблематично, адже доведеться виконувати багато зайвої роботи.

 

Види систем водовідведення

Класи

Системи водовідведення поділяють за класами  навантаження, які вони здатні витримувати, – від А до F. Головним аргументом на користь вибору тієї чи іншої системи водовідведення є призначення – тип навантаження, який  впливатиме на канал і кількість води, котру необхідно відводити з території. Для цього роблять гідравлічний розрахунок і вибирають канал від 10 смзавширшки класу навантаження А15 до каналу 50 см завширшки і класом навантаження F900. Також можна обирати дизайн решіток (наприклад, із нержавіючої сталі), чавунні решітки з простим малюнком  (усе залежить від функціональності). Обирайте такий вид решіток, який вам більше до вподоби.

Матеріали

Нині виробники пропонують системи водовідведення із різних за міцністю матеріалів:

водовідводи з бетону – витримують навантаження класу А-F. Їх застосовують у цивільному, промисловому, а також у приватному будівництві. Вони є дешевшими від виробів з полімербетону;

водовідводи з полімербетону –  витримують навантаження класу А-F. Полімербетон удвічі легший від традиційного бетону. Він не пропускає вологу,  є зносостійким, а також стійким до ударних і динамічних впливів. Термін експлуатації полімербетону не менший 50 років. Найчастіше застосовується у комерційному будівництві, де є  постійно високі навантаження. Єдиним недоліком таких систем є те, що полімербетон при низьких температурах , а також різких перепадах температур втрачає свої властивості;

водовідводи з пластику – витримують навантаження класу А-С. Використовуються у тих місцях, де є обмеження відстані заглиблення: на автостоянках, у пішохідних зонах, спортивних спорудах. Стосовно терміну придатності, то через невисоку міцність їхній цикл обмежується 15 роками.

Залежно від потреби використовують різні за розмірами системи водовідведення – від 10 до 50 см.

У цивільному будівництві системи поверхневого водовідведення застосовують на вулицях міст.

У приватному будівництві використовують системи водовідведення від вимощення будинку, пішохідних доріжок, території гаража і перед в’їздом на ділянку.

У промисловому будівництві об’єкти використання систем – АЗС, заводи, фабрики, автодороги. Як правило, такі об’єкти вирізняються високими навантаженнями. Тому тут велика увага приділяється міцності виробу і класу навантаження.

 

Ринок систем

На українському ринку нині представлена достатня кількість закордонних  і вітчизняних виробників систем водовідведення. Та найбільшу довіру серед споживачів викликають лише кілька компаній – «АСО» (Німеччина), «Політеп» (Україна), «Nicoll» (Франція), «Стандарт парк» (Росія).

Клієнт нерідко намагається зекономити на системі наземного водовідведення. Нерідко трапляються випадки, коли встановлюють канали різної ширини. Тоді решітка, яка йде у комплекті не підходить за розмірами. Чомусь ніхто не вважає за потрібне у цьому випадку звернутися до спеціаліста і намагається виправити ситуацію самостійно. А найкращий варіант – запросити фахівців, які виїжджають на ділянку, обстежують її, вираховують потрібні розміри і встановлюють усе правильно, без проблем і зайвих затрат. Часто трапляється, що через властивості бетону (температурне розширення, водопоглинання) неякісні канали руйнуються з настанням весни. Часто можуть покришитися неякісні чавунні решітки та заіржавіти елементи з оцинкованої сталі. Намагаючись зекономити. замовник обирає канали з решітками нижче потрібного класу навантаження або класу, який мінімально йому відповідає.  При трохи більшому високому навантаженні це призводить до руйнування системи, - розповідає Олександр Баскаков.

Щоб уникнути помилок при проектуванні, зручніше замовити проект у постачальників систем водовідведення. Як правило, хороші компанії надають послуги гідравлічного розрахунку і проектування «гілок».

 

Необхідність систем

Наявність системи поверхневого водовідводу для котеджу або приватного будинку не є обов’язковою нормою при здачі його в експлуатацію. Проте у процесі експлуатації будинку без системи поверхневого водовідведення не обійтись, якщо власник хоче уникнути  проблеми з підтопленням фундаменту. Нині на ринку є досить широкий вибір виробів, які не лише вирішать проблему водовідведення, а й упоряджують  територію біля будинку.

Особливістю водовідведення для приватного будинку є значний акцент на естетику і менші класи навантаження. Якщо біля приватного будинку система водовідведення буде встановлена на пішохідних доріжках і на канал не буде іншого навантаження, крім переходу людини, то можна використовувати систему з пластику. Така система, будучи стійкою до хімічних речовин і корозії, збереже привабливий зовнішній вигляд на довгі роки. Окрім того, пластикові системи прості в установленні та перевезенні, – розповідає Олександр Баскаков.

Отож, при встановленні системи водовідведення дуже важливими є такі фактори, які потрібно обов’язково враховувати –   навантаження, типу поверхні та побажань замовника. Вартість технічного рішення системи водовідведення для приватного будинку залежить від багатьох факторів –  навантаження, типу поверхні та побажань замовника.

Дар’я Бура

 

 

 

Теги та ключові фрази
як правильно робити водовідвід
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
30.03.2020р.

Коли з’явилася перша ванна

Ви, напевно, будете здивовані, але перша ванна з'явилася кілька тисячоліть тому. Звичайно, більш точну дату і обставини її винаходу не вдасться дізнатися, оскільки сталося це ще у доісторичні часи. Легенда про ванну

03.01.2020р.

Акриловые ванны: объективные преимущества и недостатки

Огромную часть современного рынка сантехники занимают акриловые ванны. Эксперты называют несколько причин их популярности: доступность, небольшой вес, разнообразие размеров, а также нестандартных форм. По этим параметрам они превосходят стальные, а тем более чугунные аналоги. Чаши из чугуна весят свыше 80 килограмм, стоят недешево и при этом бывают только прямоугольной или овальной формы.

12.11.2019р.

Аксессуары для ванной на инновационной вакуумной системе монтажа

«Монтажные» присоски сразу же после появления на рынке стали очень популярными. Одна беда – далеко не все из них надежные и хоть сколько-нибудь долговечные. Потому так привлекательна система Super Suctionfix.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.