Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстраціюПартнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
У рамках Європейського тижня сталої енергії в Україні
25.06.2020р.

26 червня о 14:00 у рамках Європейського тижня сталої...

Будівельна премія: підсумки півріччя
24.06.2020р.

Підведено підсумки першого півріччя у відборі...

Будівельна премія: підсумки півріччя
24.06.2020р.

Підведено підсумки першого півріччя у відборі...

Про аспекти покращення змісту професійної освіти говорили на усеукраїнському вебінарі
18.06.2020р.

У нинішніх реаліях життя, які змінилися під впливом...

«Снєжка-Україна» долучилася до створення сучасного бібліохабу творчості
05.06.2020р.

ТзОВ «Снєжка-Україна» – успішний і знаний виробник...

4344
05.01.2016р. |
Необхідність захисту будівельних конструкцій від вологи

Захист стін, цокольних та  горищних перекриттів від вологи є однією з основних вимог теплого та енергоефективного житла. Окрім того,увсі конструкції будинку мають бути облаштовані таким чином, аби волога, яка в них з'явилася, могла якомога швидше випаруватися. При підвищеній вологості виникає відчуття теплового дискомфорту.

 

Звідки у конструкціях будинку може з'явитися волога?

 По-перше, з внутрішнього повітря приміщень. При проектуванні і спорудженні будинку слід враховувати, що в повітрі завжди є певна кількість вологи, яка виділяється під час приготування їжі, митті посуду і підлоги, кімнатними рослинами тощо. Однак повітря може насичуватися вологою не безмежно, а до певної міри, при перевищенні якої волога з повітря почне випадати у вигляді дрібних крапель – конденсату.

Здебільшого в опалювальних приміщеннях повітря не буває насиченим повністю вологою і має відносну вологість 50–60%. При хорошій теплоізоляції стін волога на її поверхні, як правило, не осідає. У приміщеннях із підвищеною вологістю (кухня, ванна кімната) волога може осідати на стінах у значній кількості, тому якісно виконана теплоізоляція стін і вентиляція є дуже важливими.

 

 

Найпершою умовою захисту приміщень від зволоження є надійна теплоізоляція зовнішніх стін, внутрішня поверхня яких повинна мати температуру вище точки роси.

Паропроникність та пароізоляція

У холодну пору року через зовнішню стіну постійно проникає водяна пара. Якщо стіна облаштована так, що водяна пара легко може випаровуватися із зовнішньої поверхні стіни, то зволоження не відбудеться. Однак, при непроникній чи погано проникній зовнішній поверхні пара, що проходить крізь стіну і конденсується в ній, не зможе випаруватися назовні і, сконцентрувавшись у стіні, спричинить її перезволоження. Тому для запобігання зволоженню бажано розташувати пароізоляційний шар на боці стіни, повернутої до теплого повітря. У цьому випадку водяній парі буде закрито доступ у стіну. А шари, які здатні добре пропускати пару, краще розташовувати біля холодної (зовнішньої) поверхні: волога, яка з'явиться в стіні, буде безперешкодно через них випаровуватися.

Саме тому при утепленні горищних перекриттів, що не мають продухів, і безгорищних дахів необхідно облаштовувати пароізоляційний шар, що захищає утеплювач від проникаючої з приміщень водяної пари.

При зниженні температури в горищному перекритті нижче точки роси водяна пара конденсується і у вигляді дрібних крапель стікає вниз, зволожуючи утеплювач і сприяючи появі мокрих плям на стелі. Оскільки потік вологи спрямований із нижніх кімнат вгору через горищне перекриття, то шар пароізоляції треба облаштовувати під утеплювачем.

 

 

 

Водяна пара проходить також через цокольне перекриття, переміщаючись із теплих приміщень першого поверху в розташований під ним холодний підпідлоговий простір. У цьому випадку волога переміщається зверху вниз. Тому для запобігання зволоження утеплених цокольних перекриттів пароізоляційний шар слід розташовувати над утеплювачем, а не під ним.

 

Гідроізоляційні роботи

Споруджуючи будинок, слід передбачити і його захист від зволоження ґрунтовою вологою. Стіни і фундамент втягують вологу зі зволоженого ґрунту, як губка. Ця волога може підійматися по стінах на значну висоту (у середньому до 1,5 м), спричиняючи  зволоження. Цьому запобігає облаштування шарів горизонтальної гідроізоляції в цоколі і підлозі (для захисту від проникнення вологи вгору), а також облаштування вертикальної гідроізоляції стін підвалів. Знизити вологість ґрунту біля будинку можна, облаштувавши водовідвідні канали, дренаж, вимощення.

Внутрішня поверхня цегляної стіни не промокне навіть після двотижневого заливного дощу, якщо її зовнішня поверхня виконана з обпаленої цегли і оздоблювального каменю з добре заповненими швами. Захищають стіни від проникнення в них дощової води карнизи, які виступають над будинком на 30–40 см

Досить ефективним засобом захисту від зволоження конструкцій є облаштування у них вентильованих отворів: каналів, порожнин і прошарків. Повітрообмін, що відбувається в них, дає змогу поступово видаляти зі стін, перекриттів, дахів зволожене повітря й осушувати конструкції.

 

Фундаменти і підвали

Поява вологи знизу може бути обумовлена надходженням вологи зверху. Якщо подивитися на дах заміського будинку під час дощу, то можна побачити справжні потоки води, що стікають на землю. На правильно облаштованій покрівлі дощова вода збирається системою водостоків і потрапляє в зливну каналізацію. Якщо немає зливової каналізації, слід зробити хоча б вимощення, щоб атмосферна волога не вбиралася землею біля фундаменту.

 

Утім, усіх проблем вимощення не вирішить – воно допомагає лише в боротьбі з потоками дощової води. Тим часом вода в ґрунт надходить не тільки у вигляді атмосферних опадів. Є ще ґрунтові води, що залягають на певній глибині і постійно руйнують фундамент.

Можна зробити горизонтальний трубчастий дренаж, який наскрізь або частково проріже водоносний горизонт. Для облаштування дренажу використовують товстостінні пластикові труби, а також труби з пористого бетону й азбестоцементні.

Однак і дренаж у більшості випадків гарантовано від вологи не захищає. Система дренажних труб може ефективно відводити лише поверхневі ґрунтові води, в тому числі  верховодку, а от проти глибоко залягаючих вод дренаж безсилий. Від такої води фундамент захистить гідроізоляція.

Фундамент

Гідроізоляція фундаменту може бути протинапірною (захищає фундамент від гідростатичного тиску ґрунтових вод) та протикапілярною (захищає фундамент від проникнення вологи в пори і мікротріщини несучих конструкцій).

Протинапірна гідроізоляція

Один зі способів облаштування такої гідроізоляції є обмащування бетонних конструкцій холодною або гарячою мастикою на основі бітуму. Перед використанням таких мастик необхідно підготувати основу: очистити її від бруду, жиру або фарби, а також заробити нерівності. У сухих ґрунтах зовнішні поверхні стін підвалу вирівнюють цементним розчином і двічі покривають гарячим бітумом або холодною мастикою. Вологі ґрунти зазвичай важкі. У цьому випадку зовнішні поверхні стін підвалу рекомендують поштукатурити цементно-вапняним розчином, а після просушування двічі покрити гарячим бітумом. Холодну мастику укладають безпосередньо на очищений фундамент без попереднього штукатурення.

Окрім того, протинапірну гідроізоляцію можна облаштувати, застосовуючи цементні дисперсії. Використовуючи для гідроізоляції обклеювальні рулонні матеріали, слід ретельно підготувити поверхню. Її треба вирівняти, почистити, висушити, покрити ґрунтовкою і лише після цього обклеїти. При наклеюванні кожне попереднє полотнище перекривають не менше ніж на 100 мм в поздовжніх стиках і на 150 мм– в поперечних.

 

Протикапілярна гідроізоляція

Протикапілярна гідроізоляція дає змогу ефективно захищати бетонні конструкції, навіть якщо вони знаходяться в постійному контакті з водою. При цьому деталі фундаменту покривають пенетратами – активними реагентами, які взаємодіють з вапном і вологою, що міститься в капілярах поверхневого шару. В результаті пори і мікротріщини бетону заповнюють нерозчинні хімічні сполуки, які виключають потрапляння води.

Особливість такої гідроізоляції полягає в тому, що вона, перекриваючи шлях воді, в той же час не заважає вільному пересуванню повітря всередині бетону. Гідроізоляцію капілярів можна застосовувати як із зовнішнього, так і внутрішнього боку конструкції, причому і на сухих, і на вологих поверхнях. 

Про гідроізоляцію зовнішніх стін будинку читайте у наступному номері газети "БудЕксперт", який вийде у лютому 2016 року. 

Андрій АНДРУШКО

 

Теги та ключові фрази
захищати конструкцію від проникнення вологи
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   KINOafisha.ua - фільми в кінотеатрах.  Шукай роботу на JOB.ukr.net. Музика на PLAY.ukr.net. Усі новини спорту на UKR.NET.

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.