Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстраціюПартнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
«Снєжка-Україна» запустила виробництво антисептичних засобів
13.05.2020р.

Підприємство, яке 20 років на українському ринку є...

TYTAN Professional двокомпонентний ціанакрилатний клей Quick FIX MDF kit
04.05.2020р.

Клей містить в’язкий гель ціанакрилат, який швидко...

Перший номер газети "БудЕксперт"
24.04.2020р.

Цікаві статті, корисні поради тим, хто ремонтує чи...

Будівельні роботи тривають на 50% об'єктів, що будуються
26.03.2020р.

На первинному ринку нерухомості за підсумками...

4688
09.03.2016р. |
Оновлюємо стару ванну

Якщо Ваша чавунна ванна настільки неприємнана вигляд, що нi вiдмивати її, нi вмиватися у нiй уже не хочеться, це означає, що настав час щось робити.

Демонтаж старої ванни, позбавлення від неї, придбання i установлення нової ванни  дорогообходиться.

За попередніми пiдрахунками, мiнiмальна вартість ремонту із заміною ванни нині складе близько 3000 грн. Не слід забувати також і про вiдбиту кахельну плитку, знищені стiни й відкоси, та й якiсть сучасних ванн буває рiзною (вiдносно дешевi сталевi, наприклад, погано тримають тепло та й вода у них швидко остигає). 

Виходом із такої ситуацiї може стати альтернативне рiшення — вiдновити внутрiшню поверхню ванни. 

Є три способи обробки і заміни покриття ванни: акрилова фарба, акриловий вкладиш i стакрилове наливне покриття.

Цi варiанти вiдрiзняються один вiд одного цiною, терміном слугування i нюансами подальшого використання. 

Акрилова фарба

Акрилова фарба є найдешевшим варiантом (близько 400 грн.) і при ретельному дотриманні технологій фарбаможе триматися біля п'яти років. Такими матеріалами для відновлення ванни найчастіше є емалі для відновлення ванни, які бувають узвичайних баночках у вигляді рідиниабо аерозолів. Є відмінна характеристика таких упаковок. Як правило, аерозоль містить велику частину розчинника порівняно з емаллю для реставрації ванн у баночкаж. Відповідно, термін слугування аерозолів значно коротший.

Умовно процес відновлення емалі ванни поділяють на три етапи.

1) підготовка ванни (очищення поверхні);
2) ґрунтування старої поверхні ванни;
3) відновлення емалі ванни (обробка поверхні емаллю).

Детально процес відновлення емалі ванни зазвичай описанона самому упакуванні. Проте є деякі особливості. Якщо на поверхні ванної є глибокі надщерблення, то їх потрібно відновити з використанням епоксидних композицій. Замінити таку композиції можна сумішшю білої нітроемалі та клею «Суперцемент». Після завершення відновлювальних робіт емаль ванни повинна мати рівну, суху матову поверхню, на  яку можна наносити емаль. 

Акриловий вкладиш

Акриловий вкладиш — хороший варiант, правда, найдорожчий із цих трьох. Такий ремонт коштуватиме від1200 грн. Нове покриття забезпечуєметод встановлення у ваннi готової, вiдштампованої за стандартною формою акрилової ванни-вкладиша завтовшки 6 мм, яку виробляють із листового акрилу. Штампують листи на виробництві, враховуючи стандартні розміри ванн. Щоб замовити вкладиш, потрiбно знати точні розміри ванни.
Старі ванни, які найчастіше встановлені у наших помешканнях,випускали три заводи: Новокузнецький, Кiровський i Пермський. У ванн Пермського заводу є заглиблення на бортиках ванни з боку зливу, так званi «мильницi». Кiровськi ванни — овальної форми, їхня ширина без урахування бортiв становить біля 60 см. А новокузнецька має форму елiпса, вона завужена до зливу: у голові ширина такої ванни 60 см, над зливом — 50 см.
Залишається помiряти довжину i глибину Вашої ванни. Тут теж може бути не бiльше двох варiантiв: 1.7 м або 1.5 м — довжина i 40 см або 45 см — глибина. Довжинуванни мiряють з бортами. Щоб вимiряти глибину, потрiбно покласти рейку на борти в поперек ванни у ділянці зливу i вiд неї опустити лiнiйку до дна.

 

 Технологія акрилового вкладиша включає такі етапи роботи:

огляд і вимірювання ванни,

демонтаж зливного гарнітура,

обрізання ванни-вставки по контуру стін,

фрезерування отворів зливу і переливу,

герметизація зливу і переливу,

нанесення монтажного засобу,

монтаж акрилового вкладиша у ванну,

монтаж деталей стоку води,

герметизація швів між ванною і плиткою.

Акрилова ванна-вкладиш – це не покриття і не реставрація ванни, а готовий заводський виріб, виготовлений з двошарового полімеру ПММА+АБС (сантехнічний акрил + конструкційний пластик). Цей полімер було спеціально розроблено для виробництва сантехнічних виробів. Завдяки відсутності мікропористої структури гігієнічний шар акрилу має високу стійкість проти забруднення, а шар конструкційного пластика додає акриловому вкладишу теплоізоляційні властивості. Таким чином акрилова ванна-вкладиш – це гігієнічна оболонка, яка у «тандемі» зі старою ванною, що слугує силовим каркасом, утворює чудову нову акрилову ванну з чавунною або сталевою основою.

 

Стакрилова (наливна) ванна

Технологiя стакрилової (наливної) ванни — найпростіший i найприйнятніший варiант i з точки зору цiни, i з точки зору рiзних ризикiв при ремонтi i пiсля нього. Наливна ванна — порiвняно новий метод, його використовують із 2008 року i, на думку фахiвцiв, надалi вiн поступово витiснятиме з ринку акриловi вкладишi. При цьому клієнт економить немалі кошти (вартiсть виконання замовлення – від 800 грн.) i вiдпадає потреба демонтажу кахельної плитки по краю ванни, як це буває у випадку з акриловим вкладишем. Окрiм того, такий ремонт менш трудомiсткий.
Що ж стосується ризику, найкращий акриловий вкладиш може виявитися погано встановленим, адже укладають його на монтажну п
iну або «подушку» із цементно-пiщаної сумiшi, яку вiдмiрюють на око, а потiм розрiвнюють. Якщо цементна сумiш вийде дуже темною, вона просвiчуватиметься крiзь новенький акрил. При недостатнiй герметизацiї зливу вода може потрапляти мiж ванну i вкладиш, що можепризвести до появи плям і грибка. Все це — дефекти, позбавитися яких буде неможливо без переустановлення вкладиша. Окрiм того, врахуйте, якщо у Вас встановлений акриловий вкладиш, Ви не зможете користуватися вантузом для прочищення зливу, як Ви робили це зазвичай. Та i сам злив (або обв'язку ванни), в разi чого, помiняти буде проблематично. Нову обв'язку майстер встановлює одночасно з укладанням вкладиша.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо ж Ви замовляєте стакрилову ванну, Вам не потрібно її вимірювативздовж i впоперек — достатньознати лише довжину ванни. Слід знати,що ванною не можна користуватися 4 днi до повного затвердiння покриття. Мабуть, це єдиний мiнус цього способу ремонту (акриловий вкладиш «сохне» добу).
Отже, майстер приходить з повним вiдром стакрилу — акрилової емалi, яку вiн не наносить пензликом, а просто-таки наливає у ванну. Зрозумiло, заздалегiдь слід обробити поверхню ванни i демонтувати стару обв'язку. Пiсля нанесення емалi майстер лише трохи розрiвнює шар, що утворився, за допомогою шпателя з бiлої гуми. Загалом утворюється новий емалевий шар завтовшки вiд 2 до 8 мм, що точно повторює контури ванни i надiйно скрiпляє з нею.
Вантузом користуватися можна, і помiняти обв'язування ванни Ви зможете самi, навiть не удаючись до послуг сантехнiка, коли покриття остаточно затвердне.

Через чотири днi вже можна буде купатися у новенькiй ваннi. Покриття виходить блискучим, глянцевим, без патьокiв i слiдiв пензля (його i не було у майстра). Воно «тепле» на дотик, гладке i, незважаючи на це, не ковзає. За ним просто доглядати — воно легко миється будь-яким мийним засобом. Якщо вода з-пiд крану була сильно iржавою, i на ваннi залишився налiт, можна використовувати розчин лимонної кислоти або оцет.

Звичайно, повний аналог емалевого покриття створити у домашнiх умовах неможливо — адже справжню емаль можна отримати лише при температурi у пiвтори тисячi градусiв. 


Покриття «нової» ванни — полiмер, хоча i дуже мiцний, тому потрiбно знати про деякi обмеження у користуванні.
Для миття нового покриття не можна користуватися абразивним порошком або пастою для чищення. Акрил i стакрил можна порiзати ножем чи гострими предметами, отже, доведеться вiдмовитися вiд використання металевих тазiв та iнших пристосувань з гострими металевими краями. Дерево i пластик можна використовувати без обмежень. Якщо у Вашiй ваннi купаєтеся не лише Ви, але i Вашi домашнi звiрi, пiдстилайте їм килимок пiд лапи з гігтями.
Якщо покриття все-таки подряпалося — його можна зачистити наждаком-«нульовкою» i вiдполiрувати спецiальною полiрувальною пастою.

При дотриманнi усiх правил оновлена ванна слугуватиме Вам 10 – 15 рокiв, а можливо, i довше.

 

Людмила ДЕМЧУК

 

 

Теги та ключові фрази
kā atjaunot vannas emalju
Більше статей за тегами
  • стара ванна
  • акриловий вкладиш
  • стакрилове наливне покриття


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   KINOafisha.ua - фільми в кінотеатрах.  Шукай роботу на JOB.ukr.net. Музика на PLAY.ukr.net. Усі новини спорту на UKR.NET.

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Інші статті
30.03.2020р.

Коли з’явилася перша ванна

Ви, напевно, будете здивовані, але перша ванна з'явилася кілька тисячоліть тому. Звичайно, більш точну дату і обставини її винаходу не вдасться дізнатися, оскільки сталося це ще у доісторичні часи. Легенда про ванну

03.01.2020р.

Акриловые ванны: объективные преимущества и недостатки

Огромную часть современного рынка сантехники занимают акриловые ванны. Эксперты называют несколько причин их популярности: доступность, небольшой вес, разнообразие размеров, а также нестандартных форм. По этим параметрам они превосходят стальные, а тем более чугунные аналоги. Чаши из чугуна весят свыше 80 килограмм, стоят недешево и при этом бывают только прямоугольной или овальной формы.

12.11.2019р.

Аксессуары для ванной на инновационной вакуумной системе монтажа

«Монтажные» присоски сразу же после появления на рынке стали очень популярными. Одна беда – далеко не все из них надежные и хоть сколько-нибудь долговечные. Потому так привлекательна система Super Suctionfix.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.