Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстраціюПартнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
«Снєжка-Україна» запустила виробництво антисептичних засобів
13.05.2020р.

Підприємство, яке 20 років на українському ринку є...

TYTAN Professional двокомпонентний ціанакрилатний клей Quick FIX MDF kit
04.05.2020р.

Клей містить в’язкий гель ціанакрилат, який швидко...

Перший номер газети "БудЕксперт"
24.04.2020р.

Цікаві статті, корисні поради тим, хто ремонтує чи...

Будівельні роботи тривають на 50% об'єктів, що будуються
26.03.2020р.

На первинному ринку нерухомості за підсумками...

3239
20.07.2016р. |
ДЕЯКІ НЮАНСИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ПЛАСТИКОВИХ ВІКОН

Використання огороджувальних конструкцій з ПВХ в контексті підвищення енергоефективності будівель — це одне з найважливіших і насущних завдань сучасноїкомунальної політики.

 

ЧИ ПОТРІБНО ОПАЛЮВАТИВУЛИЦЮ?

До певногочасу в нашій країні ніхто особливо не цікавився, скільки коштує опалення житлових та адміністративних будівель, на яких етапах відбувається втрата теплової енергії і яким шляхом ці втрати можливо мінімізувати.

Аналогічна ситуація була і в Європі до початку 1960-их років: поки енергоносії коштували порівняно дешево, ніхто особливо не обтяжував себе їх обрахуванням. Ситуація змінилася з початком енергетичної кризи, коли ціни на нафтопродукти зросли і з’ясувалося, що опалювати вулицю — не найвигідніша справа.

Аналіз тепло-фізичних процесів, які відбуваються в будівлі, швидко виявив найбільш вузькі місця, через які відбуваються основні тепловитрати: це обгороджувальні конструкції, тобто вікна та двері. Першим кроком, що дав змогу докорінно виправити ситуацію, стала зміна матеріалу, з якого ці конструкції виготовляються.

Традиційно і в Європі, і в Україні велика частина віконних і дверних конструкцій виготовлялася з дерева. Незважаючи на низку безсумнівних плюсів деревини, як конструкційного матеріалу (простота обробки, екологічність тощо), у неї є і ціла низка суттєвих недоліків.

Насамперед, це неминуча зміна геометрії і настільки ж неминуча поява нещільних стиків різних конструкційних модулів, що, в свою чергу, призводить до неконтрольованого повітрообміну в приміщенні.

Використання пластику дає змогу раз і назавжди вирішити ці проблеми.

ПВХ є екологічно чистим, безпечним матеріалом, що володіє порівняно з деревиною набагато більшим запасом міцності відносно впливів зовнішнього середовища: вологи, сонячної радіації або впливу пилових суспензій.

Пластик не потребує ні фарбування, ні спеціального догляду. Виготовлені з нього конструкції практично герметичні йнадійно зберігають тепло там, де йому належить залишатися. Енергоефективність пластикових вікон можна суттєво підвищити завдяки використаннюспеціального скла усклопакеті, а також при застосуванні профілів, що володіють великим коефіцієнтом опору теплопровідності.

Окрім того, необхідновраховувати, що вирішити проблему енергозбереження виключно за рахунок заміни дерев’яних вікон на пластикові неможливо. Основна умова тут — економічне стимулювання енергозбереження, коли споживач точно знає, як і за що він платить.

 

ДЛЯ СТВОРЕННЯ ТЕПЛОГО ЖИТЛА Є ДВІ ПРИНЦИПОВІ МОЖЛИВОСТІ.

 

1. Проектування максимально теплих будинків з високими енергозберігаючими характеристиками і системою опалення з низькою енергоємністю. У цьому випадку для будівництва потрібні значні капіталовкладення, що частково компенсується низькими експлуатаційними витратами.

2. Проектування і будівництво будинків з менш теплими огороджувальними конструкціями і потужною енергоємною опалювальною системою. Цей варіант передбачав дешеві енергоносії, але останнім часом у зв’язку з реформою ЖКГ та системою енергопостачання, коли ціни на енергоносії стрімко зростають, а якість послуг ЖКГ погіршується, перший шлях розвитку стає більш актуальним, якщо не єдино можливим.

 

ЕТАПИ ЕВОЛЮЦІЇ ПЛАСТИКОВИХ ВІКОН

Використання ПВХ-вікон з самого початку передбачало вирішення кількох основних споживчих проблем. Основною з них була і залишається економія теплової енергії. Можна впевнено стверджувати, що драйвером розвитку віконних систем є їхній зростаючий енергозахист.

Подивимося, як змінювалися основні властивості вікон, які впливають на енергозахист.

Перші пластикові вікна виготовлялися з профілів, що мали монтажну ширину 58-62 мм. Чому саме стільки, сказати сьогодні вже складно. Але саме такі профілі служили інженерною базою віконних систем аж до середини 1990-их.

На кінець минулого століття стало зрозуміло, що теплотехнічні характеристики вікна треба покращувати, оскільки вуглеводневе паливо дорожчало просто стрімко.

 

Покращувати потрібно, але як і за рахунок чого?

Були спроби експериментувати з кількістю профільних камер, які не дали результату. Експериментально було встановлено, що збільшення камер всередині профілю при збереженні незмінної його монтажної ширини не дає нічого.

І тоді з’явилися системи, що мали ширину вже 70 і більше міліметрів: VEKA Softline 70, VEKA Topline тощо. Окрім збільшеної монтажної ширини, що давала змогу використовувати ширші склопакети з великим спектром функціональних можливостей, унових системах змінено параметр висоти: «глибина входження пакету у стулку».

І хоча мова йшла лише про три міліметри (висота була змінена з 18 до 21 мм), це дало можливість створювати вікна, теплотехнічні характеристики яких були приблизно на 15% кращими58-міліметрової «класики».

XXI століття ознаменувалося для Європи різким посиленням вимог до показників енергоефективності будівельних матеріалів і технологій, включаючи вікна. Починаються експерименти з пасивним будинком, який не потребує опалення і «живее» за рахунок власного, ендогенного тепла.

Такі будівлі потребуютьспеціальних вікон із спеціальних профілів, наприклад VEKA Topline Plus. Правда, практика створення таких будинків виявила їх дуже високу вартість, а тому і віконні програми для пасивних будинків отримали обмежене поширення, зайнявши строго певну нішу.

Нинівіконні технології розвиваються поступально, покращуючи характеристики 70- міліметрових програм. Наступним кроком стала поява профільної системи VEKA Softline 82. Як видно вже з її назви, була збільшена монтажна ширина, причому знову на 12 мм — до 82. Висота фальцу зросла на 4 мм і склала 25 мм. З’явився третій контур ущільнення і загалом ефективність вікна зросла ще на 10%.

Сучасне пластикове вікно відрізняється від своїх попередників з минулого століття так само, як відрізняється музичний центр від старої котушкової «Комети». Збільшився асортимент можливих вікон і дверей, з’явилися нові кольори, стали можливими нові форми.

Але все це — лише додаткові наслідки розвитку його основної переваги — здатності зберігати тепло!

 

http://rem-bud.in.ua/budivnictvo/nyuansi-energoefektivnosti-plastikovix-vikon.html

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами
  • використання пластику
  • зберігають тепло


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   KINOafisha.ua - фільми в кінотеатрах.  Шукай роботу на JOB.ukr.net. Музика на PLAY.ukr.net. Усі новини спорту на UKR.NET.

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Інші статті
31.03.2020р. 1

Наскільки важливими в інтер’єрі вашого помешкання є двері? Просто зараз оцініть, чи подобається вам їхній вигляд, чи підкреслюють вони настрій, який панує у тій чи іншій кімнаті, чи достатньо вони функціональні та практичні. Якщо ваша оцінка вам не сподобалася, а, уявивши кімнату без дверей, ви подумали, що так вона матиме кращий вигляд, не поспішайте повністю відмовитися від них (особливо, якщо це вхід у житло). Вам просто потрібні інші двері.

25.10.2018р.

Папа Карло или Пан Ясень – какие межкомнатные двери лучше

Межкомнатные двери – важная конструктивная часть интерьера. Полотна способны не только дополнять стилистику, но и выделяться из общей гаммы, становясь ярким акцентом в комнате. Выбирая двери в помещение, хочется, чтобы они были не только стильными, но и долговечными.

11.10.2018р.

Ворота Hörmann на страже имущества украинцев

В 1999 г. в Украине появилось представительство известного немецкого концерна Hörmann. Тогда застройщики и владельцы недвижимости узнали, что такое безупречное качество и продуманный дизайн.

11.07.2012р.

Найкращі двері для вашої оселі

Двері справедливо вважають візитною карткою помешкання, адже саме з дверей починається ваш дім і складається перше враження про його господарів. Тому двері повинні бути не лише міцними і надійними, але й красивими.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.