Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

3633
20.07.2016р. |
ДЕЯКІ НЮАНСИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ПЛАСТИКОВИХ ВІКОН

Використання огороджувальних конструкцій з ПВХ в контексті підвищення енергоефективності будівель — це одне з найважливіших і насущних завдань сучасноїкомунальної політики.

 

ЧИ ПОТРІБНО ОПАЛЮВАТИВУЛИЦЮ?

До певногочасу в нашій країні ніхто особливо не цікавився, скільки коштує опалення житлових та адміністративних будівель, на яких етапах відбувається втрата теплової енергії і яким шляхом ці втрати можливо мінімізувати.

Аналогічна ситуація була і в Європі до початку 1960-их років: поки енергоносії коштували порівняно дешево, ніхто особливо не обтяжував себе їх обрахуванням. Ситуація змінилася з початком енергетичної кризи, коли ціни на нафтопродукти зросли і з’ясувалося, що опалювати вулицю — не найвигідніша справа.

Аналіз тепло-фізичних процесів, які відбуваються в будівлі, швидко виявив найбільш вузькі місця, через які відбуваються основні тепловитрати: це обгороджувальні конструкції, тобто вікна та двері. Першим кроком, що дав змогу докорінно виправити ситуацію, стала зміна матеріалу, з якого ці конструкції виготовляються.

Традиційно і в Європі, і в Україні велика частина віконних і дверних конструкцій виготовлялася з дерева. Незважаючи на низку безсумнівних плюсів деревини, як конструкційного матеріалу (простота обробки, екологічність тощо), у неї є і ціла низка суттєвих недоліків.

Насамперед, це неминуча зміна геометрії і настільки ж неминуча поява нещільних стиків різних конструкційних модулів, що, в свою чергу, призводить до неконтрольованого повітрообміну в приміщенні.

Використання пластику дає змогу раз і назавжди вирішити ці проблеми.

ПВХ є екологічно чистим, безпечним матеріалом, що володіє порівняно з деревиною набагато більшим запасом міцності відносно впливів зовнішнього середовища: вологи, сонячної радіації або впливу пилових суспензій.

Пластик не потребує ні фарбування, ні спеціального догляду. Виготовлені з нього конструкції практично герметичні йнадійно зберігають тепло там, де йому належить залишатися. Енергоефективність пластикових вікон можна суттєво підвищити завдяки використаннюспеціального скла усклопакеті, а також при застосуванні профілів, що володіють великим коефіцієнтом опору теплопровідності.

Окрім того, необхідновраховувати, що вирішити проблему енергозбереження виключно за рахунок заміни дерев’яних вікон на пластикові неможливо. Основна умова тут — економічне стимулювання енергозбереження, коли споживач точно знає, як і за що він платить.

 

ДЛЯ СТВОРЕННЯ ТЕПЛОГО ЖИТЛА Є ДВІ ПРИНЦИПОВІ МОЖЛИВОСТІ.

 

1. Проектування максимально теплих будинків з високими енергозберігаючими характеристиками і системою опалення з низькою енергоємністю. У цьому випадку для будівництва потрібні значні капіталовкладення, що частково компенсується низькими експлуатаційними витратами.

2. Проектування і будівництво будинків з менш теплими огороджувальними конструкціями і потужною енергоємною опалювальною системою. Цей варіант передбачав дешеві енергоносії, але останнім часом у зв’язку з реформою ЖКГ та системою енергопостачання, коли ціни на енергоносії стрімко зростають, а якість послуг ЖКГ погіршується, перший шлях розвитку стає більш актуальним, якщо не єдино можливим.

 

ЕТАПИ ЕВОЛЮЦІЇ ПЛАСТИКОВИХ ВІКОН

Використання ПВХ-вікон з самого початку передбачало вирішення кількох основних споживчих проблем. Основною з них була і залишається економія теплової енергії. Можна впевнено стверджувати, що драйвером розвитку віконних систем є їхній зростаючий енергозахист.

Подивимося, як змінювалися основні властивості вікон, які впливають на енергозахист.

Перші пластикові вікна виготовлялися з профілів, що мали монтажну ширину 58-62 мм. Чому саме стільки, сказати сьогодні вже складно. Але саме такі профілі служили інженерною базою віконних систем аж до середини 1990-их.

На кінець минулого століття стало зрозуміло, що теплотехнічні характеристики вікна треба покращувати, оскільки вуглеводневе паливо дорожчало просто стрімко.

 

Покращувати потрібно, але як і за рахунок чого?

Були спроби експериментувати з кількістю профільних камер, які не дали результату. Експериментально було встановлено, що збільшення камер всередині профілю при збереженні незмінної його монтажної ширини не дає нічого.

І тоді з’явилися системи, що мали ширину вже 70 і більше міліметрів: VEKA Softline 70, VEKA Topline тощо. Окрім збільшеної монтажної ширини, що давала змогу використовувати ширші склопакети з великим спектром функціональних можливостей, унових системах змінено параметр висоти: «глибина входження пакету у стулку».

І хоча мова йшла лише про три міліметри (висота була змінена з 18 до 21 мм), це дало можливість створювати вікна, теплотехнічні характеристики яких були приблизно на 15% кращими58-міліметрової «класики».

XXI століття ознаменувалося для Європи різким посиленням вимог до показників енергоефективності будівельних матеріалів і технологій, включаючи вікна. Починаються експерименти з пасивним будинком, який не потребує опалення і «живее» за рахунок власного, ендогенного тепла.

Такі будівлі потребуютьспеціальних вікон із спеціальних профілів, наприклад VEKA Topline Plus. Правда, практика створення таких будинків виявила їх дуже високу вартість, а тому і віконні програми для пасивних будинків отримали обмежене поширення, зайнявши строго певну нішу.

Нинівіконні технології розвиваються поступально, покращуючи характеристики 70- міліметрових програм. Наступним кроком стала поява профільної системи VEKA Softline 82. Як видно вже з її назви, була збільшена монтажна ширина, причому знову на 12 мм — до 82. Висота фальцу зросла на 4 мм і склала 25 мм. З’явився третій контур ущільнення і загалом ефективність вікна зросла ще на 10%.

Сучасне пластикове вікно відрізняється від своїх попередників з минулого століття так само, як відрізняється музичний центр від старої котушкової «Комети». Збільшився асортимент можливих вікон і дверей, з’явилися нові кольори, стали можливими нові форми.

Але все це — лише додаткові наслідки розвитку його основної переваги — здатності зберігати тепло!

 

http://rem-bud.in.ua/budivnictvo/nyuansi-energoefektivnosti-plastikovix-vikon.html

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами
  • використання пластику
  • зберігають тепло


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
21.06.2019р.

Інноваційна розробка від бренду Velux — мансардні вікна с дистанційним...

Виробник VELUX нещодавно запропонував покупцям принципово новий тип продукції — віконні системи серії VELUX INTEGRA с дистанційним управлінням. Мансардні вікна серії INTEGRA стануть оптимальним рішенням для тих, хто прагне максимального комфорту.

22.01.2019р.

Установка окон в зимнее время — преимущества и недостатки

Установка окон в помещении — мероприятие ответственное. В дальнейшем от этого зависит комфорт и расходы на энергоносители. И дело не только в качестве продукции. На конечный результат влияет и профессионализм монтажников. Они должны правильно установить оконную конструкцию, устранить все щели и мостики холода, через которые возможны тепловые потери. Тогда окно на все сто будет выполнять свое предназначение.

18.05.2017р.

Как выбрать компанию для замены пластикового окна?

Даже при незначительной финансовой выгоде, например, акционной цене, человек склонен отдать предпочтение более доступному товару. Подобные уловки продавцы дорогой продукции готовят для своих клиентов, экономя на качестве изделий. Но добросовестные производители оконных конструкций могут сделать уникальное для рынка столицы и Украины предложение без потери уровня качества конечного продукта.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.