Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

3712
02.08.2016р. |
Ремонт пластикових вікон власноруч

Незважаючи на те, що сучасні вікна виготовляються з надійною фурнітурою, яка може гарантувати довгу безвідмовну роботу конструкції, вони, як і всі інші механізми, потребують періодичного обслуговування.

Роботи з ремонту пластикових вікон не є складними. Найголовніше знати, де розташовані основні вузли і мати необхідні інструменти.

 

Так, для ремонту пластикових вікон власноруч потрібні такі інструменти:

хрестова викрутка, шестигранний ключ на 4, набір насадок T і TX у вигляді зірки для викрутки, пасатижі або плоскозубці, а також машинне масло або спеціальний аерозоль марки WD-40. Частіше всього для ремонту і регулювання пластикових вікон використовується шестигранний ключ. Майстри, які цим займаються, мають трохи видозмінений ключ, у якого на меншій його частині розташовується для зручності спеціальний загин.

 

Торцьові насадки у вигляді зірки застосовуються набагато рідше, зазвичай вони використовуються лише у деяких моделях фурнітури. Безпосередньо фурнітура кріпиться до профілю за допомогою болтів, що підходять під хрестову викрутку. Між продукцією, яка сьогодні є на ринку, безумовно, є різниця урегулюванні та налаштуванні, але вони між собою схожі.

Тому нижче наводимо механізми налаштування і регулювання фурнітури при ремонті та обслуговуванні пластикових вікон.

 

Коли розхиталася ручка

 

Для цього зазвичай достатньо лише підтягти кріплення ручки. Під-будь ручкою є накладка прямокутної форми. Саме цю накладку потрібно підчепити (можна пальцями, але не за допомогою викрутки) за один із країв і повернути її на чверть обороту. Під нею є два болти під хрестову викрутку. Саме їх слід затягнути.

 

Погано працює ручка

Буває, що ручка заїдає або просто не доходить до якоїсь позиції, а це означає, що її механізм потребує мастила і чищення. Окрім того, якщо вона не зачиняється до кінця, то потрібно послабити на стулці притискне зусилля. Для чищення або змащування ручкупотрібно спочатку зняти з вікна, після чогоза допомогою пензлика або пилососа очистити механізм. При цьому допускається використовувати у невеликих кількостях засоби для миття скла. Старатися, щоб у механізмах не залишалися сліди засобу. Коли усі забруднення усунуті, потрібно змастити усі рухомі деталі механізму. Як мастило можна використовувати аерозоль WD-40 Якщо проблема у тугому зачиненніручки, то зазвичай достатньо зробити менше притискне зусилля, використовуючи болти для регулювання, а також спеціальні ексцентрики, які є на петлях.

 

Заклинило ручку

При наявності даної проблеми не потрібно ні замінювати ручку, ні навіть знімати її. Причиною є порушення спрацьовування блокуючого механізму, що не дає змінювати положення вікна, коли воно відчинене. Щоб вирішити проблему і зробити хід ручки вільним, потрібно трохи відвести важіль блокіратора. Він зазвичай розташований з боку торця стулки.

Взагалі механізм блокіратора може бути представлений у двох різних варіантах. У першому випадку - пластина має вигляд язичка, який прикручений до торця стулки. При відчиненні стулки він відводиться під кут відносно гумового ущільнення. В іншому випадку - блокіратор являє собою кліпси, що заходять на ущільнювальну гумку.

 

Налаштування притискного механізму

 

По периметру віконної стулки є ущільнювальна гумка, яка поступово може втрачати об'єм, через що з'являються щілини, через які надходить холодне повітря. Погіршується не тільки герметичність, а й звукоізоляція. Щілини можуть також з'являтися черездеформацію, що виникає унаслідок перепаду температури урізні пори року. Для вирішення цієї проблеми ущільнювач міняти не потрібно. Адже для ремонту фурнітури пластикового вікна, в конструкції є спосіб налаштування притискного зусилля.

 

Для ремонту механізму пластикових вікон на стулках, а саме на їх торці, у прорізах металевих заглушок розташовуються виступаючі циліндри овальної форми,цапфи. При цьому на віконній рамі є відповідні зачепи. Для налаштування притискного зусилля достатньо прокручувати цапфи або переміщати відповідні зачепи на рамі. Щоб регулювати зачинення стулки, саму виступаючу частину цапфи повертають акуратно в бік внутрішньої поверхні вікна для затягування механізму, а для того, щоб послабити, навпаки - в бік зовнішньої поверхні.

 

Можливі такі варіанти регулювання:

·                    на цапфі є проріз, в який для регулювання вставляється шліцова викрутка,

·                    цапфа відводиться від поверхні торця (рукою або пасатижами) і прокручується,

·                    цапфа повертається при невеликому зусиллі пасатижами.

Якщо за допомогою цапфи не вдається налаштувати, то потрібно міняти позицію зачепів на рамі. Вони зазвичай кріпляться на болти під шестигранний ключ. Щоб змінити позицію зачепа, достатньо попередньо послабити болти. Пересуванням зачепа можна послаблювати або посилювати притискне зусилля. Після цього налаштування можна зайнятися стороною із навісами.

 

Для прикладу наведемо послідовність налаштування фрамужної системи.

1.                 Знімаємо з нижнього навісу пластиковий ковпачок. Безпосередньо усамому підвісі повинні бути один захований болт і пара видимих ​​болтів. За допомогою цих болтів можна міняти відносну позицію стулки до рами.

2.                 Налаштування притискного зусилля краще робити при зачиненому положенні стулки. Для цього потрібно використовувати болт, розташований перпендикулярнодо площинивікна. У цьому випадку налаштування проводятьшестигранним ключем, який вставляється у головку болта і крутиться проти годинникової стрілки, якщо потрібно ослаблення затиску, і за годинниковою - якщо потрібно його посилити.

3.                 Щоб регулювати притиск верхньої частини стулки з нижньої сторони важеля, який утримує стулку, є спеціальна головка. Регулювання притискного зусилля проводятьтак само, як і налагодження цапф.

 

Край стулки зачіпає раму вікна

 

 

Дана проблема може статися, коли вікна різко відчиняються і зачиняютьсяабо довгий час  відчинені. Коли це відбувається, то деякі механізми, які утримують стулку, можуть деформуватися і розхитуватися. Щоб вирішити цю проблему,потрібно відрегулювати позицію стулки. Докладну інструкціющодоналаштування фурнітури можна подивитися на сайті виробника. 

Налаштування слід здійснювати залежно від того, чим стулка зачіпає раму. Іноді вона зачіпає раму нижнім торцем. Для вирішення цієї проблеми стулку потрібно підняти, а потім трохи провернути верхню частину в сторону, де розташовано верхнє кріплення.

 

Якщо стулка зачіпає раму верхнім торцем, то необхідно повернути її в сторону нижнього навісу. Цього може не вистачити, тоді потрібно ще опустити вниз всю стулку.

 

Іноді зачіпається середня частина рами з боку ручки. Рішення даного випадку полягає узміщенні стулки в сторону завісів. Якщо місце торкання зміщене, то залежно від сторони зміщення, потрібно повернути стулку в бік верхнього або нижнього навісу.

 

Щоб налаштувати позиції стулки, слід проводити регулювання болтів з головкою під шестигранний ключ. Ці болти розташовуються на нижньому завісі. Крім того, якщо металопластикові вікна досить великі, то в їх конструкції передбачені спеціальні доводчики, за допомогою яких можна підводити стулку в той момент, коли вона зачиняється на кількаміліметрів. Якщо є необхідність, то позицію цих доводчиків потрібно підправляти.

 

На нижньому завісі є також болти. Вони використовуються для регулювання повороту стулки в нижній частині. Окрім того, за їх допомогою можна також регулювати висоту її установлення. Болт розташовано у отворі верхньої частини завісу. Для отримання доступу до нього досить зняти захисну лиштву. Для того щоб підняти стулку, потрібно обертати болт за годинниковою стрілкою, для опускання - крутимо болт у протилежний бік.

 

Є можливість регулювання переміщення нижньої частини стулки у правийабо лівий бік у монтажній площині. Для цього усамій частині навісу паралельно до вікна є спеціальний болт. Його можна регулювати двома способами - з боку стулки і з боку відкосу. Напрямок переміщення стулки залежить від того, в який бік буде обертатися регулювальний болт. Бажано після кожного півоберту перевіряти правильність функціонування вікна.

 

У верхній частині вікна є механізм, який називають «ножицями». Щоб його регулювати, стулку потрібно повністю відчинити. З боку цього механізму розташовується трохи втоплений болт, який можна використовувати для налаштування  зсуву стулки в той чиінший  бік у площині вікна.

 

Вікно сильно продуває з боку петель

 

Може бути кілька причин, що спровокували виникнення цієї проблеми. Неякісний монтаж - одна з них. Це відбувається, коли робітники при установленні затягнули раму в середній частині анкерним болтом. Для вирівнювання і фіксації склопакетів використовуються рихтувальні пластини. Деякі з них встановлюють усередній частині стулки. Зміщення цих пластин також може стати причиною даної проблеми. Можливо, ці пластини взагалі могли не встановити ще на етапі виробництва. У цьому випадку потрібно зняти зі стулки штапик з боку петель. Потім підкласти між профілем і склопакетом необхідну кількість пластин. Для зняття штапика можна використовувати жорсткий шпатель або стамеску. Інструмент притуляється до місця стику штапика і стулки, а потім за допомогою легкого удару деталь від'єднується. Як  пластину можна використовуватизвичайну шкільну лінійку.

 

Заміна ущільнювача на пластикових вікнах

Ущільнювач в якісних вікнах може прослужити від 5 до 10 років, тому рано чи пізно його доведеться замінити. Для цього спочатку слід купити новий ущільнювач. Найдовше прослужить матеріал німецького виробництва. У кожному разі при купів

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами
  • ремонт пластикоих вікон
  • торцьові накладки
  • кріплення ручки


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
21.06.2019р.

Інноваційна розробка від бренду Velux — мансардні вікна с дистанційним...

Виробник VELUX нещодавно запропонував покупцям принципово новий тип продукції — віконні системи серії VELUX INTEGRA с дистанційним управлінням. Мансардні вікна серії INTEGRA стануть оптимальним рішенням для тих, хто прагне максимального комфорту.

22.01.2019р.

Установка окон в зимнее время — преимущества и недостатки

Установка окон в помещении — мероприятие ответственное. В дальнейшем от этого зависит комфорт и расходы на энергоносители. И дело не только в качестве продукции. На конечный результат влияет и профессионализм монтажников. Они должны правильно установить оконную конструкцию, устранить все щели и мостики холода, через которые возможны тепловые потери. Тогда окно на все сто будет выполнять свое предназначение.

18.05.2017р.

Как выбрать компанию для замены пластикового окна?

Даже при незначительной финансовой выгоде, например, акционной цене, человек склонен отдать предпочтение более доступному товару. Подобные уловки продавцы дорогой продукции готовят для своих клиентов, экономя на качестве изделий. Но добросовестные производители оконных конструкций могут сделать уникальное для рынка столицы и Украины предложение без потери уровня качества конечного продукта.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.