Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

4294
13.10.2016р. |
Гідроізоляція фундаменту

Волога у ґрунті є завжди: це і ґрунтові води, і фільтраційна вода, і вологість самого ґрунту. Усе це впливає на фундамент, який потребує захисту. І зробити це можна двома способами: облаштувавши дренаж або гідроізоляцію фундаменту. Дренажна система відводить воду від будівлі, а гідроізоляція не дає змоги волозі проникати у фундамент. При високому рівні ґрунтових вод і низькому коефіцієнті фільтрації ґрунтів можна застосовувати і комбінований метод. 

Особливості гідроізоляції фундаменту

Гідроізоляція фундаменту є надзвичайно важливим заходом для захисту як  фундаменту, так і цілого будинку. У кошторисі витрат на облаштування фундаменту гідроізоляція становить 5–10%.

При професійному підході гідроізоляція складається із трьох ліній захисту. Перша – внутрішня. Як правило, вона необхідна лише у будинках із підвальними приміщеннями. Друга – зовнішня, яку укладають безпосередньо по стіні. Третя – теж зовнішня, зі спеціальною обробкою ґрунту. 

 Гідроізоляція фундаменту: 1 – глиняний замок; 2 – клейова ізоляція; 3 – горизонтальна ізоляція; 4 – притискна стінка  (Рис 1)

Протинапірна гідроізоляція

Одним зі способів облаштування такої гідроізоляції є обмащування бетонних конструкцій холодною або гарячою мастикою на основі бітуму. Перед використанням таких мастик необхідно підготувати основу: очистити її від бруду, жиру або фарби, а також заробити нерівності. У сухих ґрунтах зовнішні поверхні фундаменту вирівнюють цементним розчином і двічі покривають гарячим бітумом або холодною мастикою. Вологі ґрунти зазвичай важкі. У цьому випадку фундамент рекомендують оштукатурити цементно-вапняним розчином, а після просушування двічі покрити гарячим бітумом.

 

У місцях виведення горизонтальної ізоляції та стиків вертикальної гідроізоляції необхідно забезпечити надійне з'єднання і захист від проникнення води.

Перед засипанням котловану необхідно передбачити технологічні та конструктивні заходи, спрямовані на запобігання механічним пошкодженням гідроізоляції. Це і вибір ґрунту, і товщина засипаного шару, улаштування захисних екранів із азбоцементних листів рулонних матеріалів, пінополістирольних плит тощо.

 

 Вертикальна гідроізоляція фундаменту (Рис. 2.(просто підписати, але не нумерувати рисунок)

 

Окрім того, протинапірну гідроізоляцію можна облаштувати, застосовуючи цементні дисперсії у вигляді сухих сумішей або готових паст, що для невеликого обсягу робіт досить зручно.

Використовуючи для гідроізоляції обклеювальні рулонні матеріали, слід ретельно підготувати поверхню: вирівняти, очистити, висушити, покрити ґрунтовкою.

При наклеюванні кожне попереднє полотнище перекривають не менше ніж на 100 мм у поздовжніх стиках і на 150 мм– у поперечних. 

Протикапілярна гідроізоляція

Така гідроізоляція дає змогу ефективно захищати бетонні конструкції, навіть якщо вони постійно контактують із водою. При цьому елементи фундаменту покривають пенетратами – активними реагентами, які взаємодіють із вапном і вологою, що міститься в капілярах поверхневого шару. В результаті пори і мікротріщини бетону заповнюють нерозчинні хімічні сполуки, унеможливлюючи потрапляння води.

Особливість такої гідроізоляції полягає у тому, що, перекриваючи шлях воді, вона не заважає вільному руху повітря всередині бетону. 

Протикапілярна (горизонтальна)гідроізоляція фундаменту  (Рис. 3) 

Горизонтальну гідроізоляцію необхідно надійно з'єднувати з вертикальною гідроізоляцією зовнішніх стін, а також з горизонтальною гідроізоляцією плити днища або підлоги підземної споруди.

Негативними наслідками застосування протикапілярної гідроізоляції може бути зміщення у бетоні хімічної рівноваги, у результаті чого на поверхнях іноді утворюються сольові розводи, а у залізобетонних конструкціях може іржавіти арматура. Окрім того, така ізоляція від вологи малоефективна тоді, коли розмір капілярних тріщин перевищує 0,3 мм, або на поверхню, яку захищають, діють значні навантаження.

 

Обмащувальна гідроізоляція передбачає застосування багатошарових водонепроникних покрить та еластичних мембран товщиною до 3 мм. Їх облаштовують з бітумних, бітумно-полімерних (гарячого і холодного нанесення) мастик та емульсій, полімерних і полімерцементних (жорстких та еластичних) розчинів. Таку гідроізоляцію використовують для антифільтраційного, протикапілярного й антикорозійного захисту залізобетонних, бетонних і цегляних конструкцій. У місцях підвищеного тріщиноутворення (деформаційні шви, стики, з’єднання, прилягання тощо) гідроізоляційні покриття і мембрани слід посилювати армувальними склосітками або технічними тканинами.

 

Нанесення обмащувальної гідроізоляції на фундамент     Рис. 6.

 

Обклеювальна гідроізоляція – багатошарові водонепроникні еластичні мембрани товщиною до 5 мм з рулонних бітумно-полімерцементних (1–3 шари) і самоклейких плівок (1 шар). Застосовують для антифільтраційного, протикапілярного й антикорозійного захисту залізобетонних, бетонних і цегляних конструкцій. Наносять рулонні матеріали за допомогою газового пальника. Самоклейкі плівки притискають до основи і розгладжують валиком. Обклеювальна гідроізоляція вирізняється підвищеною адгезією до мінеральних основ, водонепроникністю, тріщиностійкістю. Однак часто разом з нею треба облаштовувати додаткові захисні конструкції – стяжки, притискні стінки тощо. 

Гідроізоляція фундаментів рулонними матеріалами: 1 – глина; 2 – шар цементного розчину, покритий зовні бітумом; 3 – гідроізоляція; 4 – цементна підлога; 5 – гідроізоляція; 6 – шар керамзиту; 7 – глина   Рис. 7. 

Штукатурна гідроізоляція – багатошарові гідроізоляційні покриття товщиною до 20 мм (у гідротехнічному будівництві – до 50 мм) з бітумно-полімерцементних (жорстких) розчинів для антифільтраційного і протикапілярного захисту залізобетонних, бетонних і цегляних конструкцій в умовах невисокого впливу водного навантаження. Штукатурна гідроізоляція відрізняється від обмащувальної меншою рухливістю складників, які наносять, вона має більші наповнювачі, а також більшу товщину покриття (4–20 мм). 

Ін’єкційна гідроізоляція полягає у ін'єкціюванні в конструкцію спеціальних водо- і паровідштовхувальних речовин.

Уздовж передбачуваного шару ізоляції просвердлюють отвори діаметром 18–22 мм, з кроком 100 мм. При цьому крок отворів визначають залежно від міцності та гігроскопічності ізольованих конструкцій. У просвердлені отвори вставляють або забивають ін'єктори –  металеві трубки діаметром 18–22 мм з перфорованим наконечником і пристроєм для приєднання шлангів нагнітача.

Ін’єкційна гідроізоляція   Рис. 12. 

Напилювана гідроізоляція

При облаштуванні гідроізоляції методом напилювання здійснюють набризк гідроізоляційних розчинів мастик за допомогою насосів високого тиску або установками, що працюють з використанням стиснутого повітря. У першому випадку використовують автогідронатори, у яких розігрівають мастику і подають по шлангах насосами. На кінцях шлангів встановлені наконечники-розпилювачі, які формують струмінь мастики, котрий спрямовують на поверхню. Використовують при цьому, як правило, мастики на основі бітумів. 

Нанесення напилюваної гідроізоляції на фундамент     Рис. 11. 

Підготовка поверхонь для гідроізоляції

При підготовці бетонних і цегляних елементів усувають нерівності, обрізають арматуру, яка виступає, закладають раковини і заглиблення.

Спосіб вирівнювання бетонної поверхні, видалення з неї цементної плівки і забруднень залежить від виду гідроізоляції. Зазвичай його виконують ручним електро- або пневмоінструментом для сколювання бетону, піскоструминними апаратами або шліфувальними машинами.

У деяких випадках ізольовані поверхні поганої якості вирівнюють, облаштовують суцільну цементно-піщану стяжку або штукатурять. Пил і сміття з поверхні підготованих ділянок видаляють промисловим пилососом, стисненим повітрям від компресора або струменем води під високим тиском. З’єднання, прилягання й шви на ізольованій поверхні закладають, як правило, перед облаштуванням основного гідроізоляційного покриття.

Вікторія ДЕМЧУК

Повна версія статті – у журналі "Ізоляція" серії "БудЕксперт Порадник", який можна замовити у редакції газети "БудЕксперт"  


Теги та ключові фрази
гідроізоляція фундаменту, яким боком скласти гідроізоляційну плівку фундамент, технологія гідроізоляції фундаменту, протинапірна ізоляція для фундаменту
Більше статей за тегами
  • дренажна система
  • протинапірна гідроізоляція
  • горизонтальна гідроізоляція
  • вертикальна гідроізоляція


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
20.01.2022р.

Современное покрытие для пола должно быть прочным, долговечным, влагостойким, простым в монтаже, иметь невысокую цену и украшать любой интерьер. Кварц виниловый ламинат или СПС ламинат с замковым соединением — модная и популярная новинка на рынке Украины.

17.04.2023р.

Мистецтво вибору – паркетна дошка чи набірний паркет?

Як кажуть, у будь-якому жарті є частка жарту. Тому будь-хто, хто стикався з будівництвом нового будинку або робив ремонт у своїй квартирі, обов'язково ставив собі питання - який матеріал вибрати для покриття для підлоги: паркетну дошку або набірний паркет?

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

18.07.2017р.

Ламінат проти паркету. Хто кого?

Фахівці рекомендують робити ремонт в приміщенні за певним алгоритмом. Якщо дотримуватися правил, то укладання підлоги має стати одним із завершальних етапів. Отже, у вас буде достатньо часу, аби остаточно визначитися, якому покриттю віддати перевагу: ламінату чи паркету.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.