Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстраціюПартнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
БУДІВНИЦТВО НА КАРАНТИНІ. ЯК КОРОНАВІРУС ПОЗНАЧИТЬСЯ НА РИНКУ ЖИТЛОВОЇ НЕРУХОМОСТІ
31.05.2020р.

Всю Україну відправили на карантин, і будівельна...

В Україні ліквідовано ДАБІ
31.05.2020р.

Рішення про ліквідацію Державної...

«Снєжка-Україна» запустила виробництво антисептичних засобів
13.05.2020р.

Підприємство, яке 20 років на українському ринку є...

TYTAN Professional двокомпонентний ціанакрилатний клей Quick FIX MDF kit
04.05.2020р.

Клей містить в’язкий гель ціанакрилат, який швидко...

Перший номер газети "БудЕксперт"
24.04.2020р.

Цікаві статті, корисні поради тим, хто ремонтує чи...

2025
19.10.2016р. |
НЮАНСИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ПЛАСТИКОВИХ ВІКОН

Використання загороджувальних конструкцій з ПВХ уконтексті підвищення енергоефективності будівель — одне із найважливіших завдань сучасної комунальної політики.

 

ЧИ ПОТРІБНО обігрівати ВУЛИЦЮ?

До недавнього часу в нашій країні ніхто особливо не цікавився, скільки коштує опалення житлових та адміністративних будівель, на яких етапах відбувається втрати теплової енергії і яким шляхом ці втрати можливо мінімізувати.

Аналогічна ситуація була уЄвропі до початку 1960-их років: поки енергоносії коштували порівняно дешево, ніхто особливо не обтяжував себе їх обрахуванням. Ситуація змінилася з початком енергетичної кризи, коли ціни на нафтопродукти зросли в рази і з’ясувалося, що опалювати вулицю — не найвигідніша справа.

Аналіз тепло-фізичних процесів, які відбуваються у будівлі, швидко виявив найбільш вузькі місця, через які відбуваються основні тепловитрати: це загороджувальні конструкції, тобто вікна та двері. Першим кроком, що дав змогудокорінно виправити ситуацію, стала зміна матеріалувиготовлення цихконструкцій.

Традиційно і в Європі, і в Україні велика частина віконних і дверних конструкцій виготовлялася з дерева. Незважаючи на низку безперечних плюсів деревини (простота обробки, екологічність тощо), у неї є й суттєві недоліки.

Насамперед, це неминуча зміна геометрії і настільки ж неминуча поява нещільних стиків різних конструкційних модулів, що призводить до неконтрольованого повітрообміну в приміщенні.

Використання пластику дає змогу  назавжди вирішити ці проблеми. ПВХ є екологічно чистим, безпечним матеріалом, що маєпорівняно з деревиною набагато більший запас міцності відносновпливів зовнішнього середовища (волога, сонячна радіація, пилові суспензії).

Пластик не потребує ні фарбування, ні спеціального догляду. Виготовлені з нього конструкції практично герметичні і надійно зберігають тепло там, де воно потрібне. Енергоефективність пластикових вікон можна суттєво підвищити завдяки використанню спеціального скла усклопакеті, а також при застосуванні профілів, що маютьвеликийкоефіцієнт опору теплопровідності.

Однакнеобхідно розуміти, що вирішити проблему енергозбереження виключно заміною дерев’яних вікон на пластикові неможливо. Основна умова тут — економічне стимулювання енергозбереження, коли споживач точно знає,  за що він платить.

ДЛЯ СТВОРЕННЯ ТЕПЛОГО ЖИТЛА Є ДВІ ПРИНЦИПОВІ МОЖЛИВОСТІ.

1. Проектування максимально теплих будинків з високими енергозберігаючими характеристиками і системою опалення з низькою енергоємністю. У цьому випадку для будівництва потрібні значні капіталовкладення, що частково компенсується низькими експлуатаційними витратами.

2. Проектування і будівництво будинків з менш теплими огороджувальними конструкціями і потужною енергоємною опалювальною системою. Цей варіант передбачав дешеві енергоносії, але останнім часом, коли ціни на енергоносії стрімко зростають, а якість послуг ЖКГ погіршується, перший шлях розвитку стає більш актуальним.

ЕТАПИ ЕВОЛЮЦІЇ ПЛАСТИКОВИХ ВІКОН

Використання ПВХ-вікон з самого початку передбачало вирішення кількох основних проблем. Основною серед них була і залишається економія теплової енергії. Можна впевнено стверджувати, що драйвером розвитку віконних систем є їх зростаючий енергозахист.

Подивимося, як змінювалися основні властивості вікон, які впливають на енергозахист.

Перші пластикові вікна виготовлялися з профілів, що мали монтажну ширину 58-62 мм. Чому саме стільки, сказати сьогодні важко. Але саме такі профілі слугувалиінженерною базою віконних систем аж до середини 1990-их.

На кінець минулого століття стало ясно, що теплотехнічні характеристики вікна треба покращувати, оскільки вуглеводневе паливо стрімко дорожчало. Покращувати потрібно, але як і за рахунок чого?

Були спроби експериментувати з кількістю профільних камер, які не дали результату. Експериментально було встановлено, що збільшення камер всередині профілю при збереженні незмінної його монтажної ширини не дає нічого.

І тоді з’явилися системи, що мали ширину вже 70 і більше міліметрів: VEKA Softline 70, VEKA Topline тощо. Окрім збільшеної монтажної ширини, що дозволяла використовувати ширші склопакети з великим спектром функціональних можливостей, у нових системах змінено  «глибину входження пакета у стулку».

І хоча мова йшла лише про три міліметри (висота була змінена з 18 до 21 мм), це дало можливість створювати вікна, теплотехнічні характеристики яких були приблизно на 15% кращими58-міліметрової «класики».

XXI століття ознаменувалося для Європи різким посиленням вимог до показників енергоефективності будівельних матеріалів і технологій, включаючи вікна. Починаються експерименти з пасивним будинком, який не потребує опалення і живе за рахунок власного, ендогенного тепла.

Такі будівлі потребують спеціальних вікон із спеціальних профілів — наприклад VEKA Topline Plus. Правда, практика створення таких будинків виявила їх дуже високу вартість, а тому і віконні програми для пасивних будинків отримали обмежене поширення, зайнявши строго певну нішу.

Нині віконні технології розвиваються поступально, покращуючи характеристики 70 міліметрових програм. Наступним кроком стала поява профільної системи,у якій була збільшена монтажна ширина, причому знову на 12 мм — до 82. Висота фальца зросла на 4 ммі склала 25 мм. З’явився третій контур ущільнення, і загалом ефективність вікна зросла ще на 10%.

Сучасне пластикове вікно відрізняється від своїх попередників, з минулого століття, так само, як відрізняється музичний центр від старої котушкової «Комети». Збільшився асортимент можливих вікон і дверей, з’явилися нові кольори, стали можливими нові форми.

Але все це — лише побічні наслідки розвитку його основної здатності зберігати тепло!

http://rem-bud.in.ua/budivnictvo/nyuansi-energoefektivnosti-plastikovix-vikon.html

 

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами
  • енергозберігаючі характеристики
  • пластикове вікно
  • енергозахист


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Додайте коментар, висловіть свою думку

Олег | 20.10.2016 18:10:33

Дякую за статтю, теж нещодавно прочитав про вiкна на http://www.adamson.ua/shop/energozberigayuchi-vikna ранiше я i не думав як це важливо!

[Відповісти]

   Сторінки: 1KINOafisha.ua - фільми в кінотеатрах.  Шукай роботу на JOB.ukr.net. Музика на PLAY.ukr.net. Усі новини спорту на UKR.NET.

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Інші статті
31.03.2020р.

Як підібрати вхідні та міжкімнатні двері по дизайну 1

Наскільки важливими в інтер’єрі вашого помешкання є двері? Просто зараз оцініть, чи подобається вам їхній вигляд, чи підкреслюють вони настрій, який панує у тій чи іншій кімнаті, чи достатньо вони функціональні та практичні. Якщо ваша оцінка вам не сподобалася, а, уявивши кімнату без дверей, ви подумали, що так вона матиме кращий вигляд, не поспішайте повністю відмовитися від них (особливо, якщо це вхід у житло). Вам просто потрібні інші двері.

25.10.2018р.

Папа Карло или Пан Ясень – какие межкомнатные двери лучше

Межкомнатные двери – важная конструктивная часть интерьера. Полотна способны не только дополнять стилистику, но и выделяться из общей гаммы, становясь ярким акцентом в комнате. Выбирая двери в помещение, хочется, чтобы они были не только стильными, но и долговечными.

11.10.2018р.

Ворота Hörmann на страже имущества украинцев

В 1999 г. в Украине появилось представительство известного немецкого концерна Hörmann. Тогда застройщики и владельцы недвижимости узнали, что такое безупречное качество и продуманный дизайн.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.