Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстраціюПартнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
У рамках Європейського тижня сталої енергії в Україні
25.06.2020р.

26 червня о 14:00 у рамках Європейського тижня сталої...

Будівельна премія: підсумки півріччя
24.06.2020р.

Підведено підсумки першого півріччя у відборі...

Будівельна премія: підсумки півріччя
24.06.2020р.

Підведено підсумки першого півріччя у відборі...

Про аспекти покращення змісту професійної освіти говорили на усеукраїнському вебінарі
18.06.2020р.

У нинішніх реаліях життя, які змінилися під впливом...

«Снєжка-Україна» долучилася до створення сучасного бібліохабу творчості
05.06.2020р.

ТзОВ «Снєжка-Україна» – успішний і знаний виробник...

1814
27.10.2017р. |
ЯК ПРОЧИСТИТИ УНІТАЗ

Без проведення періодичних профілактичних заходів з очищення труб уникнути засмічення просто неможливо. До того ж,  засміченняможуть спровокувати не тільки забруднення, скупчені там за певний період часу, але і випадковий сторонній предмет або ганчірка.

 

Якщо вода б’є через край унітазу, єдине, що можна зробити –  негайно викликати аварійку і, озброївшись рукавичками, відрами й ганчірками намагатися запобігти її поширенню за межі санвузла. У менш екстремальних ситуаціях можна впоратися із засміченням самостійно.

 

ВИДИ УСУНЕННЯ ЗАбруднень в УНІТАЗІ

Розрізняють кілька видів усунення засмічення в унітазі:

§ хімічний;

§ гідравлічний;

§ гідродинамічний;

§ механічний.

 

ХІМІЧНИЙ СПОСІБ ЧИщення 

Так, якщо спостерігається очевидне уповільнення зливу води або ж, її застій у чаші унітазу, то можна спробувати хімічний спосіб. Він полягає у використанні лужних засобів, які заливаються в трубу і залишаються там на деякий час (годину-дві, іноді більше, точний час вказується на упаковці). До таких відносять всім відомі розчини Кріт і Тирет. Після закінченння зазначеного часу в унітаз бажано вилити декілька літрів гарячої води.

Єдине застереження: заливати розчин потрібно безпосередньо вглиб зливного отвору, уникаючи потрапляння його на емаль. Приміром, якщо унітаз з поличкою, то при необережному поводженні можна налити розчин на емальований виступ всередині нього. Його необхідно відразу ж змити, оскільки при тривалому впливі абразивних засобів на емаль,можливе їїї руйнувння.

Але одразу ж потрібно зазначити, що подібний метод найчастіше не приносить бажаних результатів, особливо у випадку з унітазом. Механізм роботи полягає у розчиненні забруднень, які скупчуються на внутрішніх поверхнях труб, але, як правило, засмічення унітазу провокує попадання в нього чогось більшого, ніж прості відкладення, наприклад, шматок ганчірки, губки, великі харчові відходи тощо. Знову-таки, доцільність застосування хімічного способу визначається залежно від ступеня інтенсивності засмічення. Якщо вода просто проходить повільніше ніж зазавичай, то цілком можливо, що засіб спрацює.

Слід звернути увагу, що хімічний метод не можна застосовувати для сталевих труб!

Тільки для пластикових або чавунних.

ГІДРАВЛІЧНИЙ СПОСІБ

У разі невеликого засмічення може допомогти вантуз. Механізм його дії відомий, мабуть, усім. Ритмічні натискання на вантуз, прикладений до зливного отвору, створюють в трубі подобу гідравлічних ударів. Під їх впливом ущільнення, що перешкоджають вільному зливу води, починають розпадатися і проходити в злив.

Гідравлічний спосіб досить ефективний, але можливість його застосування залежить від моделі самого унітазу і вантуза. В деякі унітази встановити вантуз потрібним чином, щоб виключити потрапляння під нього повітря, неможливо. А деякі моделі вантузів самі по собі розраховані на чищення малих зливних отворів, ванн і раковин. У будь-якому випадку, спробувати варто.

ГІДРОДИНАМІЧНИЙ СПОСІБ

У деяких випадках засмічення вдається видалити за допомогою жорсткого гумового шланга. Цей спосіб можна назвати гідродинамічним, оскільки він діє відразу в двох напрямках: надає силовий тиск (напір води) і температурний.

Послідовність дій така:

§ один кінець шланга закріплюють на кінці крана з гарячою водою;

§ інший кінець розміщують всерединізливного отвору унітазу;

§ відкривають гарячу воду під напором.

Цей спосіб найкраще застосовувати разом із хімічним прочищенням. До речі, для максимальної ефективності усунення засмічення можна послідовно або паралельно застосувати кілька способів. Наприклад, хімічний засіб, прочищення тросом і потім промивання гарячою водою.

МЕХАНІЧНИЙ СПОСІБ

Даний спосіб може включати використання сантехнічного троса або дорна, зняття гофри або ручне видалення засмічення (по можливості).

САНТЕХНІЧНИЙ ТРОС

Трос розміщують у зливний отвір унітазу і, безперервно обертаючи його в одному напрямку, починають поступово проштовхувати всередину. Якщо засмічення утворилося саме в трубі унітазу, то через деякий час трос впреться уперешкоду. У цьому випадку необхідно спробувати за допомогою активних зворотно-поступальних рухів проштовхнути засмічення або ж витягти його назовні. Якщо з першого разу не вдалося досягти необхідного результату, то процедуру потрібно повторити. В ході такої роботи важливо стежити, щоб трос перебував у натягнутому стані. Якщо він почне скручуватися всередині труби, то продовження прочищення буде неможливим. До того ж, це може пошкодити внутрішні стінки труби.

ПРОЧИЩЕННЯ УНІТАЗУ ЗА ДОПОМОГОЮ ДОРНА

Крім троса можна використовувати дорн, який являє собою сталеву пружну стрічку з наконечником. На відміну від троса, його можна обертати, і слід поступово проштовхувати в злив. Роботу потрібно проводити обережно, без різких рухів. Це необхідно для того, щоб уникнути пошкодження внутрішніх керамічних стінок унітазу або пошкодження самого дорна. При надто різких рухах дорн може лопнути, і частина сталевої стрічки застрягне в зливі, тільки ускладнивши становище.

Необхідно звернути увагу, що всі названі способи можна застосовувати для усунення засмічень в унітазах різних моделей і способів кріплення.

ПРОЧИЩЕННЯ ГОФРИ

У разі, якщо унітаз під’єднується до каналізаційної системи за допомогою гофри, то доцільніше буде перевірити її на наявність корку. Для цього його досить зняти і перевірити. При виявленні засмічення, його витягують, гофру прочищають і повертають на місце.

Найоптимальніший варіант – приєднання каналізаційного випуску безпосередньо до горловини стояка. Але це зустрічається вкрай рідко. Здебільшого, наприклад, при установленніпідвісного унітазу, передбачається використання саме гофрованої труби. Подібний підхід істотно полегшує прочищення невеликого засмічення, який найчастіше утворюється саме у ній.

Потрібно зауважити, що не завжди причина криється безпосередньо в трубах унітазу. Тому, якщо зроблені спроби виявити проблему безуспішні, тоді єдина причина – забруднення утворилося в стояку або ж у горизонтальному відводі. У цьому випадку власними силами обійтися навряд чи вдасться. Хоча, якщо в санвузлі є спеціальний гідрозатвор, то можна спробувати усунути забруднення за допомогою троса. Для цього необхідно відкрити затвор, ввести в трубу трос і поступово просувати його, дотримуючись вищевказаних рекомендацій.

Висновки

При виборі такого сантехнічного обладнання, як унітаз, необхідно звертати увагу на надійність і практичність всіх його складових елементів. Важливе значення також має грамотна організація системи зливу. Неправильний кут нахилу, малий розмір труб постійно можуть провокувати виникнення засмічень. Окрім того, при заміні сантехнічної арматури краще всього використовувати елементи із сучасних матеріалів (ПВХ, поліпропілен тощо). І в будь-якому випадку бажано, щоб у будинку завжди були інструменти для усунення засмічення.

https://rem-bud.in.ua/santexnika/shho-robiti-yakshho-zasmitivsya-unitaz.html#comment-639

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами
  • забруднення унітазу
  • очищення труб
  • вантуз
  • дорн


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   KINOafisha.ua - фільми в кінотеатрах.  Шукай роботу на JOB.ukr.net. Музика на PLAY.ukr.net. Усі новини спорту на UKR.NET.

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Інші статті
30.03.2020р.

Коли з’явилася перша ванна

Ви, напевно, будете здивовані, але перша ванна з'явилася кілька тисячоліть тому. Звичайно, більш точну дату і обставини її винаходу не вдасться дізнатися, оскільки сталося це ще у доісторичні часи. Легенда про ванну

03.01.2020р.

Акриловые ванны: объективные преимущества и недостатки

Огромную часть современного рынка сантехники занимают акриловые ванны. Эксперты называют несколько причин их популярности: доступность, небольшой вес, разнообразие размеров, а также нестандартных форм. По этим параметрам они превосходят стальные, а тем более чугунные аналоги. Чаши из чугуна весят свыше 80 килограмм, стоят недешево и при этом бывают только прямоугольной или овальной формы.

12.11.2019р.

Аксессуары для ванной на инновационной вакуумной системе монтажа

«Монтажные» присоски сразу же после появления на рынке стали очень популярными. Одна беда – далеко не все из них надежные и хоть сколько-нибудь долговечные. Потому так привлекательна система Super Suctionfix.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.