Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстраціюПартнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
На порталі «Дія» оновили три будівельні послуги
13.11.2023р.

Більшість даних підтягується з Єдиної державної...

Відбудови без робочих рук не буде
16.09.2023р.

Через війну будівельна галузь переживає кризу...

Як вирішити проблему з нальотом в унітазі
11.09.2023р.

Вапняний наліт на унітазі – це поширена проблема,...

Вчені знайшли корисний та практичний спосіб використання кавової гущі
11.09.2023р.

Дослідники з Австралії розробили новий спосіб...

1880
28.02.2018р. |
Енергоефективність та комфорт по-миргородськи, або Угода мерів у дії
Енергоефективність та комфорт по-миргородськи
Сучасний Миргород, відоме курортне містечко на Полтавщині, ставши підписантом Угоди мерів у 2012 році, успішно реалізовує європейську ініціативу, спрямовану на енергоефективність та  охорону навколишнього середовища. Серед  зобов’язань міста, як і усіх інших учасників проекту,  – скорочення  до 2020 року викидів СО 2 на 20%, що повною мірою відтворено  у Плані дій зі сталого енергетичного розвитку, затвердженого містом у 2013 році, у якому окреслені основні шляхи досягнення цілей, передбачених зобов’язаннями Угоди Мерів.
Серед основних проектів та дій, які реалізовуватимуться: термомодернізація муніципальних та житлових будівель, реорганізація транспортної системи, реконструкція системи освітлення, впровадження альтернативних джерел енергії, інформаційна кампанія та проведення Днів енергії.
Миргород вже з 2010 року є членом Асоціації «Енергоефективні міста України», а створений у 2012 році відділ муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту активно працює над реалізацією сучасних проектів з енергозбереження, енергоефкективності та використання відновлюваних джерел енергії.
У листопаді 2016 року містом було підписано Меморандум про співробітництво з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України задля спільної роботи над збільшенням використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.
Останніми роками у Миргороді проведено достатній обсяг робіт, спрямованих на економію енергоресурсів, енергозбереження та енергоефективність. Активним ініціатором досягнутих успіхів у місті є, безумовно, європейська ініціатива - Програма Угода мерів-Схід (Довідкова інформація – нижче).
У Миргороді за програмою Угода Мерів – СХІД Євросоюзом виділено  – 763 тис. євро (75%)  при  загальній вартості цих робіт  – 1,02 млн. євро.  За попереднісми розрахунками,  в результаті проведених пробіт викиди  викиди СО2 буде скорочено на 20% або 338 тон/рік.
На сьогодні у рамках реалізації Угоди мерів проведено капітальний ремонт і повна теромодернізація багатоквартирного житлового будинку,  здійснено модернізацію дитячого садка  № 10, у якому утеплено стіни, замінено вікна, встановлено ІТП і сонячні колектори. Справжньою гордістю місцевої теплогенерації стала міська котельня, яка працює на соломі, а нова велосипедна доріжка сприятиме розвитку стійкої мобільності у місті.
Окрім європейської ініціативи «Угода мерів – Схід»,  у місті за підтримки  громадських інституцій, державних та мінародних установ вже проводяться  роботи, спрямовані на економне споживання енергоносіїв завдяки проведеним заходам з термрмрдернізації, утеплення, використання алтернптивних джерел опалення. Так, в результаті енергоефективної санації у ДНЗ № 5 «Сонечко», який до реновації споживав електроенергії  88 895 кВт-год/рік, споживання скоротилося до 53 312 кВт-год/рік, а температура підвищилася до + 21,5°С при колишній  18,2°С. Відповідно, знизилася захворюваність персоналу – на 15%, у дітей –на 29%.
Рівень відвідування у садочку  досяг 91.%, а скарг з боку батьків – жодних. Внаслідок реалізованих заходів обсяг викидів СО₂ скоротився з 24,2 до 17,0 тон/рік, а зниження видатків на теплопостачання до 52  тис. грн.
У грудні 2016 у  співпраці з корпорацією NEFCO підписано кредитний, грантовий договори та договір про надання місцевої гарантії  Проекту “Модернізація теплового району “Авіамістечко” у м. Миргород Полтавської області”. Бюджет - 882 тис. євро, з яких 300 тис. євро – грант NEFCO ,  448 тис. євро – кредит NEFCO,  134 тис. євро – місцевий внесок.
У місті здійснено технічне переоснащення вуличного освітлення: замінено старі світлоточки на сучасні, встановлено 10 сонячних модулів з LED-лампами. 
Окрім вищеописаних досягнень , у Миргороді активно працюють над іншими проектами та ініціативами. Так, місто вже готове розпочати термореноваційні роботи за надані кредити НЕФКО у  гімназії ім. Т.Г. Шевченка та НВК Гелікон. Вартість проекту – 1,8 млн. грн. під 3% річних в євро  терміном 4 роки.
Як бачимо, місту є чим похвалится і з гордістю, як сказав мер Миргорода Сергій Соломаха, зізнатися, що після «підписання Угоди мерів у місті почали мислити та й жити за іншими категоріями».  

Довідка 
Програма Угода мерів після прийняття у 2008 році Пакету ініціатив ЄС з питань клімату й енергетики започаткувала Європейська комісія для заохочення й підтримки зусиль, яких докладають місцеві органи влади у сферах розробки й реалізації політики сталого енергетичного розвитку. Насправді, органи місцевого самоврядування відіграють вирішальну роль у пом’якшенні наслідків зміни клімату, тим паче,  що 80% споживання енергії та викидів CO2 пов’язані із діяльністю міст.
Завдяки Угоді мерів, установи ЄС зробили безпрецедентний крок у безпосередньому залученні місцевих і регіональних органів влади, визнаючи водночас їхню важливу роль у досягненні амбітних цілей у галузі енергетики й збереження клімату.
Щоб втілити свої політичні зобов’язання у конкретні заходи та проекти, підписанти Угоди, зокрема, зобов’язуються підготувати Базовий кадастр викидів після розробки місцевої політики сталого енергетичного розвитку і відповідного потенціалу у сфері енергоменеджменту, та подати протягом року після підписання План дій зі сталого енергетичного розвитку, що окреслює основні заходи, до яких вони планують вдатися.
Окрім заощадження енергії, можна очікувати й інших результатів від заходів, до яких вдаються підписанти: надання екологічно чистих і фінансово доступних енергетичних послуг, створення постійних робочих місць, які потребують вишколу, підвищення фінансової та соціальної стабільності, здоровіше довкілля, краща якість життя, підвищення економічної конкурентоспроможності за рахунок розвитку бізнесу й інновацій, а також, поліпшення якості суспільних послуг та інфраструктури. Ці заходи, внесені підписантами Угоди в базу кращих практик під назвою «Взірці досконалості», слугують для інших прикладом для наслідування. Каталог Планів дій зі сталого енергетичного розвитку є ще одним унікальним джерелом натхнення, оскільки він в стислому вигляді демонструє амбітні цілі й основні заходи для їх досягнення, обрані іншими підписантами.
Так, на сьогодні в Україні ЄС вже профінансував кілька таких проектів, які реалізовано у містах та селах України. Кошти, які виділяє ЄС на проект, становлять 80% від загальної вартості проекту, а 20% для реалізації проекту має надати місцевий бюджет.
Людмила ДЕМЧУК
 Львів- Миргород

>

 


Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
30.03.2020р.

Коли з’явилася перша ванна

Ви, напевно, будете здивовані, але перша ванна з'явилася кілька тисячоліть тому. Звичайно, більш точну дату і обставини її винаходу не вдасться дізнатися, оскільки сталося це ще у доісторичні часи. Легенда про ванну

03.01.2020р.

Акриловые ванны: объективные преимущества и недостатки

Огромную часть современного рынка сантехники занимают акриловые ванны. Эксперты называют несколько причин их популярности: доступность, небольшой вес, разнообразие размеров, а также нестандартных форм. По этим параметрам они превосходят стальные, а тем более чугунные аналоги. Чаши из чугуна весят свыше 80 килограмм, стоят недешево и при этом бывают только прямоугольной или овальной формы.

12.11.2019р.

Аксессуары для ванной на инновационной вакуумной системе монтажа

«Монтажные» присоски сразу же после появления на рынке стали очень популярными. Одна беда – далеко не все из них надежные и хоть сколько-нибудь долговечные. Потому так привлекательна система Super Suctionfix.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.