Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

8733
15.10.2010р. |
Герметики: різновиди, способи використання
Зараз на ринку будівельних матеріалів представлений велитенський асортимент герметиків.Але ситуація ускладнюється тим, що зорієнтуватися в цьому різноманітті буває деколи дуже не просто, і навіть досвідчені професіонали не завжди можуть прийняти єдине вірне рішення щодо вибору того чи іншого герметика для тієї чи іншої мети. Спробуємо разом розібратися в цьому найширшому спектрі одного з самих затребуваних у будівельників продуктів.

За словами фахівців, всi герметики підрозділяються по декількох позиціях. Перша позиція - це готовність до застосування. Існують однокомпонентні (тобто придатні до безпосереднього використання) і двох- і більше компонентні типи (вимагають перед застосуванням точного і ретельного змішування компонентів). Далі, герметики підрозділяються за типом основи: силіконові, акрилові, поліуретанові, тіоколової (полісульфідні), бутилкаучукові та герметики на основі MS-полімерів. Герметики відрізняються також по класу полімеризації - нетвердіючі і твердіючі.

Крім того, багато виробників крім побутових, випускають і професійні герметики, що продаються в тубах ємністю 600 мл. Для їх застосування потрібно, так званий, "пістолет". Частіше всього в 600 мл розфасовці продають нейтральні силіконові герметики. Побутові герметики продаються в балонах ємністю 70, 80, 280 і 310 мл.

Популярний силікон

Пальма першості в обсягах продажів цілком належить силіконовим герметика. Однак це не означає, що інші герметики не мають право на існування. Аж ніяк! Справа в тому, що у кожного матеріалу існує так звана "ніша", тобто найбільш типові області застосування.

Силіконові герметики мають комплекс унікальних властивостей. Для цієї групи герметизуючих матеріалів характерні наступні відмітні особливості:

  • стійкість до УФ-випромінювання;
  • стійкість до погодних умов, температурних перепадів і практично будь-яких агресивних середовищ;
  • відмінна адгезія до більшості видів будівельних матеріалів навіть без використання праймерів (грунтовок);
  • морозостійкість (зберігають пружно-еластичні властивості в діапазоні температур від -50 ° до 200 °С);
  • широкий інтервал температур застосування (нанесення на поверхню від -30 ° до +60 °С).

Виходячи з того, що силіконові герметики обов'язково містять розчинник, вони підрозділяються ще на два типи: кислотні і нейтральні. Герметики з певним типом розчинника мають свої переваги і свої недоліки. Так, кислі герметики дешевші, ніж нейтральні, проте їх ні в якому разі не можна використовувати при герметизації поверхонь і матеріалів, які можуть вступати в хімічну реакцію з кислотою.

Понад 90% продажу припадає на білі і безбарвні силіконові герметики. Оскільки акрилові герметики за своїми властивостями придатні до фарбування, вони, як правило, випускаються в білому кольорі. Крім цього, в асортименті деяких компаній можна зустріти герметики сірих, коричневих і навіть чорних відтінків.

Піна і герметик - не одне і те ж

У чому полягає відмінність монтажної піни від герметика? Справа в тому, що піна - це не герметик в повному розумінні цього слова. Піна при твердінні істотно збільшується в обсязі і використовується для ущільнення швів і стиків шириною від 3 см. Герметики ж, навпаки, застосовуються для закладення стиків і швів - не більше 3 см.

За способом застосування піни ділять на професійні та побутові. І ті, та інші на вітчизняному ринку, як правило, пропонуються у вигляді однокомпонентних складів.

Основна відмінність між професійними та побутовими піною полягає в тому, що балон професійної піни виготовлений для використання зі спеціальним пістолетом. Пістолет дозволяє точно дозувати кількість ,що випускається піни, а значить, піну в подальшому не доведеться "обрізати" і це покращує її гідроізоляційні якості.

Професійні піни дорожче побутових приблизно на 10-15% і забезпечують поки не більше 20% загального продажу монтажної піни. Їх фасують у балони ємністю 750 мл. Побутові - в 300, 500 і 750 мл.

Слід пам'ятати про коефіцієнт усадки і пористої структури монтажної піни. Після виходу з балона піна розширюється і застигає. Потім вона дає усадку. Якщо піна багато втрачає в обсязі, порушується її контактна здатність, виникають надлишкові напруги в з'єднаннях. Величина усадки - одна з основних характеристик монтажної піни, чим менше усадка - тим вище міцність з'єднання.

У порожнинах шириною до 40 мм піна повинна полімеризовані (застигати) за 2-3 години. Після цього надлишки обрізають і зашпакльювують з'єднання. Такий час полімеризації дозволяє ефективно використовувати робочу силу і час. Наприклад, при встановленні вікон в квартирі робітники, змонтувавши третє вікно, можуть приступати до шпаклівці швів першого і т. д. Здатність піни "чіплятися" до підстав полегшує роботу щодо заповнення порожнин і дозволяє робити її швидко і якісно, а також знизити витрату піни.

Якісна монтажна піна зобов'язана виконувати функції гідро-, тепло- і звукоізолятор. Погодьтеся, чого варто дороге вікно, якщо тепло, шум і волога проникають по периметру. До речі, якщо нанесену піну обрізати, то поєднання дуже сильно погіршує гідроізоляційні властивості. Коефіцієнт теплопровідності якісної піни - 0,032 Вт /м ²ОК; мінеральна і скловата стандартної щільності мають найгіршими показниками (0,038).

Балони з якісною піною забезпечені надійними клапанами, які спрацьовують повторно у 98% випадків. Після використання такий клапан повертається у вихідне положення, виключаючи попадання повітря в балон і підбурювання газу. Це гарантує користувачеві 100%-ий вихід піни та стабільність якості навіть у разі повторного застосування. Балон з гарною піною достатньо струсити близько 20 разів для приведення його "в бойову готовність".

Довіртеся професіоналам

Допомогти підібрати герметизуючий матеріал повинен спеціаліст - продавець, професійно займається продажем цих матеріалів, пов'язаний з заводом-виробником, і відповідає за якість своїх матеріалів на об'єктах застосування. Компанія-продавець як представник заводу повинна здійснювати технологічний контроль застосування герметиків на будівельних об'єктах, відповідаючи за якість і довговічність роботи своїх матеріалів за умови дотримання технології застосування матеріалів.

Професіонали радять купувати герметики тільки після детального ознайомлення з характеристиками запропонованих марок та отримання вичерпних рекомендацій по властивостях і областям застосування. Всі ці рекомендації покупець має повне право вимагати у продавця.

До цієї інформації належать:

  • фірма-виробник і країна виробництва;
  • полімеризація (тип герметика - "кислотний" або "нейтральний");
  • рекомендовані і допускаються області застосування;
  • час утворення поверхневої плівки (мін.);
  • повне затвердіння (години, дні);
  • допустима температура нанесення і експлуатації (°С);
  • гарантійний термін зберігання (місяці).

При покупці герметика або монтажної піни фахівці рекомендують звернути увагу, насамперед на авторитет виробника: непрямим показником є асортимент - серйозні фірми виробляють десятки найменувань продукції, в тому числі, вузькоспеціалізовані продукти.

 

Теги и ключевые фразы
Рiзновиди герметику, силіконовий герметик для вікон, термопроаідність будматеріалів, герметик не твердіючий, обробка герметиком ціни, шукаю роботу із герметиком, теплопровідність монтажної піни, сілікон для вікон ціна, спосіб використання герметика, види герметику


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.