Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстраціюПартнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

320
04.05.2020р. |
Навіщо у фундаменті продухи

Навіщо у фундаменті продухи

Продухи або отвори, як їх ще називають, призначені для природної вентиляції повітря у просторі під підлогою. Цей важливий елемент вентиляційної системи продовжує термін експлуатації будівельПри їхній відсутності у цоколі будинку може накопичуватися небезпечний газ або просто утворюватися вогкість з усіма негативними наслідками. За будівельними нормами, різниця між температурою неопалюваного підвального приміщення й температурою зовні будинку не повинна перевищувати 2°С. Найпростіше цього досягти, якщо підпідлоговий простір буде постійно провітрюватися.

Доцільність продухів у фундаменті

Продухи у фундаменті створюють у приміщенні комфортний мікроклімат і захищають мешканців будинку від хворіб. Зокрема, необхідні вони у дерев'яних будівлях. Річ у тім, що з ґрунту під будинком при плюсовій температурі випаровується волога. Навіть добра гідроізоляція не завжди здатна перешкоджати цьому процесу. Волога конденсується на усіх елементах будівлі, зокрема на бетонних стінах фундаменту і перекриттях підлоги. Підвищена вологість поступово руйнує металеві й дерев'яні частини конструкції. Окрім того, на них утворюються грибок і цвіль, які призводять до гниття перекриття підлоги і його поверхні. Через це знижується міцність й довговічність усієї споруди.

Цвіль і грибок при підвищеній вологості у цоколі будинку можуть з'явитись як на дереві, так і на інших матеріалах: цеглі, блоках та бетонних конструкціях. Запах цвілі й гнилизни разом зі спертим повітрям просочуються у житлове приміщення, що негативно позначається на його мікрокліматі. Окрім вологи, з землі виділяються такі небезпечні для здоров'я людини гази, як метан і радон. Підвищена концентрація останнього призводить до руйнування живих клітин і утворення пухлин. Цей радіоактивний газ-вбивця не має ні кольору, ні запаху. Визначити його наявність можна лише спеціальним приладом. Щоб не піддавати життя мешканців будинку небезпеки, облаштовують отвори у фундаменті, причому не тільки на стадії будівництва, але і у вже зведеній споруді.

Чи є альтернатива продухам

Між тим, у системи вентиляції простору між перекриттями підлоги та ґрунту за допомогою продухів є і свої противники. Вони переконані, що сучасні пароізоляційні матеріали можуть повністю перекрити шлях вологи і газів, завдяки чому будуть скорочені тепловтрати будинку в зимовий період. Правда, і при пароізоляції доведеться робити вентиляцію, наприклад, через центральну витяжку. Щоб все зробити правильно, необхідно знати основи теплотехніки і вентиляції. Інакше можна у короткі строки пошкодити дерев'яні перекриття.

Як альтернативу продухам використовують штучну систему вентиляції, яка працює постійно. Деякі домовласники влаштовують систему вентиляції у підлозі першого поверху. Вона позбавляє від вогкості весь підпідлоговий простір, але непридатна для видалення небезпечних газів. Однак у деяких будинках отвори не потрібні. Зокрема, якщо підпідлоговий простір закритий бетонною плитою, яка облаштована на подушці з піску. Можна обійтися без продухів і в разі підлоги, яка обігрівається або якщо вона з'єднується з опалюваним і добре вентильованим приміщенням. Виконана за усіма правилами пароізоляція ґрунту, яка не пропускає ні вологу, ні гази, також позбавляє від необхідності облаштування у фундаменті отворів.

Облаштування продухів

Облаштування продухів не є складним процесом. По суті, це канали у товщі стіни цокольної частини будинку. Перед початком роботи потрібно обміркувати й урахувати такі моменти:

  розташування вентиляційного каналу;

  розміри отвору;

  система закриття перерізу, яка дасть змогу закрити продух на зиму ( у разі необхідності);.

  встановлення захисної решітки.

Від того, як буде розташовано продухи залежить функціонування усієї вентиляційної системи. Найбільш ефективним є  варіант з наскрізними продухами. У цьому випадку осі каналів пробивають у протилежних стінах і розташовують на одній лінії. У результаті виходить природна циркуляція повітря, яка продуває весь цоколь. Саме цей варіант кращий для тих, хто планує зробити всю роботу своїми руками.

Ще однією важливою характеристикою продухів є його розміри. Вони безпосередньо впливають на інтенсивність повітряного потоку, і як наслідок, на ефективність всієї системи. Що більший об’єм повітря проходить через канал, то менше вологи залишається у основі.  При недостатніх розмірах каналу продухи у фундаменті будуть працювати неефективно.

Точні параметри каналів обчислюють з урахуванням площі фундаменту. Співвідношення між площею продухів і площею цоколя має становити 1 до 400. Так, якщо площа фундаменту з цоколем 400 м2, то продухи повинні мати площу в 1 м2. Окрім того, за наявними нормами безпеки один продух не може мати площу менше ніж 0,05 м2.

Останньою характеристикою, яку намагаються врахувати у будівництві, є тип запірної системи повітря. Коли настає холодна пора року, продухи, здавалося б, втрачають свою необхідність і, більше того, сприяють виникненню тепловтрат. На зиму їх у деяких випадках треба закривати. Саме для цього потрібні заглушки для продухів. Продухи без запору домовласники часто зашпаровують вручну монтажною піною або якимись підручними матеріалами.

Однак таке рішення далеко не завжди виправдано (адже ми при цьому маємо вентиляцію). Тому воно й досі викликає суперечки. Та До цього питання рекомендовано підходити індивідуально у кожному конкретному випадку. Решітки ставлять на продухи для того, щоб захистити будинок від проникнення шкідників. Гризуни та комахи можуть легко проникнути у приміщення навіть через вузькі вентиляційні канали.

Людмила ДЕМЧУК

Газета "БудЕксперт" № 1, 26 березня 2020р.

Як облаштувати отвори у різних типах фундаменту читайте у наступному номері газети "БудЕксперт".

 

Теги и ключевые фразы

Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   KINOafisha.ua - фільми в кінотеатрах.  Шукай роботу на JOB.ukr.net. Музика на PLAY.ukr.net. Усі новини спорту на UKR.NET.

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Інші статті
06.05.2020р.

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

15.04.2016р.

Сонячні колектори на основі природних теплоізолювальних структур

Сучасні сонячні повітряні колектори ефективно нагрівають повітря і цілком задовільно опалюють приміщення у весняну та осінню пору. Однак роль сонячних колекторів при осушуванні стін неопалюваних приміщень досі недооцінена. Адже взимку можна заощадити значну кількість дорогих викопних енергоносіїв, припинивши опалення незадіяних готельних чи навіть житлових приміщень. Повітряні колектори є простими і надійними пристроями, які час від часу потребують профілактики.

При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.