Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстраціюПартнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

429
06.05.2020р. |
ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

 

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

Основною причиною цієї проблеми є намокання матеріалів через протікання (наприклад, при неякісному монтажі врізних конструкцій мансардних вікон, підвіконних відливів, дашків тощо) або через утворення конденсату і неминучою експлуатаційною вологістю у волокнистих утеплювачах, нестійких до впливів такого характеру.

Якщо в першому випадку рішення проблеми досить очевидно: слід якісно виконувати монтаж конструкцій, то в другому випадку проблеми виникають не лише на готових об’єктах, але і у процесі будівництва, попереднього складування не вологостійких матеріалів на об’єкті та експлуатації споруди.

В ході комплексу будівельних і опоряджувальних робіт, особливо в холодну пору року, часто виникає ситуація, коли відсутній контроль вологості повітря і немає належного просушування. У результаті цього навіть відносно тепле вологе повітря здатне наситити вологою нестійку систему теплоізоляції.

Волога легко акумулюється у ватяних утеплювачах за рахунок природного сорбційного ефекту (разом із повітрям, що «гуляє» через так званий «дихаючий утеплювач»), а також за допомогою відомого явища капілярного всмоктування. Потрапляючи у товщу «пирога» і швидко конденсуючись, стимулюються вже незворотні процеси, що руйнують систему теплоізоляції і завдають шкоди сій споруді.

Чи є гарантія захисту конструкції від цвілі

Очевидно, що утворення конденсату призводить до розвитку колоній цвілі на всіх конструкціях, що піддаються навіть незначному зволоженню. Строки виникнення колоній  — від 5 до 7 днів від початку намокання.

Важливо розуміти, що гриби можуть розвиватися не тільки на субстратах, які вони розкладають («з’їдають»), але і на будь-яких поверхнях, навіть у краплях конденсату. Тому частину матеріалів можна віднести до біоушкоджуваних, тобто ураження грибами призводить до зміни властивостей і втрат міцності структури.

Інші матеріали слугують простот матрицею — сприятливим середовищем для росту грибів (наприклад, невологостійкі волокнисті утеплювачі). Після механічного видалення біоушкоджень з поверхні таких матеріалів сам утеплювач залишається без видимих пошкоджень. Однак через ці властивості масштаби біоуражень найчастіше мають вражаючий характер.

Розвиток грибів безпосередньо залежить від вологості матеріалів. Біоураження відбувається, в першу чергу, при тривалому намоканні матеріалів. Наприклад, при капілярному всмоктуванні, протіканні або систематичному утворенні конденсату.

На жаль, у будівельній практиці поки не розвинені спеціальні технологічні протоколи виконання робіт, спрямованих на мінімізацію ризику ураження пліснявою, а у будівельників уцьому питанні відсутня елементарна грамотність. Даний ризик часто недооцінюється або зовсім не враховується.

Тим не менше ефективність комплексу заходів щодо запобігання ураження (не лише обробка антисептиками, але і грамотне проведення робіт) набагато вища, ніж ефективність прийняття заходів щодо усунення виниклих проблем.

Важливо пам’ятати, що обробка біоцидними препаратами не є гарантією того, що цвіль не виникне на матеріалах. Справа в тім, що з метою безпеки усі дозволені до застосування біоциди мають відносно невисоку токсичність і вимиваються з матеріалу при систематичному потраплянні вологи.

Дотримання протоколу виробництва монтажних робіт, а також застосування сучасних (з нульовим водопоглинанням і, як наслідок, гранично біостійких теплоізоляційних матеріалів) дає змогу мінімізувати ризики біопоразки об’єкта. Адже неефективний шар теплоізоляції — одна із основних причин утворення цвілі.

Ризики і загрози від цвілі 

По-перше, пліснява та цвіль призводять до потрапляння спор грибів у повітря, що вкрай небезпечно для здоров’я і можуть викликати алергію, дерматити, бронхіти, а також глибокі мікози внутрішніх органів.

По-друге, уражені частини споруди слугують джерелом зараження будівлі загалом. І у цьому випадку видалити її можна тільки шляхом повного демонтажу небезпечного, насиченого вологою, волокнистого, теплоізоляційного шару та інших уражених матеріалів, оскільки поверхнева обробка антисептиками ефективна на малій глибині: до 0,3— 0,5 см. А це означає — необхідний демонтаж усієї конструкції!

Таким чином, основною умовою і гарантією запобігання  розвитку цвілі є грамотний вибір волого і біостійкого теплоізоляційного матеріалу як здорової, безпечної і стабільно ефективної начинки будь-якої будівельної конструкції.

 

Людмила ДЕМЧУК

Більше у газеті "БудЕксперт", №1, 26 березня

2020 р.

 

Теги и ключевые фразыПоділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   KINOafisha.ua - фільми в кінотеатрах.  Шукай роботу на JOB.ukr.net. Музика на PLAY.ukr.net. Усі новини спорту на UKR.NET.

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Інші статті
30.03.2020р.

Коли з’явилася перша ванна

Ви, напевно, будете здивовані, але перша ванна з'явилася кілька тисячоліть тому. Звичайно, більш точну дату і обставини її винаходу не вдасться дізнатися, оскільки сталося це ще у доісторичні часи. Легенда про ванну

03.01.2020р.

Акриловые ванны: объективные преимущества и недостатки

Огромную часть современного рынка сантехники занимают акриловые ванны. Эксперты называют несколько причин их популярности: доступность, небольшой вес, разнообразие размеров, а также нестандартных форм. По этим параметрам они превосходят стальные, а тем более чугунные аналоги. Чаши из чугуна весят свыше 80 килограмм, стоят недешево и при этом бывают только прямоугольной или овальной формы.

12.11.2019р.

Аксессуары для ванной на инновационной вакуумной системе монтажа

«Монтажные» присоски сразу же после появления на рынке стали очень популярными. Одна беда – далеко не все из них надежные и хоть сколько-нибудь долговечные. Потому так привлекательна система Super Suctionfix.

При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.