Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

12137
10.05.2011р. |
Наливні підлоги: все нове – це добре забуте старе
У сучасній будівельній практиці монолітні бетонні підлоги найчастіше використовують як основу під різні види фінішних покриттів. Як самостійне покриття звичайний бетон не використовують, адже він має істотні недоліки: низьку стійкість до навантажень, ударів та впливу навколишнього середовища, низьку міцність на відрив. Проте сьогодні є можливість вирішити ці проблеми за допомогою спеціальних проміжних покриттів, що ніби проникають у товщу бетону, добре зчеплюються з ним і розтікаються по всій поверхні, утворюючи ідеально рівне покриття.
Експлуатаційні характеристики готового покриття здебільшого залежать від якості й співвідношення його компонентів: цементу, води, крупних і дрібних заповнювачів. Аби отримати рівну поверхню, слід дотримуватись інструкцій приготування суміші, тобто ретельно відмірювати вагу кожного складника.
Самовирівнювальні стяжки з'явилися на світовому ринку досить давно, але вони слугували тільки для первинного вирівнювання основи і не були розраховані на великі навантаження. Сьогодні ж серед переваг самовирівнювальної підлоги можна назвати простоту в укладанні, бездоганне вирівнювання, високу міцність, хороше зчеплення з основою, можливість використання для теплої підлоги, екологічну безпеку. Проте виготовлення тонких цементних наливних підлог з високими експлуатаційними характеристиками пов'язане і з низкою характерних труднощів: скромний дизайн порівняно з традиційними видами покриттів, моральне старіння, чутливість до впливу ультрафіолетового проміння, трудомістка підготовка основи під покриття, неможливість знімання у разі потреби, штучність матеріалу.
Наливні підлоги: все нове – це добре забуте стареЦементно-полімерні покриття
Цементно-полімерні покриття – це самовирівнювальні суміші на основі мінерального в'яжучого, модифікованого полімерами (епоксидними, поліуретановими, поліакрілатними та іншими смолами) розчину.
Найчастіше для укладання підлоги використовують бетонні суміші, проте, оскільки їхні технічні характеристики недосконалі, сфера застосування цих сумішей обмежена. На певному етапі перед виробниками підлогових покриттів постало питання: як зробити так, щоб бетонні підлоги можна було застосовувати в умовах виробництва, де підлога постійно піддається агресивному впливу середовища? Вирішили додатково зміцнити бетонну підлогу, і тоді у вихідну композицію, що складалася з цементу, фракційного кварцового піску, ввели полімерні домішки, поверхнево-активні речовини та пігменти.
Перші цементно-полімерні покриття з'явилися в 40-х роках минулого століття у Швейцарії. Це був розчин цементу з водним акриловими в'яжучими добавками, які виробник тримав у секреті. Такі підлоги мали низьку стійкість до кислот, проте добре протистояли лугам. Тому вперше таку підлогу почали використовувати на м'ясокомбінатах. Згодом були розроблені епоксидно-цементні й поліуретано-цементні підлоги.
Поліуретано-цементні підлоги – це надстійкі безшовні покриття, які були створені для екстремальних умов експлуатації. Вони витримують будь-які хімічні, температурні, механічні навантаження. Виготовляють їх на основі поліуретану та цементу, що забезпечує їм стійкість до кислот і лугів. Поліуретано-цементні підлоги укладають товщиною від 6 до 10 мм, такі підлоги поєднують у собі корисні властивості цементних і полімерних покриттів. Як і полімерні підлоги, вони витримують не тільки кислоти, але й луги, як і цементні підлоги, вони легко протистоять окропу.
Звичайно, у цементно-полімерної підлоги є і свої мінуси, зокрема, покриття даної категорії не відзначаються стійкістю до ультрафіолету. На функціональність це не впливає, але обмежує сферу їхнього застосування. Середня товщина шару – 6-8 мм, але за необхідності вона може досягати 20-30 мм. Якщо бетонну основу було якісно підготовлено, використання фінішної цементно-полімерної підлоги для багатьох промислових об'єктів фахівці вважають украй доцільним.
Цементно-полімерну підлогу облаштовують там, де потрібна стійкість до впливу серйозних навантажень і високих температур та водночас важлива естетика. Безумовно, таке покриття більш зносостійке, красиве, але і більш дороге.

Наливні підлоги: все нове – це добре забуте стареПолімерні покриття
Номенклатура цієї групи матеріалів відрізняється найбільшим різноманіттям. Великою популярністю користуються покриття на основі епоксидних, поліуретанових, акрилових смол і складних поліефірів. Нині за статистикою 70% світового ринку належить епоксидним підлогам, 15% - поліуретановим, 7% - метилметакрилатним.
Найпопулярнішими є епоксидні наливні підлоги. Ці покриття відрізняються високою хімічною стійкістю, стійкістю до стирання, простотою в укладанні. Епоксидні підлоги поділяють ринок з поліуретановими. Однак поліуретан примхливий до умов укладання: вологість, зміни температури – все це становить певні ризики для щільності та якості кінцевого покриття.
Полімерні підлогові покриття мають хороші експлуатаційні характеристики: хорошу адгезію до різних основ, твердість і міцність, високу зносостійкість, гігієнічність, хімічну стійкість тощо. Крім того, вони мають широкі декоративні можливості.
Перевага полімерів полягає в тому, що це еластичний матеріал, а цементні підлоги після висихання стають як скло, у них часто виникають тріщини та відколи. У багатьох галузях промисловості самовирівнювальні підлоги на цементній основі не можуть конкурувати з полімерними наливними підлогами – у фармацевтиці або на харчовому виробництві, де потрібна висока хімічна стійкість, до того ж абсолютна відсутність будівельного пилу.
Спеціалісти запевняють, що самовирівнювальні наливні епоксидні покриття в результаті утворюють гладку рівну поверхню з високими експлуатаційними і декоративними характеристиками. Однак і вони мають недоліки: через недостатню еластичність і більший, ніж у бетону, коефіцієнт лінійного термічного розширення, такі покриття чутливі до ударних навантажень; більшість полімерів нестійкі до впливу високих температур і ультрафіолету; полімерні підлоги необхідно укладати на пласку бетонну основу і чітко дотримуватися температурного режиму та вологості.

Сучасний ринок
З початку 90-х років минулого століття український будівельний ринок заполонили закордонні самонівелюючі суміші, виготовлені на основі мінеральних в'яжучих (гіпс, цемент). Ці суміші дуже швидко завоювали довіру професіоналів, забезпечуючи гладеньку та рівну поверхню без особливих зусиль. Тим не менш, у той час мова йшла лише про первинні вирівнювальні основи: стяжки були розраховані на незначні навантаження.
Проте вже до кінця 90-х років найбільш відомі західні фірми-виробники спеціальних будівельних сумішей запропонували низку наливних сумішей на мінеральній основі нового покоління – самовирівнювальні надміцні промислові підлоги.
Нині підлоги на цементній основі успішно використовують для облаштування будь-яких промислових підлог. Вони характеризуються високою міцністю, зносостійкістю, ударостійкістю, підвищеною адгезією до попередньої основи.

Процес облаштування
Технологічно облаштування наливної полімерної підлоги можна розділити на кілька етапів. Найважливішим етапом робіт є підготовка основи під наливну підлогу. Бетонна основа може мати шви і тріщини, які зашпаровують перед нанесенням вирівнювального та грунтувального шару. Очищені за допомогою промислового порохотяга шви ґрунтують і заповнюють спеціальним герметиком. Тріщини ґрунтують полімерною сумішшю, проклеюють склотканиною і присипають кварцовим піском. Наступним етапом облаштування полімерних наливних підлог є просочення бетону або ґрунтування. Грунтування здійснюють валиком або металевим шпателем. До нанесення основного шару приступають приблизно через добу після нанесення ґрунтовки залежно від температури. Для збільшення товщини робочого шару, а також там, де є зони підвищених механічних навантажень, використовують сухий кварцовий пісок. Його замішують безпосередньо в смолу або розсипають по свіжонанесеному шару. Основний шар наносять металевим зубчастим шпателем. Після завершення даного етапу наносять фінішне покриття. Залежно від температури середовища поверхня буде готова до пішохідних навантажень через 1-2 дні, а повною мірою такі підлоги можна використовувати через 5-10 днів.
Загальні вимоги до проведення робіт з бетонною чи цементною стяжкою такі:
• Наливну підлогу укладають на стандартну бетонну або цементну основу. Марка бетону повинна бути не менше М200.
• Вологість основи повинна бути не більше 4%.
• Підлогу слід ретельно очистити від пилу, забруднень і залишку старого покриття.
• Під час проведення робіт не має бути різкого зниження температури, яке може призвести до конденсації вологи.
• Основа не повинна мати тріщин, вибоїн і відколів. За їх наявності потрібна санація тріщин та шпатлювання місць вибоїн і відколів полімерною сумішшю.
Адгезія полімеру до основи визначається ступенем цупкості поверхні (площею зчеплення) і відсутністю цементного молочка або плівок, разом з якими покриття може відшаруватися від основного шару.

Обладнання, необхідне для нанесення:
• Чиста тара (відра) для змішування компонентів (обсягом не менше 30 л) - 2-6 шт.
• Низькообертовий дриль (приблизно 300 об/хв) зі спеціальною мішалкою - 1 шт.
• Шпатель для розподілу матеріалу у важкодоступних місцях (під батареями, в кутах, біля дверей) - 1 шт.
• Ракель із встановлюваним зазором для розподілу матеріалу рівномірним шаром по поверхні - 1-2 шт.
• голчастий валик для видалення бульбашок повітря в кількості 1 шт. на площу 40-50 кв.м.
• Спеціальні підошви на шипах для пересування по свіжонанесеному покриттю.
• Розчинник для очищення інструменту.
Підготовка основи, приготування суміші, заливання, прокатування валиком, – технологія укладання наливних підлог одна, а результати – різні. Тому навіть у рамках однієї технології матеріали конкурують між собою, а конкуренція стимулює активний розвиток галузі. Нині виробники наливних підлог експериментують із різними матеріалами. Зокрема, є інтерес до тонкої стяжки, модифікованої мозаїчної підлоги, високоміцної підлоги на цементній основі.

Коментарі
Юрій Казанін, ТОВ «Аттік»: Наливна підлога – це суха суміш, яку розводять водою і вкладають шаром від 3 мм до 5 см максимум. Наливну підлогу на основі цементу можна укладати від 5 до 30 мм за один шар, або тонкошарово. Цементні наливні підлоги можуть бути меншої товщини, а от гіпсові – тільки від 20 мм. Наливні гіпсові підлоги радимо застосовувати всередині приміщення, а на основі цементу – як усередині, так і ззовні.
Поліуретан – це надміцний матеріал, проте для житлового будинку його використання є задорогим. Найкраще такі підлоги укладати там, де передбачаються великі навантаження. Міцності досягають за рахунок додавання кварцового піску, який насипають на покриття, доки воно ще остаточно не застигло.
Епоксид – сам по собі дуже цікавий матеріал. До того ж сьогодні існує епоксид з прозорістю 98%. А це означає, що можна викласти на підлогу черепашки, камінчики, інші декоративні матеріали, і залити їх шаром епоксиду. Отримаємо дуже оригінальну підлогу. Якщо застосувати такий епоксид, наприклад, для невеликої ванної кімнати, вийде не так вже й дорого.
Поліуретанові покриття більше придатні для облаштування території на вулиці, максимум – на балконах, терасах, сходових клітинках. Поліуретанове покриття розрівнюють за допомогою голчастого валика. Кольорова палітра такої підлоги – майже необмежена, причому переважають спокійні відтінки зеленого, сірого, бежевого. Підлоги бувають гладенькі, тобто глянцеві, та з фактурою, так званими «чипсами», які насипають на свіжу підлогу, а зверху покривають прозорим поліуретановим лаком. Самі по собі «чипси» – це кольорові шматочки акрилової фарби, різної форми і розмірів. «Чипси» схожі на крупне яскраве конфеті, яке насипають на ще вологу підлогу, а залишки, що не пристали, – змітають. Після застигання «чипси» роблять підлогу подібною до природних матеріалів, наприклад, до мармуру або граніту.

Микола Новіков, ТД «Інфокомерс»:Раніше наливними підлогами називали саме фінішні покриття, виготовлені на основі полімерних матеріалів – епоксидних та поліуретанових смол. Роки 3 тому це поняття почало охоплювати всі підлоги, які можна наливати, зокрема, полімер-цементні та бетонні стяжки.
Аби отримати абсолютно рівну наливну підлогу, слід подбати про те, щоб чорнова стяжка була абсолютно рівною і виготовленою за всіма правилами. До чорнового бетону ставлять основну вимогу, аби він був рівний і мав міцність на відрив не менше ніж 1,5-2 МПа. Міцність бетонної підлоги повинна бути не менше 25 МПа для малих і середніх навантажень, і 30-35 МПа – для середніх і великих навантажень. Найчастіше саме вищезгаданих функцій бетону будівельники не в змозі забезпечити, адже, бажаючи зекономити на матеріалі, до суміші додають забагато води, яка спричиняє акумуляцію бетонного «молочка», а згодом – і відставання фінішного покриття. До того ж, бажаючи укласти підлогу якнайшвидше, бетону не дотримуються термінів остаточного висихання бетону. З огляду на те, що найчастіше приладів для вимірювання у бригад немає, міцність і вологість підлоги не перевіряють.

Волощук Катерина

Теги и ключевые фразы
бетонування підлог площадок, яку ціну брати за бетонування полів, чистова стяжка підлоги івано - франківськ, епоксидні підлоги ціна, львів валік до заливної підлоги ціна, наливні підлоги івано-франківськ ціни, ціна Самонівелююча, Заливна підлога Тернопіль ціна м кв, наливні підлоги івано франківськ ціна, надміцні наливні підлоги
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
19.11.2020р.

Актуальный ламинат: как оформить квартиру по последней интерьерной...

Ламинат уверенно держится в лидерах ТОП по популярности покрытий для пола. Такой спрос побуждает производителей постоянно соревноваться в инновациях, создании актуальных расцветок, текстур, совершенствовании существующих технологий. Какой цвет и фактура ламината наиболее популярны в 2020-21 годах? Читайте в нашем обзоре.

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

05.03.2018р.

Ремонт ламината своими руками

В настоящее время одним из самых популярных напольных материалов является ламинат. Кроме привлекательного внешнего вида, этот материал имеет отличные прочностные характеристики, долговечен и прост в монтаже. Однако, как и любое напольное покрытие, нуждается в тщательном уходе и бережной эксплуатации.

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.