Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

13924
11.06.2010р. |
Швидке облаштування приміщення під дахом
Сучасна мансарда – стильне, зручне і комфортне житло, що дає змогу навіть у центрі міста залишатися наодинці з природою, милуватися світанком і заходом сонця, зоряним небом і хмарами.

Мансарда стає все популярнішим рішенням унаслідок економічної вигоди, що досягається завдяки використанню готової площі під дахом. І найголовніше – облаштовувати мансарду можна не лише якісно, а й у найкоротші терміни, при використанні сучасних матеріалів і технологій.
Нині на місці брудних і безладних горищ почали будувати просторі, світлі й затишні мансарди.

З’ясувалося, що мансарда дуже вигідна: її облаштування не по-требує великих фінансових ви-трат, зате вона істотно збільшує житлову площу. Нині, з появою спеціальних мансардних вікон і ефективних сучасних герметиків та утеплювачів, зведення мансарди значно спростилося.
Призначення мансарди – збільшення житлової площі завдяки використанню горищного приміщення. Для мансарди ширина будинку має становити не менше 4,80 м, висота мансардної кімнати – не менше 2,20 м, ширина кімнати – не менше 2,40 м. Там, де стелі скошені, вертикальні стіни повинні бути заввишки 1,60 м.

Але виникають деякі будівельні проблеми, які треба брати до уваги при облаштуванні мансарди. Річ у тім, що її стеля і стіни є конструкціями даху. І треба забезпечити в мансарді комфортні умови для людини, одночасно дотримуючись технічних вимог щодо експлуатації даху. В першу чергу,  для цього необхідно облаштувати оптимальну систему вентиляції та правильне утеплення схилів даху. Інакше в холодну пору року тепле повітря із житлових приміщень осідатиме у вигляді конденсату на внутрішній поверхні даху, і, як наслідок, з’явиться вогкість, корозія конструкцій і протікання.

мансардаПравильно облаштована теплоізоляція даху важлива не лише в мороз, а й у літню спеку, коли в сонячні пекотливі дні покрівельний матеріал нагрівається і віддає тепло житловим приміщенням. Дуже важливо правильно спроектувати і побудувати мансарду. Тому варто звернутися до послуг однієї з проектно-будівельних фірм, що спеціалізуються у цій галузі. Спеціалісти визначать передбачувані витрати, розроблять і погодять у відповідних інстанціях проектно-кошторисну документацію.

Вибір тієї чи іншої архітектурно-будівельної системи мансардного поверху включає визначення несучої конструкції й обгородження. Для такого поверху, який, по суті, можна назвати додатковим, рекомендують обирати легкі конструкції й матеріали. Оскільки, з одного боку, слід максимально полегшити їхнє транспортування, а з іншого, власна вага конструкцій має бути мінімальною, з урахуванням того навантаження, яке буде перенесене на вже наявну будівлю. Ці передумови загалом вказують на те, що конструкції слід обирати з матеріалів на основі деревини або тонкостінного холодногнутого металевого профілю.

мансардаДля покрівельного покриття слід використовувати переважно легкі матеріали у вигляді металевих листів, металочерепиці. У випадках, коли це необхідно з метою збереження середовища вже наявної забудови, покриття виконують із керамічної або цементно-піщаної черепиці, кольорового металу й інших матеріалів. Внутрішнє облицювання обгородження мансарди зазвичай виконують із гіпсокартонних листів.
Мансардні кімнати можуть мати як вертикальні стіни, так і похилі – за конфігурацією схилів даху. У першому варіанті кімната нічим не відрізнятиметься від звичайної житлової, а при скошених стінах створюється незвичний і романтичний житловий простір. Звичайно, до похилих стін ще треба пристосуватися. Але ця незручність з надлишком компенсується прекрасним видом із вікна.
Відмінною рисою інтер’єрів мансард є, звичайно, похилі стіни і вікна. Саме вони перетворюють звичайне горище на стильну та комфортну мансарду. Вікна мають бути спеціальними і якісними, стійкими до будь-якої негоди.

Утеплення і захист


На відміну від нижніх поверхів будівлі, мансарда втрачає тепло інтенсивніше, що обумовлено підніманням теплого повітря вгору. Тому, якщо ви вирішили переобладнати горищне приміщення під житлову мансарду або плануєте будувати будинок із мансардним поверхом, перше питання, яке слід вирішити, – це ретельне утеплення.

мансардаДля ефективної і довговічної теплоізоляції мансарди слід дотримуватися простого правила: необхідний суцільний тепло-ізоляційний контур навколо всього приміщення. Утеплювач слід захистити від вологи – навіть незначне зволоження теплоізоляційного матеріалу може призвести до погіршення його властивостей. Із внутрішнього боку утеплювача розміщують шар пароізоляції, а із зовнішнього – шар вітрогідроізоляції. У підпокрівельному просторі передбачають вентиляцію.

Найчастіше при теплоізоляції мансарди вибирають спосіб утеплення в просторі між кроквами, куди закладають теплоізоляційний шар потрібної товщини. При такому утепленні особливу увагу варто приділити місцям прилягання утеплювача до кроквяних балок. Для запобігання появі так званих «містків холоду» (місць втрати тепла з приміщення), які утворюються за наявності щілин, теплоізоляцію в місцях прилягань ретельно ущільнюють.

Проблема щілин не виникне при використанні нової тепло-ізоляції з пружним краєм. Один бік цієї плити стискають, легко вставляють у каркас, в якому вона розпрямляється, щільно прилягаючи до напрямних. Матеріал не потрібно підрізати до точної відстані між кроквами. Це спрощує і прискорює процес утеплення приміщення. Варто пам’ятати про торцеву стіну: фронтон бу-динку також необхідно добре утеплювати.

 

Скління (вікна)

Існує два способи установлення вікон у мансарді – на схилах у виступаючих коробках-«шпаківнях» (вертикальні вікна) і безпосередньо в площині покрівлі (мансардні вікна).

мансардаВстановлювати звичайні вертикальні вікна в мансарді краще тільки тоді, коли спеціальна «шпаківня» для них уже передбачена.
Якщо її немає, то оптимальним вибором будуть мансардні вікна, – таке рішення набагато швидше можна реалізувати. Їхнє встановлення потребує менше часу, а всі питання тепло- і гідроізоляції вирішуються економніше і ефективніше. Крім того, вікна, розташовані безпосередньо в площині даху, пропускають на 30–40% більше світла і тепла, ніж вертикальні.

Деякі виробники мансардних вікон пропонують покупцям готові комплекти вікон із захистом від спеки та шуму: відкоси, штори, жалюзі, рольставні або маркізет, що значно економить час підбору різних компонентів. Також до таких комплектів входить усе необхідне для надійного і швидкого монтажу.

Мансардне вікно – повністю готовий до установлення продукт, але його початкова якість і термін експлуатації залежать від того, як воно змонтоване. Тому, вибираючи монтажну організацію, варто віддати перевагу відомій фірмі.

Облаштування

Для мансарди використовують традиційні оздоблювальні матеріали. Єдиною відмінністю від інших приміщень, яку враховують при внутрішній обробці, є облаштування і форма стелі мансарди.

мансардаВнутрішнє оздоблення починають із «зашивання» крокв знизу матеріалами, які слугуватимуть основою для інтер’єрних рішень. Якщо ж крокви треба залишити відкритими, обшивку розташовують вище. Окрім дерева, яке, як правило, не потребує подальшого оздоблення, для внутрішньої обшивки мансардних приміщень використовують гіпсокартонні та гіпсоволокнисті листи, ДВП і ДСП.
Мабуть, плити з гіпсокартону (з їх доступною вартістю і простотою монтажу) – найпопулярніший матеріал для тих, хто хоче швидко оздобити стіни мансардних поверхів. Пригвинчують їх одним-двома шарами до металевого чи дерев’яного каркаса або безпосередньо до кроквяної конструкції даху.

Для фарбування стін можна використовувати спеціальні водоемульсійні фарби. Сучасні фарби не пахнуть, швидко сохнуть, не вигоряють, а їхні поверх-ні можна мити найрізноманітнішими засобами.

Наклеювання шпалер у мансарді має певні особливості. Скошені стіни і додаткові кути створюють проблеми, тому слід ретельніше обирати рисунок шпалер або використовувати шпалери без нього. При обклеюванні шпалерами стелі слід починати з горизонтальних ділянок, потім оздоблювати похилі ділянки, а в останню чергу – трикутні.

Обклеювати мансарду, облаштовану у вигляді за-глибини, слід окремо, а не як продовження кімнати. Для швидкого проведення робіт можна використати клей на латексній основі – термін його схоплювання становить близько 30 хв.

Декорування

Після оздоблення мансарди починається найцікавіше – декорування. Надати мансарді естетично завершеного вигляду можна буквально за день або два.

Основна особливість мансарди – скошена стеля, яка накладає певні обмеження на підбір меблів. Біля похилих стін розміщують ліжка, шафки, полички, тумбочки, столики і стелажі. А вже при висоті більше 1,5 м можна замислитися і про установлення вбудованих шаф. Перевантажувати інтер’єр мансарди не варто – вона потребує простору.

Зазвичай мансарда – це приміщення для відпочинку і роботи. Тому тут необхідні стаціонарні спальні місця, вбудовані ємності для зберігання речей, столи. Окрім перелічених основних предметів, необхідні також і такі, які не мають свого сталого місця, –
табурети, стільці, крісла-гойдалки, відкриті вішаки, полички тощо.

З одного боку, наявність похилої стіни в мансарді ніби передбачає придбання нестандартних, виготовлених на замовлення меблів. Якщо немає бажання чекати, можна купити готові предмети інтер’єру, ідеально придатні для мансарди.
Будь-який предмет із коліщатками замість ніжок підійде для розташування в місці стику підлоги з похилим дахом. Непоганим виходом стане використання пластикових етажерок, інших ємкостей для зберігання.

Сьогоднішній розвиток будівельних технологій дає змогу досить швидко і водночас якісно перетворити нежитлове горище на затишну мансарду. При правильному плануванні створення затишної кімнати під дахом не займе багато часу: кілька днів буде потрібно на утеплення. гідроізоляцію, скління та внутрішнє обшивання. Якщо мансардне приміщення невелике і не по-требує облаштування перегородок, то можна вкластися в один-два тижні.


Андрій Андрушко

За матеріалами газети "БудЕксперт"
www.budekspert.com.ua

Теги и ключевые фразы
Як встановити металопрофіль під гіпс кімната в криші з кутами, початкові роботи кімнат під кришею, як використати приміщення під дахом, використання горищ під кімнати, як зробити кімнатку на криші, криша установка шпаківні, кiмнати пiд дахом, кімнати на криші, гіпсокартонний каркас на криші, як переобладнати чердак під кімнати


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.