Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

5958
19.06.2015р. |
Як прочистити каналізацію

Як прочистити каналізацію

 

Засмічення труб і каналізації – найбыльш неприємна проблема з каналізаційною системою. Навіть при правильній експлуатації неможливо уникнути: жир, який змивається, органічні і неорганічні відходи, накопичуючись на стінках труб, поступово заповнюють весь вільний простір у каналізаційній мережі, утворюючи засмічення труб або непробивний корок. Навіть найменше засмічення каналізації може спричинити неприємні запахи.

Що робити, якщо каналізація засмітилася? Звичайно, усувати причину засмічення і надалі намагатися не допускати таких неприємностей.

Якщо випорожнення повної раковини умивальника або мийки триває більше 12 секунд, а ванни – більше 3 хвилин, це означає, що почалося засмічення труб і внутрішню каналізацію необхідно чистити. Що шорсткіша внутрішня поверхня каналізаційних труб, то більша ймовірність непрохідності води. Відповідно, частіше потрібно прочищати водостоки і трубопроводи для профілактики серйозних поломок. А що складнішою є мережа трубопроводів, то ймовірніша можливість виникнення неполадок і складніші будь-які сантехнічні роботи (прочищення, усунення засмічення й промивання каналізації).

 

Прихована внутрішня каналізація квартири або будинку може бути прокладена з чавунних або пластикових труб, відповідно, причини неполадок, експлуатація та очищення каналізації будуть різними. Якщо система каналізації складається з чавунних труб, то головною причиною проблем є корозія і відкладення. Пластикові каналізаційні труби мають високу корозійну стійкість і низьку теплопровідність. Така внутрішня каналізація має гладку внутрішню поверхню труб, тому її пропускна здатність вища, ніж у чавунних труб такого самого діаметра. Але пластмасові каналізаційні труби дуже чутливі до механічних пошкоджень і будь-яке очищення і промивання каналізації слід робити з особливою обережністю.

Методики, які застосовують для прочищення каналізаційних труб:

-        механічне прочищення каналізаційних труб;

-        гідродинамічне промивання каналізації;

-        ручне очищення труб та каналізації.

При незначному засміченні водостік прочищають за допомогою троса і застосовують спеціальний засіб для очищення труб. Для усунення більших засмічень каналізацію і труби очищають, використовуючи спеціальні каналопромивні машини. Обережне очищення каналізації виконують в місцях з'єднання вручну. Якщо ж засмічень не вдалося позбутися, то промивають каналізаційний стояк за допомогою спеціального обладнання.

Дуже важливою у заміському будинку є правильна експлуатація та догляд за каналізацією. У результаті тривалого невикористання і випаровування води в сифонах раковин і трубах заміська каналізація може вийти з ладу. Щоб запобігти цьому, у трубопроводах і каналізації заміського будинку передбачають ревізії (невеликі ущільнювальні люки) і прочищення (отвори в стінці труби, закриті корком). Вони розміщені там, де потік води різко міняє напрямок руху, наприклад, перед місцем приєднання декількох труб. Також каналізація має відповідати умовам самоочищення труб (для цього збільшують ухил труб). Надійним способом запобігти засміченню труб та забезпечити самоочищення водостоків є часте зливання води з сантехнічних приладів.

 

Як правило, в приватному секторі, на відміну від багатоповерхових будинків, самостійне очищення вигрібних ям, або септиків, неможливе. Це роблять за допомогою спеціальної машини – асенізатора.

 Види засмічень каналізації, причини виникнення та методи усунення

Механічне засмічення труб каналізації виникає тоді, коли в каналізаційну трубу потрапляє сторонній предмет.

Експлуатаційне засмічення каналізації спричиняє поступове утворення відкладень на стінках труб під час їхньої експлуатації. Такі відкладення зменшують ефективний переріз труби і перешкоджають нормальному руху стічних вод. Експлуатаційні забруднення виникають внаслідок порушень правил експлуатації каналізаційної системи і тоді, коли профілактичних прочищень не роблять зовсім або роблять нерегулярно. Під час очищення такого засмічення відновлюють пропускну здатність каналізаційної труби, достатню для виведення стічних вод.

Технологічні забруднення виникають при переломах, малих ухилах, контрухилі каналізаційних труб. Причиною таких засмічень можуть стати велика кількість поворотів труб (особливо на 90°) та недостатній їх діаметр. Інакше кажучи, технологічні забруднення виникають внаслідок порушення технології при монтажі каналізаційних труб, аварій у системах комунікації, розташованих поблизу труб, а також внаслідок зношення самої каналізаційної системи. У такому випадку потрібні діагностика і ремонт системи каналізації..

Усунення засмічень у трубопроводах

Є багато способів очистити каналізацію та інструментів для цього. Розглянемо деякі з них. Для усунення засмічень труб у мийках, умивальниках, ваннах, унітазах використовують одні й ті самі інструменти і майже однакові заходи.

Найпростіший і найпоширеніший спосіб прочищення шляху стоків у ваннах, мийках, унітазах, умивальниках до загального стояка – за допомогою вантуза. Спочатку засмічений прилад заповнюють водою так, щоб гумова частина вантуза перебувала під водою. Потім енергійно прокачують ним кілька разів, періодично перевіряючи, як стікає вода. Якщо засмічення усунуто, вода має витікати вільно, утворюючи воронку. Після цього вмикають гарячу воду і промивають систему 5 хв. Якщо не має позитивного результату і засмічення не прочистилось, процедуру повторюють.

 

Зливи ванн і деяких мийок обладнані переливом (отвором для стікання води при переповненні ванни або мийки). Тому при прокачуванні отвір переливу закривають другим вантузом. Певна річ, краще робити це двом особам.

 

Якщо такий спосіб прочищення засмічення не допоміг, то використовують трос. Через зливовий отвір у раковині просовують його в трубу і обертаючи за годинниковою стрілкою повільно просувають вперед. Це теж краще робити вдвох: хтось спрямовує і проштовхує трос, інший — обертає його. Обертати трос необхідно, щоб легко проходити стики і вигини сантехнічних труб. У продажу є готові троси різної довжини (навіть з ручкою для зручності обертання). Коли трос увійде достатньо глибоко, ним роблять кілька зворотно-поступальних рухів. Потім вмикають воду і поступово виймають трос, продовжуючи прочищати ним трубу.

 

Щоб прочистити засмічений унітаз, найкраще використати саморобний пристрій для прокачування. Його вводять в отвір унітазу і енергійно прокачують кілька разів, створюючи гідравлічні удари, які руйнують утворене засмічення. Потім виймають пристрій для прокачування і перевіряють злив води. Якщо засмічення усунуте, вода має зливатися швидко. Якщо ж унітаз не вдалося прочистити, операцію повторюють.

 

Можна також прочищати унітаз вантузом, але більшого діаметра — 100 мм. Однак таке прочищення менш ефективне, тому що він нещільно прилягає до стінок унітазу. Щоб закрити проміжки, їх забивають ганчір’ям.

Якщо засмічення унітазу неможливо видалити гідравлічним способом, застосовують трос або дорн. Трос і дорн використовують так само, як і при прочищенні мийки або ванни. Але дорн не можна обертати, бо металева стрічка може пошкодити керамічні стінки унітаза. Крім того, дорн під час обертання може тріснути — тоді в каналізаційній трубі залишиться шматок металевої стрічки, яку буде важко витягнути.

При дуже сильному засміченні, крім механічних і гідравлічних способів, використовують різні хімічні засоби.

У магазинах є різноманітні препарати для очищення каналізації, що містять їдкий натр. Перед використанням банку з препаратом потрібно злегка струснути, не відкриваючи кришку. Потім 1–2 столові ложки препарату насипають у злив каналізаційної труби, наливають склянку теплої води і залишають на 1–2 години. Пізніше трубу промивають великою кількістю води: спочатку — гарячою, потім — холодною. Після того, як препарат розчинить забруднення, для повного очищення необхідно ще раз прочистити каналізацію тросом або вантузом.

При використанні хімічних препаратів треба бути обережним, щоб вони не потрапили в очі або на шкіру. Якщо таке сталося, препарат потрібно негайно змити великою кількістю води.

Забиту каналізацію можна прочистити також за допомогою пилососа. Для цього з вантуза знімають дерев’яну ручку і пробивають або вирізають у ньому посередині отвір, у який вставляють шланг пилососа, який прикріплюють металевим хомутом або герметизують місце з’єднання ізоляційною стрічкою. З пилососа виймають пилозбірник, під’єднують шланг до видувного отвору, притискають чашу вантуза до ходу засміченого санприладу, вмикають пилосос і продувають каналізаційну систему. Цей спосіб досить ефективний, але при використанні такого електричного приладу, як пилосос, у сирому приміщенні обов’язково потрібно дотримуватися заходів безпеки.

 

Для усунення засмічення каналізації можна використати гумовий шланг. Він має бути твердим і товстостінним. При цьому один його кінець надягають на кран або вилив змішувача, а інший вставляють в зливовий отвір  і вмикають гарячу воду. Вона змиває бруд і жирові відкладення. Щоб прочистити випускну трубу ванни, закривають зливні отвори ванни, умивальника й мийки, наповнюють їх водою, а потім одночасно відкривають всі зливні отвори, прокачуючи вантузом випускну трубу ванни.

При очищенні каналізаційної системи обов’язково слід працювати в гумових рукавичках, а приміщення треба провітрювати.

                                                                                                  Андрій АНДРУШКО

Теги и ключевые фразы
прочищення канал. чавунних труб, не стікає вода в каналізаційній трубі, Як прочистити каналізаційний стік через отвір душовоі кабіни, прочистити канализацию,
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
30.03.2020р.

Коли з’явилася перша ванна

Ви, напевно, будете здивовані, але перша ванна з'явилася кілька тисячоліть тому. Звичайно, більш точну дату і обставини її винаходу не вдасться дізнатися, оскільки сталося це ще у доісторичні часи. Легенда про ванну

03.01.2020р.

Акриловые ванны: объективные преимущества и недостатки

Огромную часть современного рынка сантехники занимают акриловые ванны. Эксперты называют несколько причин их популярности: доступность, небольшой вес, разнообразие размеров, а также нестандартных форм. По этим параметрам они превосходят стальные, а тем более чугунные аналоги. Чаши из чугуна весят свыше 80 килограмм, стоят недешево и при этом бывают только прямоугольной или овальной формы.

12.11.2019р.

Аксессуары для ванной на инновационной вакуумной системе монтажа

«Монтажные» присоски сразу же после появления на рынке стали очень популярными. Одна беда – далеко не все из них надежные и хоть сколько-нибудь долговечные. Потому так привлекательна система Super Suctionfix.

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.