Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

2163
27.10.2017р. |
ЯК ПРОЧИСТИТИ УНІТАЗ

Без проведення періодичних профілактичних заходів з очищення труб уникнути засмічення просто неможливо. До того ж,  засміченняможуть спровокувати не тільки забруднення, скупчені там за певний період часу, але і випадковий сторонній предмет або ганчірка.

 

Якщо вода б’є через край унітазу, єдине, що можна зробити –  негайно викликати аварійку і, озброївшись рукавичками, відрами й ганчірками намагатися запобігти її поширенню за межі санвузла. У менш екстремальних ситуаціях можна впоратися із засміченням самостійно.

 

ВИДИ УСУНЕННЯ ЗАбруднень в УНІТАЗІ

Розрізняють кілька видів усунення засмічення в унітазі:

§ хімічний;

§ гідравлічний;

§ гідродинамічний;

§ механічний.

 

ХІМІЧНИЙ СПОСІБ ЧИщення 

Так, якщо спостерігається очевидне уповільнення зливу води або ж, її застій у чаші унітазу, то можна спробувати хімічний спосіб. Він полягає у використанні лужних засобів, які заливаються в трубу і залишаються там на деякий час (годину-дві, іноді більше, точний час вказується на упаковці). До таких відносять всім відомі розчини Кріт і Тирет. Після закінченння зазначеного часу в унітаз бажано вилити декілька літрів гарячої води.

Єдине застереження: заливати розчин потрібно безпосередньо вглиб зливного отвору, уникаючи потрапляння його на емаль. Приміром, якщо унітаз з поличкою, то при необережному поводженні можна налити розчин на емальований виступ всередині нього. Його необхідно відразу ж змити, оскільки при тривалому впливі абразивних засобів на емаль,можливе їїї руйнувння.

Але одразу ж потрібно зазначити, що подібний метод найчастіше не приносить бажаних результатів, особливо у випадку з унітазом. Механізм роботи полягає у розчиненні забруднень, які скупчуються на внутрішніх поверхнях труб, але, як правило, засмічення унітазу провокує попадання в нього чогось більшого, ніж прості відкладення, наприклад, шматок ганчірки, губки, великі харчові відходи тощо. Знову-таки, доцільність застосування хімічного способу визначається залежно від ступеня інтенсивності засмічення. Якщо вода просто проходить повільніше ніж зазавичай, то цілком можливо, що засіб спрацює.

Слід звернути увагу, що хімічний метод не можна застосовувати для сталевих труб!

Тільки для пластикових або чавунних.

ГІДРАВЛІЧНИЙ СПОСІБ

У разі невеликого засмічення може допомогти вантуз. Механізм його дії відомий, мабуть, усім. Ритмічні натискання на вантуз, прикладений до зливного отвору, створюють в трубі подобу гідравлічних ударів. Під їх впливом ущільнення, що перешкоджають вільному зливу води, починають розпадатися і проходити в злив.

Гідравлічний спосіб досить ефективний, але можливість його застосування залежить від моделі самого унітазу і вантуза. В деякі унітази встановити вантуз потрібним чином, щоб виключити потрапляння під нього повітря, неможливо. А деякі моделі вантузів самі по собі розраховані на чищення малих зливних отворів, ванн і раковин. У будь-якому випадку, спробувати варто.

ГІДРОДИНАМІЧНИЙ СПОСІБ

У деяких випадках засмічення вдається видалити за допомогою жорсткого гумового шланга. Цей спосіб можна назвати гідродинамічним, оскільки він діє відразу в двох напрямках: надає силовий тиск (напір води) і температурний.

Послідовність дій така:

§ один кінець шланга закріплюють на кінці крана з гарячою водою;

§ інший кінець розміщують всерединізливного отвору унітазу;

§ відкривають гарячу воду під напором.

Цей спосіб найкраще застосовувати разом із хімічним прочищенням. До речі, для максимальної ефективності усунення засмічення можна послідовно або паралельно застосувати кілька способів. Наприклад, хімічний засіб, прочищення тросом і потім промивання гарячою водою.

МЕХАНІЧНИЙ СПОСІБ

Даний спосіб може включати використання сантехнічного троса або дорна, зняття гофри або ручне видалення засмічення (по можливості).

САНТЕХНІЧНИЙ ТРОС

Трос розміщують у зливний отвір унітазу і, безперервно обертаючи його в одному напрямку, починають поступово проштовхувати всередину. Якщо засмічення утворилося саме в трубі унітазу, то через деякий час трос впреться уперешкоду. У цьому випадку необхідно спробувати за допомогою активних зворотно-поступальних рухів проштовхнути засмічення або ж витягти його назовні. Якщо з першого разу не вдалося досягти необхідного результату, то процедуру потрібно повторити. В ході такої роботи важливо стежити, щоб трос перебував у натягнутому стані. Якщо він почне скручуватися всередині труби, то продовження прочищення буде неможливим. До того ж, це може пошкодити внутрішні стінки труби.

ПРОЧИЩЕННЯ УНІТАЗУ ЗА ДОПОМОГОЮ ДОРНА

Крім троса можна використовувати дорн, який являє собою сталеву пружну стрічку з наконечником. На відміну від троса, його можна обертати, і слід поступово проштовхувати в злив. Роботу потрібно проводити обережно, без різких рухів. Це необхідно для того, щоб уникнути пошкодження внутрішніх керамічних стінок унітазу або пошкодження самого дорна. При надто різких рухах дорн може лопнути, і частина сталевої стрічки застрягне в зливі, тільки ускладнивши становище.

Необхідно звернути увагу, що всі названі способи можна застосовувати для усунення засмічень в унітазах різних моделей і способів кріплення.

ПРОЧИЩЕННЯ ГОФРИ

У разі, якщо унітаз під’єднується до каналізаційної системи за допомогою гофри, то доцільніше буде перевірити її на наявність корку. Для цього його досить зняти і перевірити. При виявленні засмічення, його витягують, гофру прочищають і повертають на місце.

Найоптимальніший варіант – приєднання каналізаційного випуску безпосередньо до горловини стояка. Але це зустрічається вкрай рідко. Здебільшого, наприклад, при установленніпідвісного унітазу, передбачається використання саме гофрованої труби. Подібний підхід істотно полегшує прочищення невеликого засмічення, який найчастіше утворюється саме у ній.

Потрібно зауважити, що не завжди причина криється безпосередньо в трубах унітазу. Тому, якщо зроблені спроби виявити проблему безуспішні, тоді єдина причина – забруднення утворилося в стояку або ж у горизонтальному відводі. У цьому випадку власними силами обійтися навряд чи вдасться. Хоча, якщо в санвузлі є спеціальний гідрозатвор, то можна спробувати усунути забруднення за допомогою троса. Для цього необхідно відкрити затвор, ввести в трубу трос і поступово просувати його, дотримуючись вищевказаних рекомендацій.

Висновки

При виборі такого сантехнічного обладнання, як унітаз, необхідно звертати увагу на надійність і практичність всіх його складових елементів. Важливе значення також має грамотна організація системи зливу. Неправильний кут нахилу, малий розмір труб постійно можуть провокувати виникнення засмічень. Окрім того, при заміні сантехнічної арматури краще всього використовувати елементи із сучасних матеріалів (ПВХ, поліпропілен тощо). І в будь-якому випадку бажано, щоб у будинку завжди були інструменти для усунення засмічення.

https://rem-bud.in.ua/santexnika/shho-robiti-yakshho-zasmitivsya-unitaz.html#comment-639

Теги и ключевые фразы

Більше статей за тегами
  • забруднення унітазу
  • очищення труб
  • вантуз
  • дорн


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
30.03.2020р.

Коли з’явилася перша ванна

Ви, напевно, будете здивовані, але перша ванна з'явилася кілька тисячоліть тому. Звичайно, більш точну дату і обставини її винаходу не вдасться дізнатися, оскільки сталося це ще у доісторичні часи. Легенда про ванну

03.01.2020р.

Акриловые ванны: объективные преимущества и недостатки

Огромную часть современного рынка сантехники занимают акриловые ванны. Эксперты называют несколько причин их популярности: доступность, небольшой вес, разнообразие размеров, а также нестандартных форм. По этим параметрам они превосходят стальные, а тем более чугунные аналоги. Чаши из чугуна весят свыше 80 килограмм, стоят недешево и при этом бывают только прямоугольной или овальной формы.

12.11.2019р.

Аксессуары для ванной на инновационной вакуумной системе монтажа

«Монтажные» присоски сразу же после появления на рынке стали очень популярными. Одна беда – далеко не все из них надежные и хоть сколько-нибудь долговечные. Потому так привлекательна система Super Suctionfix.

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.